Телефонски муабети

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Многу малку. Претерано малку за разлика од порано што е и нормално со оглед на алтернативната комуникација.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Во последно време се помалку и помалку и тоа на мобилен ,а на фиксен ееееееееееееееееее па не се ни сеќавам коа последен пат сум правела муабет:pos2:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Обожавам да зборам на телефон, а за сметката за декември не ни сакам да помислам колку ќе ми дојде. :pos2: Битно сум си изнакажала се што имам :)
 
К

Кики.

Гостин
На фиксен слабо ама затоа на мобилниот не знам за доста. На сметка сум и со сите кои ми се важни можам да зборам бесплатно, така да последниот разговор ми траеше 1 саат и 2 минути хехе :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
хахаха 2 минути максимум освен ако треба да се договорам нешто а другарот или другарката ми се далеку од дофат мислам.. друг град...
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Правев претерано многу муабет со една моја бивша ... нон стоп ми се јавуваше :pos:
 
M

MIL

Гостин
штом 500 за 200 не стигнуе 3 пати да уклучујш тоа значи малце се лафе а :vozbud:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Кратко зборам на телефон
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
3 max прави чуда :) да ти е жал да не збориш со саати на телефон, а богами јас максимално си го користам, а сметката фиксна :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Ако е некој другар само она потребното и чао чао
Ако е женсками прам долго време муабет идат може 30 минути ако не и повеке.
Таа си кажува нешо, мене ми е досадно ама нејкам да и кажам во очи дека несакам да прам муабет долго време дане не се јави више ич :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Па нема шанси поеќе од 1 минута у живот да сум праел муабет...дегенски ми е..а и со женскат...едноставно немам за шо да праам муабет на телефон....
 
T

Tetro

Гостин
Ако е некој другар само она потребното и чао чао
Ако е женсками прам долго време муабет идат може 30 минути ако не и повеке.
Таа си кажува нешо, мене ми е досадно ама нејкам да и кажам во очи дека несакам да прам муабет долго време дане не се јави више ич :)
немој да речеш дека те цитирам вторпат за кратко време, ама ова стварно во очи да и кажеш кога ја слушаш преку телефон :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom