Сончев брег

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
@Obi4am_Bulgaria @ЛУДОГОРЕЦ и сите други што знаете.

Какво е времето во Несебар/Сончев брег во август? Поточно средина на август- 15, 16...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
сабајлево се вратив... САНИ ФАКИНГ БИЧ:vozbud::vozbud::vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
@Obi4am_Bulgaria @fmi

Дали може во Бугарија да се купат антибиотици без рецепта?
Принципно ти треба рецепта. Се зависи дали ке посакат да ти продадат и какви антибиотици ти требат.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Ајде и јас да напишам нешто.

Се вратив вчера, многу убаво поминав, ноќниот живот е супер.

За сместување малце скапичко ме фати, по 12.5 евра на ден (12 дена = 150 евра) - Ама OK, строг центар бев и супер си беше хотело.

За храна & алкохол ефтино е ептен, за 1 лев (30 денари) имаш 0.5L точено пиво. Во продавница пиво е околу 2 леви од 1L. Исто така и водката не е скапа, од 5-15 лева имаш добри.

Храната и таа е ефтина, имаше едно место Шрек (fast food) за околу 5-6 леви (150-180ден) имаш пилешки стек, помфрит + кока кола. Имаше исто така и хамбургер преубав за 2-3 лева.

Имаше кафичи каде што влезот беше бесплатен и беше добро(Oxygen, Vahalma) но имаше и многу добри дискотеки каде што се плаќаше на пр: Lazur, IceBerg, Viking...
Претежно одев во IceBerg и таму најмногу ми се допадна, 15 леви е влез (со тоа добиваш некои си коктел од 1L) и многу јаки пички има, таму најмногу ќарив :D

На плажа бев 3-4 пати преку сила, многу е прљава водата, полна со тревки алги и слично, на неколку пати видов и медузи.

Со околу 400-500 евра (смештај, храна, алкохол и др работи) поминав супер.

Ако сакате добар ноќен живот дефинитивно Сончев Брег ќе ви се допадни.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
359
Ајде и јас да напишам нешто.

Се вратив вчера, многу убаво поминав, ноќниот живот е супер.

За сместување малце скапичко ме фати, по 12.5 евра на ден (12 дена = 150 евра) - Ама OK, строг центар бев и супер си беше хотело.

За храна & алкохол ефтино е ептен, за 1 лев (30 денари) имаш 0.5L точено пиво. Во продавница пиво е околу 2 леви од 1L. Исто така и водката не е скапа, од 5-15 лева имаш добри.

Храната и таа е ефтина, имаше едно место Шрек (fast food) за околу 5-6 леви (150-180ден) имаш пилешки стек, помфрит + кока кола. Имаше исто така и хамбургер преубав за 2-3 лева.

Имаше кафичи каде што влезот беше бесплатен и беше добро(Oxygen, Vahalma) но имаше и многу добри дискотеки каде што се плаќаше на пр: Lazur, IceBerg, Viking...
Претежно одев во IceBerg и таму најмногу ми се допадна, 15 леви е влез (со тоа добиваш некои си коктел од 1L) и многу јаки пички има, таму најмногу ќарив :D

На плажа бев 3-4 пати преку сила, многу е прљава водата, полна со тревки алги и слично, на неколку пати видов и медузи.

Со околу 400-500 евра (смештај, храна, алкохол и др работи) поминав супер.

Ако сакате добар ноќен живот дефинитивно Сончев Брег ќе ви се допадни.
значи не се празни муабети само, секој значи таму ке се омрси без да се замара со заведувања и 300 ми не знам срања да докажва
 
G

Goldie

Гостин
До кога трае сезонава во Сончев брег, ќе има ли народ при крајов на месецов ? Оти бев пред 2 години ама на почеток на Август и беше супер а сега се мислам дали да одам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom