Телефонски муабети

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Страшно мразам муабетење на телефон. Краток и јасен муабет до минута и дваеседум секунди поштуем кај што све ќе се разбереш поштено, али водење љубов по телефон(фиксен, мобилен) не да не сакам.
Од фиксен вртам дали три пати у месецот, еднаш за такси да викнам, еднаш баба ми да ја чујам и еднаш кај другар доколку му е исклучен мобилниот и го нема на мсн :)
 
П

Паган-др

Гостин
За на телефон или мобилен муабет 2 минути највеќе. Толку ми треба да се разберам со другите, основни работи што како и доста е. За други муабети има мсн. :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
у последно време ич не ми се збори на мобилен и не зборувам некако ми одбегна тоа.Повеке сакам со смс да си се допишувам.Иначе порано на мобилен знаев да терам долги долги разговори со саати ама сега и минута ми стана многу:toe:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Најдолго 3 часа и 20 минути тоа е што имам да кажам на темава:kesa:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Не сакам долги разговори на телефон ,Во разговорот сум кратка конкретна и ако наидам на особа што не се откачува лесно обично ми претечува млекото или некој ми звони. Се шегувам со тоа давам на знаење дека е крај.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Porano morav da vnimavam kolku zboram na telefon.No sega za toa ic ne mu ja mislam bidejki za odredena suma si imam neograniceno zborenje so cela evropa taka da mozam 24 casa da si dremam na telefon,se razbira dokolku imam nesto interesno za zboruvanje. Ako ne togas sum kratka.So luge so koi se gledam cesto ne zboram mnogu na telefon, no so luge koi ne mozam da gi vidam dolg period razvrzuvam muabeti so saati.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Повеќе преферирам муабетење на мсн отколку на телефон, ич нејќам долги разговори т.е. да се заспијам на телефон и многу мразам коа ке ми се јави еден другар на телефон и ќе ме тупи пола саат! ГРРРРР:vozbud:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Повеќе преферирам муабетење на мсн отколку на телефон, ич нејќам долги разговори т.е. да се заспијам на телефон и многу мразам коа ке ми се јави еден другар на телефон и ќе ме тупи пола саат! ГРРРРР:vozbud:
До некаде сме со ист став.По рано пред едно 5 години кога немав пц.Разговарав често со пријатели роднини сеа ги користам интернет услугите.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.559
Поени од реакции
33.812
15мин макс. И тоа кога ми ѕвонат. Обчино сум без кредит јас. :P
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Па зависи ако е нешто итно тогаш се разбирам со два - три збора и завршувам работа. Ако ми е досадно тогаш знам и да заспијам на телефон. Порано кога немав интернет многу повеќе висев на телефон знаев да останам и по саат - два. Но сега со интернетов мсн , маил и сл. повеќе комуницирам со другарите преку интернет отколку преку телефон.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Се заразив со муабетиве на мобилен, плус на сметка па си вртев кај сакам коа ке ми текне..затоа ке ми го исклучат:pos:
А на домашен со другарки помалце од 30 минути нема шанси:)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Порано повеќе, но во последно време ептен ретко зборувам по телефон.
Полека, но сигурно МСН и Скајп ми го заменуваат телефонот.
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Порано се заборавав! Сеа Коа ситее другарки со кои се заборавав на тел имаат нет! И си имаме скајп со само наши контакти и коа сме стаени збориме така! Коа не и се јавувам! Али искрено имам доста заштедено последниве години зашо помалце зборам!:pipi:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Мразам било какви муабети на телефон.
Долги, кратки, информативни, оговарачки, службени, ги мразам!
Највеќе ги мразев оние на мајка ми, нема што да прави, па ќе ми се јавува на секој пола саат, да ме праша што правам x3, дали сум јадела, како сум, што има ново и слично, како сум поминала во школо.
Не сакам бе, се осеќам глупо кога правам муабет на телефон, изгледа дека не знам да комуницирам. :kesa:
 
M

MIL

Гостин
Муабетам долго само со една особа со другите сум краток по брза постапка зашто ме нервираат :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom