Саем на книгата

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.865
Или Или скапички. :( Ќе земам нешто сигурно од македонските автори, веројатно Писмо за Глорија, и ако имам нешто испуштено од тие по стотче.

Литература:
-Од Урошевиќ ги имам и Невестата на змејот, и Мојата роднина Емилија и Вкусот на праските - други изданија, ама овие преубаво изгледаат и за 150 - веројатно би ги купил сите.
-Зелениот дворец од Сибо - добитникот на Пегаз иако нема попуст.
-не ги видов, што значи може и да се распродадени: Сто години самотија од Маркез и Господарот на мувите од Голдинг. Ако ги има ќе ги земам додека не ги снемало.
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Внимавајте на ова со жолто кај Букленд, 25% попуст имаат на сите книги од другите издавачи кои засебно во својата понуда на некои од книгите (особено на поновите) имаат ПОМАЛ попуст од 25%. Излегува дека подобро е некои книги да ги купите оттука отколку од кај оригиналниот издавач.

1683012101596.png
Автоматски споено мислење:

Антолог: https://issuu.com/antolog/docs/_._2023
Автоматски споено мислење:

Топер: https://issuu.com/toperbooks/docs/saemski_katalog_2023
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.303
Поени од реакции
36.214
Темплум нешто објавија ама не ми изгледа на каталог тоа. Ниту пак видов цени.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.671
Поени од реакции
13.238
Купивте нешто или чекате викенд чопоративно да нагрнеме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom