Скијатос

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.082
Поени од реакции
13.060
Годинава ни З од Забава на Банана Бич. Инаку убава плажа, има природни сенки, нема гужва, и поубава е од Кукунарис.
И лани беше така. Генерално Скијатос не е воопшто остров за забава, туку е за парови и романтики. Ниту има класични плажи за журки со млади и ди џеј забави, ниту пак навечер има некои дискотеки, се е мирно и културно. Може тој период кога се отворила темата пробувале локалците нешто да воведат забави за сечиј вкус, ама не пркнало и сега реално е многу повеќе налик Лефкада и Тасос, отколку на Крф и Закинтос.
 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Вромолимнос
Оваа плажа е вистински рај за младата популација благодарение на големиот бар и секојдневните дневни и ноќни забави. За да стигнете до неа со градскиот превоз треба да се симнете на станица број 13 (од вкупно 26 станици) и да изодите околу 1 км.
Недостаток на плажата Вромолимнос е тоа што нема многу природни сенки и ако не планирате да изнајмите лежалки (стандардна тарифа за целиот остров е 8 евра за две лежалки под еден чадор), а не си носите чадор со себе, тогаш ќе имате посериозни проблеми со жештината.
Годинава 15 евра лежалките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom