Сакам да знам!

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ова жениве нека дадат некој предлог за марка на машина за перење алишта.. Некоја така убава само за перење (не и сушење) околу 15-25 бона...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова жениве нека дадат некој предлог за марка на машина за перење алишта.. Некоја така убава само за перење (не и сушење) околу 15-25 бона...
LG zede bratuced mi i prezadovolni se. Isto i Samsung ima tetka mi, dobro se drzi. Samo nikako nemoj Whirlpool. Jas imam takva i prasanje na vreme e koga ke ja dadam na ciganite.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
LG zede bratuced mi i prezadovolni se. Isto i Samsung ima tetka mi, dobro se drzi. Samo nikako nemoj Whirlpool. Jas imam takva i prasanje na vreme e koga ke ja dadam na ciganite.
Фала Фросе :)[DOUBLEPOST=1491167090][/DOUBLEPOST]@Ilumious абе да не претерувам да те замарам, ама општо онака мислев некој модел да речеме од некоја марка (еве ЛГ нека биде) што стварно ја бива а да не е скапа премногу.. На тоа целев пошто ја стварно не се разбирам..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Ова жениве нека дадат некој предлог за марка на машина за перење алишта.. Некоја така убава само за перење (не и сушење) околу 15-25 бона...
Број еден во квалитет се електролукс јас лично имам бош и не сум ич задоволен од неа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала Фросе :)[DOUBLEPOST=1491167090][/DOUBLEPOST]@Ilumious абе да не претерувам да те замарам, ама општо онака мислев некој модел да речеме од некоја марка (еве ЛГ нека биде) што стварно ја бива а да не е скапа премногу.. На тоа целев пошто ја стварно не се разбирам..
Odi vo najbliskiot Neptun i raGledaj gi modelite, ovie lani ja zemaa, a novi modeli imas na tri meseca. Otprilika taa cena bese 22-3.000, se naoga kvalitet za tie pari sto gi spomna.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
@Сладоледџија ,
Избегни ги дигиталните, имам слушано дека многу страдале и брзо се расипувале.
Уште еден совет што ќе ти дадам, ако машината не ја користат многу членови, подобро е да ја земеш некоја со помал капацитет на алишта, за да можеш што побрзо да ја наполниш.
И немој да земаш Горење, попреценета марка немам видено... Они ти се како голф меѓу машините за перење. Квалитет има да, далеку од тоа.. Ама за таа цена се наоѓа многу подобар избор. Ја би одел со Индесит.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@Сладоледџија ,
Избегни ги дигиталните, имам слушано дека многу страдале и брзо се расипувале.
Уште еден совет што ќе ти дадам, ако машината не ја користат многу членови, подобро е да ја земеш некоја со помал капацитет на алишта, за да можеш што побрзо да ја наполниш.
И немој да земаш Горење, попреценета марка немам видено... Они ти се како голф меѓу машините за перење. Квалитет има да, далеку од тоа.. Ама за таа цена се наоѓа многу подобар избор. Ја би одел со Индесит.
Абе 2ца сме, ја и девојката, и ја и реков помалку што збира (рецимо 5-6 кила) она ми вика нема шанси, со повише треба да збира, ќебиња како ќе переме.. И ја си викам у право е, ова жениве на све пажња обраќаат...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.426
Абе 2ца сме, ја и девојката, и ја и реков помалку што збира (рецимо 5-6 кила) она ми вика нема шанси, со повише треба да збира, ќебиња како ќе переме.. И ја си викам у право е, ова жениве на све пажња обраќаат...
:pos::pos:
Може со јаНболии ќе се покривате дете мое ;):) Дои кај мене да ја видиш СаНсуНг имам ептен е добра а не е скапа, пред 2 години ја купив.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова жениве нека дадат некој предлог за марка на машина за перење алишта.. Некоја така убава само за перење (не и сушење) околу 15-25 бона...
Машините за перење не се само за жени:D Шала на страна, јас топло ти ја препорачувам Indesit. Еве ја имаме веќе 3 - 4 години, никогаш до сега немала некаков проблем и уште работи како нова:)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Има некоја боја за пребојосување на иверица?
Сакам од кафена бела да ја пребојам. Прашував познаници ми викаа таков бил материјалот не фаќал боја.
Некое чаре?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Има некоја боја за пребојосување на иверица?
Сакам од кафена бела да ја пребојам. Прашував познаници ми викаа таков бил материјалот не фаќал боја.
Некое чаре?
Не сум сигурен далидржи боја иверицата, но има самолеплива фолија за обложување што ќе ти заврши работа

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Сакам да знам колку чини да изнајмиш автобус или комбе на еден ден, за целодневна екскурзија!?!?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Сакам да знам колку чини да изнајмиш автобус или комбе на еден ден, за целодневна екскурзија!?!?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Зависи од големината на комбето нас за 15 луѓе ни наплатија 4500.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
дали овој викенд бесплатен е превозот со воз за лица под 26год ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom