Скијатос

Член од
2 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
37
Даваат скутери и коло без никаков проблем , само пари да им наброиш и да имаш соодветна возачка.50цц не даваат со Б мора со М.Цената на 50ки е од 12 до 17 евра.Реално 50ка ви врши работа само за јужниот дел , северниот или нешто поголемо 150-200 , четирицикл или кола.Ако ме ве бива за возење мотор поарно ме зимајте патот е катастрофа не е асфалтиран , земја е некаде треба преку река да се помине така да ако не знаете да возите добро воопшто не зимајте зошто нема со фул осигурање сите се со third-part(знаат дека големи се шансите да паднете).Јас рентав кола ако некој е заинтересиран нека пише пм ке му објаснам каде да најде најефтино.Јас се исценкав ја земав за 25 евра бензинец.Инаку се од 32е па нагоре.Тури до лалариа и кастро има за 15евра.На кастро може и со мотор и кола да се оди на лалариа само со брод.Има и други тури шо нудат до скопелос , мама миа , блу кејв се по 25-35 зависи кој шо нуди.Лежалки 10че , фрапе 3евра , пиво 3евра на плажа.На кастро платив 12 евра за две фрапеа , 4 води и едно пиво. Ако нешто друго ве интересира прашајте , поздрав.[DOUBLEPOST=1531137436][/DOUBLEPOST]Даваат скутери и коло без никаков проблем , само пари да им наброиш и да имаш соодветна возачка.50цц не даваат со Б мора со М.Цената на 50ки е од 12 до 17 евра.Реално 50ка ви врши работа само за јужниот дел , северниот или нешто поголемо 150-200 , четирицикл или кола.Ако ме ве бива за возење мотор поарно ме зимајте патот е катастрофа не е асфалтиран , земја е некаде треба преку река да се помине така да ако не знаете да возите добро воопшто не зимајте зошто нема со фул осигурање сите се со third-part(знаат дека големи се шансите да паднете).Јас рентав кола ако некој е заинтересиран нека пише пм ке му објаснам каде да најде најефтино.Јас се исценкав ја земав за 25 евра бензинец.Инаку се од 32е па нагоре.Тури до лалариа и кастро има за 15евра.На кастро може и со мотор и кола да се оди на лалариа само со брод.Има и други тури шо нудат до скопелос , мама миа , блу кејв се по 25-35 зависи кој шо нуди.Лежалки 10че , фрапе 3евра , пиво 3евра на плажа.На кастро платив 12 евра за две фрапеа , 4 води и едно пиво. Ако нешто друго ве интересира прашајте , поздрав.

Фала многу за информацијава.... инаку имам М на возачката, немам А...али ако даваат со М топ, кај беше сместен, и кај би ме советувал да идам за моторче? Поздрав
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Фала многу за информацијава.... инаку имам М на возачката, немам А...али ако даваат со М топ, кај беше сместен, и кај би ме советувал да идам за моторче? Поздрав
achladias sum smesten , koga ides od avtobuska stanica so broj 0 prema pristaniste od desna strana koga ka zavrshat kaficite imas skalicki 3-4 i direktno vo celo imas rent a car go zaboraviv imeto tamu to se najeftini 12 evra , na avtobuska broj 4 isto koga ke se simnes ke prodolzis kon abtobuska 3 odma posle dolnistete od leva strana na glavniot pat imas rent a bike ogromno e nemozes da go promasis , tamu imase za 15 i za 17 evra od den pozdrav
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.577
Поени од реакции
12.290
Ја исчитав темава и гледам и арно и лошо напишано, дали може да ми препорачате имиња на вили кои се проверени и се добри, па да ги барам низ агенциите?
Или пак агенција со која сте имале добро искуство, а да нуди добри вили, според тоа што прочитав тука најдобро е вилата да е во градот, планирам со превоз од агенцијата да одам.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
143
Ја исчитав темава и гледам и арно и лошо напишано, дали може да ми препорачате имиња на вили кои се проверени и се добри, па да ги барам низ агенциите?
Или пак агенција со која сте имале добро искуство, а да нуди добри вили, според тоа што прочитав тука најдобро е вилата да е во градот, планирам со превоз од агенцијата да одам.
https://www.facebook.com/NikanaTravel/?fb_dtsg_ag=AdyV6dkZ9_OmTrwDOvTCicElFhVLSnS5KjlJMDCIAGBWCg:AdzN_ePiwFBdmBOuPURfqPiI0hEzTcRd4myXOL652EF9rA
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
601
Поени од реакции
122
Здраво, одлучивме летово со девојчето да идеме во Скијатос, па ако може да споделите искуства со агенцииве, т.е. ме интересира кои имаат најдобри понуди?
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.577
Поени од реакции
12.290
Здраво, одлучивме летово со девојчето да идеме во Скијатос, па ако може да споделите искуства со агенцииве, т.е. ме интересира кои имаат најдобри понуди?
Лани Магелан го имаа закупот на вилите, јас бев преку друга агенција ама водичите беа од Магелан и таму разбравме дека тие ги имаат вилите. Мој совет да одиш накај плажа Кукунариес, јас бев во вила Никос.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
247
Член од
9 мај 2009
Мислења
603
Поени од реакции
400
Koj apartman bi go preporacale na skijatos, a da e blisku do centar na grad?
 
На врв Bottom