fmi
Последна активност:
19 април 2019 во 09:39
Член од:
1 февруари 2007
Мислења:
12.511
Допаѓања:
1.694
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

fmi

Машко

Срекна 2014 година! http://www.youtube.com/watch?v=KPrcT2UUsVA 31 декември 2013

Последна активност:
19 април 2019 во 09:39
  1. Genti.
   Genti.
   Djabe se macis kolega , ovie ne znaat ni kade im glavata ni nozete .. pretopepni se vo sovenizam .
   1. fmi
    fmi
    Тоа не е шувенизам, тоа е пропаганда, насаждана от внатрешни центрови,кои са поврзани со надворешни. ;)
    16 април 2014
  2. fmi
  3. leandra
   leandra
   Велиш имаме проблем со слобода на говорот и на форум? И што ќе направиш ти во врска со тоа ќе се самобанираш или солзи ќе рониш?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. fmi
    fmi
    Немам намерение да ти давам воспитание, не сум ти татко, ни маjка,па ни и роднина.
    11 ноември 2013
   3. leandra
    leandra
    Не досаѓај да не ми стигаат известувања за џабе.
    11 ноември 2013
   4. fmi
    fmi
    Извини, ти тоа го правиш, не jaс. Ти пишеш на моja профил, не jaс на твоja....
    11 ноември 2013
  4. G e G o
   G e G o
   Ne sakam of topok da odam na temana ama ako mislis deka hrvatite se nacija si se zaznal .... hrvatska za prv pat e sozdadena vo 2 ra svetska vojna koga na hitler mu go dudlaja a za bosna ne sakam ni da pocnam

   Dovolen e faktot sto tie zboruvaat srpski i nikade ne postojat pred 2 ra svetska vojna
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. G e G o
    G e G o
    do negde si vo pravo ama ironija e sto hrvatski i srpski se identicen jazik , ako sporedis bugarski i makedonski ne se bas isti ... a za bosnacite pa da ne zborime

    Vazis kaj mene za razumen covek i ova so kralstvoto malce me zbuna i imas dobri argumenti :)
    18 јули 2013
   3. fmi
    fmi
    Тоа е повеке от ирониja на судбата.
    Интересно дека и црногорците се почесто и почесто се пробат да протуркат идеja за црногорски jaзик.
    18 јули 2013
   4. G e G o
    G e G o
    19 јули 2013
  5. fmi
   fmi
   Република Македониja има порблем со слободата на говорот дури и на форумите.
  6. Щипянецъ
   Щипянецъ
   1. На fmi му/ѝ се допаѓа ова.
   2. fmi
    fmi
    Страха какво не прави.
    24 октомври 2012
  7. Макед0нер
   Макед0нер
   тури тури Пацо да се напијме да се напијме Пацо да се опјме....
   1. fmi
    fmi
    Столичани в повече(както се емитува каj вас -Комшиjски маjтап)?
    19 април 2012
   2. Макед0нер
    19 април 2012
  8. fmi
   fmi
   Многу обичам този форум! Прво те прашат, ти им отговориш, а некои луге ти избришат отговорот за да излезе дека не си отговорил.
   1. Tetro
    Tetro
    demokratija mava u bubrezi de
    5 октомври 2012
  9. Татарот
   Татарот
   Как мога да ти пратја лично с'обштение?
   1. fmi
    fmi
    Сандаче -> Изпрати порака
    2 февруари 2012
  10. Altair
   Altair
   nemozham nigde da najdam nishto za nekakov spor za ime megu avstrija i germanija... za nego si pisuval vo temata hrvatska vo eu...
   ako mozesh link so takva informacija da mi najdes , ke bidam blagodaren :)
   1. fmi
  11. @cool@
   @cool@
   фала
   а што? таму си сега?
   1. fmi
    fmi
    Da malce sum ovde(za nova godina), pa skoro se vrajam
    5 јануари 2012
   2. @cool@
    @cool@
    браво батка :)
    убаво помини си
    5 јануари 2012
  12. @cool@
   @cool@
   1. На fmi му/ѝ се допаѓа ова.
   2. fmi
    fmi
    Blagodaram, Srekna i na tebe novata 2012 godina!!!
    Pozdrav iz UK
    5 јануари 2012
  13. @cool@
   1. На fmi му/ѝ се допаѓа ова.
   2. fmi
    fmi
    Благодарам ти, уште за вас е рано, но срекни божикни празници и на тебе.
    26 декември 2011
  14. Journalist
   Journalist
   Создавање на бугарската држава во XII век , помош нешто за ова? :)
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. fmi
    fmi
    Зависи колко ти треба како информација, но ти препорачувам да прочиташ првиот пост тук
    http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=29&t=2653&start=0
    А ако ти треба помалце и не толкова долбока информациja-можеш да видиш и википедија на англиски или бугарски.
    20 ноември 2011
   3. fmi
    fmi
    Генерално за создаването - година на создаване е приета 681 година(година на мирен договор во коjто Византиja признава бугарската држава и приема да плакja годишен данок на Бугариja), прв владетел -кан Аспарух, столица Плиска.Териториални разширениja по значаjни идват при сина му кан Тервел,коjто помага на византиjскиот император да си врати престола и получава областа Загоре за таа работа.
    20 ноември 2011
   4. Journalist
    Journalist
    Благодарам многу . :))
    20 ноември 2011
  15. Македонцки
   Македонцки
   што ти е задача за неделава, да убедуваш Македонци за бугарски пасош?

   не ти беа доста 4 години на форумов, не мислиш треба да продолжиш по својот пат?
   1. fmi
    fmi
    Има ли смис'л да коментирам хора с психически заболјаванија, к'дето виждат конспираци на всики 'г'л?!
    Мислја, че НЕ!
    20 ноември 2011
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко

  Потпис

  Грција нема да дозволи, согласно своите геополитички интереси во регионот, Република Македонија да стане членка на Европската Унија пред тоа да стане Србија.- изjaвила Дора Бакоjaни.
  ---------------------
  Бугарите насекаде имале жандармериски станици каде имало лица од ВМРО.