Телефонски муабети

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
pa so tek na vremevo se pomalku i pomalku. poveke se slusame na net i telefonot go imam zaboraveno sto se vika :toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.657
Поени од реакции
70.693
Mrzam da zboram na telefon:):)
Porano zborev poveke (znaev da zabegam i po 3 saata:)), sega domasniot i ne go ni koristam. Mobilniot go koristam bajagi, ali voglavno prakam poraki, poso me mrzi da zboram:):)
Pa ne za dzabe imame net, msn i razni sranja. Mislam deka mi se dovolni za da se razberam so nekogo:)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
муабетчика сум многу а и тоа се познава по моите сметки за мобилен:nesvest:
али ајт додека плаќаат домашниве е арно кога ќе почнам ја сама да си плаќам ќе видам кај се раѓа лебот:uvo:
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Многу у последно време. Многу. Стварно многу. Многу.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Многу малку зборувам на телефон.Повеќе преку интернет контактирам,а кога зборувам преку телефон,тоа е кратко. :toe:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
не правам ногу маабет по телефон само за да се договореме со другарките повеке не
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
скоро ич не зборам на телефон, само епетен ко ќе ми треба. некогаш се случва и со недели да не го користам мобилниот за јавување или пораки
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Телефонот (мобилниот) го користам само кога се зафркавам со другарите или со 192,193,194.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ниту сум зборувала многу,ниту зборувам а не верувам и дека ке зборувам.Телефонот го користам само колку да се договорам и толку.
 
K

Kicky

Гостин
Некако како што си врви времето се` помалку и помалку. Не паметам кога последен пат сум ставила кредит. Сега сите разговори се вршат преку МСН или Фејсбук. ( затоа не се прават големи сметки на фиксниот или мобилниот )
Најчесто кога немам пристап до компјутерот го користам мобилниот. И повеќе сакам да се јавам отколку да праќам СМС. Ем ќе платиш, ама ем ќе му го слушнеш гласот на соговорникот.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не баш.Само кога ке треба да се најдам со некој.:toe:
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
45
Поени од реакции
1
порано многу зборев,али сега со нетов,ич не ни користам телефон
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Па на домашен речи си ич само нешто по потрева поише на нет , а на мобилен си муабетам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom