Сончев брег

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.028
Поени од реакции
2.264
До кога трае сезонава во Сончев брег, ќе има ли народ при крајов на месецов ? Оти бев пред 2 години ама на почеток на Август и беше супер а сега се мислам дали да одам..
Се зависи от времето. Принципно наjмногу има до ком 20 Август. После тоа до 15 Септември веке има големи попусти.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.164
Поени од реакции
1.142
Се наоѓа ли евтин смештај во Сончев Брег?
Да има само кревети и ВЦ, друго ништо не треба (ви-фи,базен,телевизор не е битно)
И колку се движат цените за смештај?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.147
Поени од реакции
8.731
Се наоѓа ли евтин смештај во Сончев Брег?
Да има само кревети и ВЦ, друго ништо не треба (ви-фи,базен,телевизор не е битно)
И колку се движат цените за смештај?
Бaрaј Хoтел Oaзис нa букинг.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
814
Поени од реакции
100
некој да ми препорача соба со кујна,студио,апартман за 2лица
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
871
Поени од реакции
257
Има неколку хотели, а тоа што видов не е баш евтино, може линк во ПП на кој мислиш? :D
Ваљда мислел на Гранд хотел оазис, хотелот е предобар, огромни двособни апартмани, огромен базен со шанк, згодни вработени, јас платив 10000 мкд за 10 ноќи со доручек
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.164
Поени од реакции
1.142
Ваљда мислел на Гранд хотел оазис, хотелот е предобар, огромни двособни апартмани, огромен базен со шанк, згодни вработени, јас платив 10000 мкд за 10 ноќи со доручек
Многу ми е 10000 ,а доручек не ми е опција пошо никад нема да бидам сабајле буден :D
Ќе ја наредам некако, има уште месец и пол :P
Фала ти на инфо како и да е, ќе го имам во предвид :)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.682
Поени од реакции
3.412
У сaбoтa идaм у Несебaр нa некoјa интернaциoнaлнa рaзменa сo луѓе oд 7-8 држaви и дa прaшaм некoј хoтел/мoтел зa сaaт двa кaкo се движaт цените?:LOL:

Не знaм у кoј ќе бидеме сместени гaгa е, aли aкo не нaстaвaaт пoвеќе у сoбa незгoднo ќе е
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.149
Петта година по ред одам на одмор во Бугарија и едноставно сум презадоволен, не би променил за ништо. Да, би сакал да отидам на уште неколку места во други држави ама Бугарија секогаш ми е некако најдобра. На спиење секогаш одам во Несебар бидејќи сместувањето таму е поефтино за разлика од Сончев Брег, меѓутоа за плажи, журки и се што им треба на младите ќе најдете токму во Сончев Брег. Луѓето се фини и досега сум немал никакви проблеми со исклучок на некои мали ситници кои се занемарливи. Единствено што не ми се допаѓа во Бугарија е нивната кујна, храната им е премногу зачинета и воопшто не ми се допаѓа, затоа избегнувам да јадам од нивната традиционална кујна, се друго е прекрасно. Годинава сум таму од 10 до 20 Јули, а на секој што ќе оди во Несебар му препорачувам да ја најде кафаната Чевермето, нема да зажалите ако сте љубители на добрата музика, забава и луди ноќи со танчерки и багатела јадење и пиење до сабајле. Во местово се собираат Македонци, Срби, Бугари, Грци и какви ли не други националности и сите се дружат и веселат заедно, нема политика нема ништо глупаво, само дружење пиење и уживање. Лани сум седел со цела маса Грци и Срби кои ми се обраќаа со "брате" што за мене беше сосема неочекувано и мислев дека такво нешто никогаш нема да се случи.

Сончев Брег рулз!

 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.166
Поени од реакции
2.326
29.06 - 06.06.2016 - 3750 ден. (6 ноќевања со појадок) + превоз
value e da se ojt ovaj period ? ili epten e prazno...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.164
Поени од реакции
1.142
а 4000 за купонот од групер??? :D Така 7000 се фаќа....ако е 50 евра само превозот. не би имало логика за 700 денари да спиеш 6 ноќи со појадок во најскапото место во бугарија :)

А мое мислење али тоа зависи и од човек до човек е дека 6 ноќи се многу малку за такво место. Дур да отидеш и се навикнеш треба да се враќаш за Скопје :D Барем 9-10 вечери би биле таман а секако не е евтино зависи каков одмор тераш. А иначе и сега не е толку празно ама сепак од 15ти јули до 15 август е фул. Јас ќе одам од 11ти јули до 21-22 јули освен ако има некоја промена во плановите :D
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
lugje ne idete so agencii idete si sami i barajte si smestaj duri i negde mozete da se cenkate bolje vi se fakja .dzirnete go i na gogle maps soncev breg dve glavni ulici se ne e kuznae kolku golem soncev breg taka da ja vo sred centar poslem pazarceto bevme za 10 evra vo top hotel so bazence malo klima tv wifi top mesto
 
На врв Bottom