Сончев брег

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Жал ми е што го кажав тоа, но... Сончев Брег е контејнер. Канта за отпадоци. Пијани Германци, легнаа Англичани на асфалтот, повраќање Скандинавци. Животни од бугарска мафија, пукања, прободување... Това е многу подобро, почисто, помирно и убаво да одите во Златните Песоци, Варна наместо тоа. Или подобро - Свети Влас, или Елените. Посетете го и Созопола. Сончев Брег е опасно за вас! Некој го разби ми прозорецот на BMW по време на ноќта! Во дискотеките на Какао Бијч и Бедрум - секоја ноќ имаа меле и скршени носеви! Јас сум Бугарин, многу сум видел. Верувајте ми, или не.

Бургас е најлош град во Бугарија. Пред 2 дена застрелаа многу познат човек - наш ловец мигранти Пет'р Низамов. Секој месец има пукање.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
Другари, ќе оди ли некој од вас во Август да се дружиме таму? Ако ја читате темава слободно пишете ми порака.
Друга работа, тие што бевте годинава споделете како си поминавте, каде бевте сместени, некои интересни места за искачање и журки итн.
Јас сеуште немам резервирано, така да повеќе опции ми се во игра.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Има некое море со гаранција дека нема медузи?
Има,нашето на Егејот,ама само пред 15 август,хехе
Автоматски споено мислење:

Сиве овие хотели и градби што си ги постирал се со пари од мафијата,поточно од некогашнта транзициска бугарска мафија а тука има и руски мафијашки капитал,најдобар начин да испереш пари е преку вакви хотели на море,ем парите паметно уложени ем хотелот генерира профит и праи обрт на парите! Се сеќавам во 90-тите кога на Сончев брег и во Несебар почнуваа ваквите градби доаѓаа чисти мафијаши да ги гледааа изградбите,со за тоа време скапи џипови,еднакупа телохранители горили,бело одело розева вратоврска на босот,хехе
Прашав една бугарка у киоск работеше и ми рече-Тоа се мафиозите момче кои доаѓаат во своите хотели! А таа кутрата работеше во трафика и се чудеше што се случува со нејзината држава!
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
Градскиoт превоз во Бургас и новите Irizar E-Buses.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
Nekoj ova leto gospodovo 2023 ima plan za letuvajne soncev breg.....??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom