Сакам да знам!

Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Прашав пошто се мислам дека порано прочитав во случај 1ви да се паѓа викенд ко прва недела од викендот ќе се рачуна наредниот викенд. Изгледа грешка сум бил ЧД
 
Член од
20 март 2017
Мислења
23
Поени од реакции
1
Здраво на сите, би сакал да купам еден лаптоп но не знам дали е добар! Ако може да ме советувате дали да го земам или пак не! Дали е добар....
ASUS i5 3337u up to 2.7ghz SLIM GAMER extra....
ASUS X550CC ultra SLIM GAMERSKI model, procesor intel core i5 3337u 1.8 ghz up to 2.7 ghz (3rd generation) ram: 8 GB, HDD: 500 GB, baterija okolu 3-4 casa. grafika 2 GB NVIDIA GE FORCE 720M 2GB hdmi, camera, usb 3.0, dvd rw,
Дали е добар за игри програми дизајн...?! Фалави од напред! Поздрав :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Прашав пошто се мислам дека порано прочитав во случај 1ви да се паѓа викенд ко прва недела од викендот ќе се рачуна наредниот викенд. Изгледа грешка сум бил ЧД
Овој викенд 1 и 2 беше слободен за млади. Инаку да еден период така правеа после сменија нешто изгледа тоа важи само ако 1 е во недела...
 
Член од
20 март 2017
Мислења
23
Поени од реакции
1
Здраво би сакал да купам лаптоп... Половен но не знам кој да го земам од 3-те...
1.(ASUS X550CC ultra SLIM GAMERSKI model, procesor intel core i5 3337u 1.8 ghz up to 2.7 ghz (3rd generation) ! ram: 8 GB !! HDD: 500 GB,)
2.
(Asus K53E laptop 8gb ram)
3.(procesor intel core i5 2450MCPU 2.50GHZ (3-ta generacija )
ram memorija 6 GB !!
HDD : 1 TB
17inchen)
Ве молам за еден совет кој е подобар од трите...? За програми за дизајн.. И за игри!? Фала од напред!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Дали уште ги даваат здраствените картици? Три пати до сега поднесувам и цело време различен изговор ми кажуваат за нив. Книшката не можам да ја најдам и едино чаре ми е таа картица.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Дали уште ги даваат здраствените картици? Три пати до сега поднесувам и цело време различен изговор ми кажуваат за нив. Книшката не можам да ја најдам и едино чаре ми е таа картица.
ги даваат, али таму е лудница
пример мојата била готова во 2014 а си ја земав пред недела, претходно на два пати носев документи и ми викаа ги нема, загубени се, за да пред недела дена кога отидов на лекар ми кажаа дека готова ми е картичката


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ај ако може предлог во Скопје за печатење маички.. Гледам оваа Панда Веар не постои веќе, па препорачајте ми некоја каде што штампаат квалитетно. Фала ви однапред
 
S

silmarillion

Гостин
Да не ја има багра.орг на некој сервер онак за читање?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Сакам да знам дали е возможна тужба/опомена
Се работи за закана на Фејсбук од човек кој што некогаш го познавав. Речиси една година не сум во никаков контакт но имам од негова страна закани ... "Ќе те лежам" , "Пази се" , "Не си свесен што ќе ти направам" итн.
Сметате ли дека принт скрин од Фејсбук може да биде добар доказ во МВР и пред суд.
Благодарам однапред.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Сакам да знам дали е возможна тужба/опомена
Се работи за закана на Фејсбук од човек кој што некогаш го познавав. Речиси една година не сум во никаков контакт но имам од негова страна закани ... "Ќе те лежам" , "Пази се" , "Не си свесен што ќе ти направам" итн.
Сметате ли дека принт скрин од Фејсбук може да биде добар доказ во МВР и пред суд.
Благодарам однапред.
Секако дека е и може да биде доказ и основа за пријава во полиција.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dali znaete koj e najbliskiot lidl vo grcija
nekade okolu granicata mislam, ili posle granicata , otprilika nekoj da znae
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Читав погоре негативни коментати за нив.. Имаш искуство со нив?
Пред некоја година ми испечатија неколку маици, ептен се топ и квалитетни. Сега не знам како функционираат, слушнав дека печателе само на големо (100+ парчиња) и биле доста скапи (може и да сум разбрал погрешно). Најдобро е сам да си прашаш, на страната што ти ја пратив има контакти, распрашај се и види. Покрај „Полиестердеј“, во Скопје има и други локации каде што печатат маици, но не знам каков им е квалитетот таму.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Пред некоја година ми испечатија неколку маици, ептен се топ и квалитетни. Сега не знам како функционираат, слушнав дека печателе само на големо (100+ парчиња) и биле доста скапи (може и да сум разбрал погрешно). Најдобро е сам да си прашаш, на страната што ти ја пратив има контакти, распрашај се и види. Покрај „Полиестердеј“, во Скопје има и други локации каде што печатат маици, но не знам каков им е квалитетот таму.
Добро, фала ти многу (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom