Телефонски муабети

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
На телефон окапувам само со неколку луге и тоа по цел ден се слушам со истите за бош муабети !:pos2:
Порано сметката ми беше огромна сега со нетов се помала и помала ама се наогаат телефонифе, мобилниот посебно, фиксниот ретко и го користам
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Порано правев мнооогу муабет на фиксен..после се пребацив на мсн(ај дојди стани ме:pipi:) а за мобилниот правам прилично многу муабет ама не ми стига голема сметка-0 денари минута према тие со која најмногу правам муабет.И да за секоја најмала ситница се јавувам:kesa:Крива сум...phoneholic:pipi:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
сите другари скоро имаат мсн па не мора да трошам кредит, обично кумицирам со домашните само.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па само ако ми затреба нешто хитно иначе не зборам многу ...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
обично по 2-3 минути ако не и помалце правам муабет, зашто ако се договарам за излегување кога ке се сретнеме тогаш ке си правиме муабети
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Порано повеќе дремев на телефон, но сееа го користам мобилниот само кога ми треба да добијам некој, инаку мислам дека мснво стана замена за телефон дефинитивно ја фиксниот не го ни факам по дома.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
so mobilniot zvonam po drugari ova ona a fiksniot samo za teh. poddrska na on.net posto wadsl imam i koga da smenam komp mora da mu se javam da pustat da mozi da raboti i toj
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
не зборам многу на телефон.
зборам многу ко ке одам негде и ми е досадно па се јавувам или титкам за да ми се јават. (почесто второто).
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
обично не зборам многу на телефон...само една личност може да ме задржи на телефон и цел саат, па и без веза да е муабетот :)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Во ова време со оваа интернет технологија скоро сите можеш да ги најдиш на skype, msn, email... но кога е хитно користам мобилен, а фиксниот воопшто не го користам:nenene:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Порано премногу зборев на телефон..ама сеа на мсн се сите и не ми треба телефонот...х))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom