Телефонски муабети

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Добро де.
Јас излегувам со девојками затоа реков несакам во очи да и кажам дека многу правиме муабет на телефон дане не ми се јави повеке.
што има толку чудно што неможеш да сватиш ?
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
немој да речеш дека те цитирам вторпат за кратко време, ама ова стварно во очи да и кажеш кога ја слушаш преку телефон :pos::pos::pos:
Добро, Јас излегувам со Женсками може кажувам дека несакам да и кажам во Очи (Кога сме излезени заедно) дека многу збориме по телефон дане не ми се јави после ич.
 
V

vlako088

Гостин
За хитни потреби кратко и јасно, а со оние кои ретко телефонирам и се гледам малку повеќе но не подолго од 10 мин.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
На телефон разговарам само кога треба да се договорам со некого за излегување или ми е потребна помош за нешто. Не сум од оние што заспиваат на телефон, како на пример братучетка ми, тогаш се видела со дечкото и право пак на телефон да збори со него, леле, да не може човек да дојде на ред да збори, од телефониве:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
телефон... на мобилен нека ме бараат во било кое време, 24/7 сум достапен... ама некој на домашен кога ке ми се јави,и ке праша- сега ке форматирам,кажи како... коса ми се дига,знам дека пола саат не ми бега :) :pos2:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Охооооооо,зборам и тоа премногуа,на мобилен и така и така....ама на домашен,баш памтам дека кога се играше Челзи Барса со еден другар зборевме цела утакмица-буквално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom