Симнувате ли ѕвезди при додворување?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има женски што го сакаат тоа, има некои што ептен тоа го мразат.
Кога би го правел тоа би се осеќал како последно гом*о, и најголем лигуш. Значи, нема шанса за лигавења, симињање ѕвезди и разни такви работи. Не сум груб тип, ама таквото однесување кај женска, може само да те направи лингур и таа ќе нема доверба во тебе, и може да те врти како сака.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
прво нек даи пичка, после ќе добие изјави за љубов, неколку стиха, романтика и остали работи.
Пошто до сега ми се има случено да дрдорам сат време и да рецитирам поезија и да одам со сув кур дома , појќе нема така!
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
malku sum nenormalen :D hhh ... pa lupam stalno smeski i gluposti ... :D po sto zenskive se smejat kako ludi :D a sum primetil i deka im godi toa ... pa nis takvite gluposti lupnam i nekoj kompliment nesto ... ali uvek originalen vo zavisnost od sitaucijata simnuvam zvezdicki i davam nadez na skoro sekoja :D i skoro uvek mi uspeva koga toa go sakam :D btw :D gledav eden film i eden " madafaka " go uci sinot kako da si fati dobra picondra ( se izvinjavam ) vika :
1.Nemoj da i kazes deka ja sakas odma ...
2.Ako ja gledas deka te smeka ides i na drugarka i se udvaras pa drugarka i te odbiva ...ali sledno so e doaga :D ona so te smekala i vika ( ako nejke ona sakam ja ) :D
3.Na prva sredba deli komplimenti od vratot nagore ( ubava frizura ... ubavi oci ... ubava nasmevka ... i t.n )
:D simnuvanjeto zvezdi ne reagira kaj site ... so znam si go praktikuvam ludiloto :D dobra smea :D:drk:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Уффф колку само мразам такви работи!
Никогаш не сум симнувала ѕвезди.
Пред некое време ми се деси едно типче да ми прајт романтики од стилот види ги ѕвездине какви се ама ти секоја секунда си се поуба додека месечинана ти го осветлуват лицено....
Се стаписав јас!What the hell?:nesvest:
Незнам како мојт на некој то да им е привлечно:icon_lol:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Дефинитивно не пали ова.Мразам излишни и бедни зборови за убавината, за љубовта, колку е прекрасна ноќта, романтики до бескрај, "гледај ме во очи додека ѕвездите се над нас"...ЊТФ?Има некои кои уште се топат на ова?
Сакам да е искрен човек со мене и при додворувањето, не дека не сакам да ми дели комплименти али се додека не премине у лижење гз и лигавештини, нема никаква потреба од симнување ѕвезди...Искрениот муабет најмногу знае да ме привлече...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.117
Ѕвездиве одамна престанале да се симнуваат. Не сакам да испаднам најголемо лигле фала Богу. Уствари, сум изустил некогаш некакви комплименти, ако тоа е симнување ѕвезди, али на личност со која сум подолго време. Комплиментите се битна ствар, значи заприметуваш и запазуваш работи кај личноста од спротивен пол.

Јас: Гледаш филмој?
Таа: Да.


Не сум видел подобар начин на додворување. Кога таа ќе каже какви филмови гледа и ќе спомне неколку актери или омилени режисери, веќе знам пола од нејзиниот карактер.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
ѕвездите се битен дел ѓкај наивни ороспии, немора да бидат од типот најубава си, ама мора да падне некоја ѕвезда за да падне клацкање, неможеш да и речеш одма ај се онадиме
битно е прво да знаеш шо а занима, дали има комплекси и кој дел кај нејзе си го бендисува најмногу, и сто тоа оди онака диоскретно и спонтано за да не вбиде апла, зш и наивните знаат да се освестат чат пат:wink:
нема да ја тупам сеа какви ѕвезди симињам ама многу често се покажало дека ми се јака страна
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Што знам, јас сум таков што ако видам нешто убаво на некого го кажувам тоа. Без разлика. Веројатно повеќе на поблиски личности отколку на подалечни, но сепак.
Иначе, да делам комплименти како алатка за постигнување некоја цел... што знам, не баш.
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Ne sum licnost koja saka da kazuva raboti koi ne gi misli:icon_roll od taa smisla kako toj e pred se i nesto u taa smisla bla,bla,bla...ali sakam da slusam i simpaticno mi zvuci:wub:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Е тоа нешто многу го мразам.Симнување ѕвезди,која глупост.Неопишливо ме нервира кога некој се обидува да го направи тоа и обично ги спуштам на земја.Кај мене тоа го нема посакуваниот ефект,немам потреба од тоа да ми каже некој како изгледам.
А па тоа препаѓање и непотребни патетики.Само непријатно може да се чуствувам.Не ја гледам целта на тоа глумење затоа што е очигледно дека нема никакви допирни точки со искреност,треба да бидеш приглуп за да не го сватиш тоа и тогаш која е поентата да ти кажат нешто што однапред знаеш дека не е вистина.Хранење на егото? Мене тоа повеќе ми личи на исмевање...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
стварно некогаш тоа е интересно... да ти симнуваат ѕвезди, не дека им верувам во тоа што го кажуваат ама ајде да не кршам филм...
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Не. Нема веќе ѕвезди, сите ми ги симнаа мене.
..рофл
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не. Обично го частам пиво...
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
6
при првиот спој дури им правев шпанска серија на некој начин хаххаха,ама со тек на времето се опаметив и сега сум стриктно затворен онака
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Не.Немам висина па мора на скала да се поткачувам али скоро никогаш не носам скала со мене:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom