Телефонски муабети

Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па со сите правам краток муабет,освен со една другарка,без разлика дали на мобилен или на фиксен,или пак во живо :), со нејзе секогаш ќе изнајдам нешто за муабет,а за со други гледам да сум кратка,затоа што муабет тет а тет ми е подобро него ли на телефон.....
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
бо бо бо, фиксниот го имам заборавено покрај мобилниот, емесен, скаип, феисбук и остали типови на комуникација.
во блиска иднина ќе згасне фиксната телефонија. нема резон да постои.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Телефонот ми многу поомилен од интернетот, кога гледам дека некој што ми треба е уклучен на мсн не му пишувам, туку му се јавувам. :) Не можам да го заменам телефонот со компјутерот, многу ми е убаво кога зборам на телефон и тоа многу често го практикувам со 4-5 луѓе, жени претежно :)
Имам онаков пакет ако зборам до 33 минути плаќам исто ко да сум зборела 3, ама џабе ми е, кога ќе му седнам на телефонон ни еден саат не ме крпи =)
На мобилен гледам да не зборам многу зошто скапичко ми е, зборам на мобилен само не сум при фиксен и кога е итно нали.
 

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
najchesto pram kratok muabet.. znajsh se dogovaram ova ona vo tolku satot tamu.. nekogash ako ima nekoj problem sho mozi na telefon da se reshi ili neshto vazno da se diskutira toash mozi i podolgo.. :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Mozam da recam deka go koristam telefonot po potreba,ne mi e luksuz.:)Da se dogovoram,da prasam nesto,da kazam,taka od cista mira poretko.Ne uzivam bas vo telefonski muabeti,ne kisnam na telefon,poveke sakam da go gledam sogovornikot,a telefoni,msn,samo koga moram.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
не се дудлачам многу на телефони.. ме болат раце ...уши... и мозок... пишуем есемес.. и муабет у лице.. онака по дифолт :baeh:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Не сум по зборење по телефон.Ке се слушнам,ке се договарам,ке прашам...и толку.Што мора толку многу да зборам по телефон.Максимум 10 минути.:)
:salut:
 
M

MIL

Гостин
Па зависи со кого разговарам ако е со другарите 200 за 200 и рака ми се здрвува некад и досада ме фаќа а инаку не сакам многу муабети по мобилен поарно ми е на микрофон домче (скајп) :back:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Па на телефон обично си заспивам од зборење...
Али зависи кога како..и шо муабети се праат...:):pos2::pos2::pos2:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
На фиксниот можам и да заспам од муабет (секогаш се тешам дека нема да зборам толку ама пуста навика:nesum:)а мобилниот само по потреба.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Хммм па што знам ... Повеќе ми важи мсн-от отколку телефонот :) ... Али знам некад ептееен да се заборавам и на него па да и приредам на мајка ми еден онаков убав шок коа ќе ја добие сметката :) ... Абе еднаш се живее,мора да бидеме во тек со настаните :pos2:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Ич не сакав тел. разговори,ама нешто во последно време,некаке си се опуштавам...хехе..

:helou:
 
N

nUt

Гостин
Телефон... ретко..
порано останував на телефон со мојот најдобар другар...
сега се гледаме секој ден и немаме потреба од телефонски разговори....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Spijam na telefon, so drugarkite za bezveze si se javuvame, da si raskazime koj sme go sretnale po pat, sto ni rekol, bla bla bla, a ako posle toa istiot muabet preku skype ke go praveme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom