Emma
Поени од реакции
157

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Хеј;) Оти изворите на Спаркс пресушија имав некоја идеја да сменам стил во читање на љубиќи па ми текна на тебе. Што би ми препорачала вака, од лесен ков (Англиски - оригинал си е оригинал) или во најлош случај на српски? Ја имам Џејн Ер од Бронте (не Емили) но сеуште не ми е фатена оти го имам глеано филмот пред х години. Тенкс ин адванс:)
  Read the prefinal chapter, you twit!!! (ова како компјутерот коа му кажува на courage the cowarldy dog :pos:)
  C
  Фала, ќе го најдам тоа од Есенин. Мене тоа заљубувањето во погрешна личност ми изгледа како обид за помирување на доброто и злото, На Бог и Ѓаволот :), како една битка што ја водат преку нас. Наизглед сосема изгубена како на Мартин Идн, сепак остава силен траг и кога тогаш другата страна ќе се свести... :) Ама филозофии... :))) Во секој случај вреди, вреди човек да се бори додека има порив!
  C
  Уживај. :)
  Од автори знам само за Хемингвеј, само тој бил болен од нешто физички, а за ментално не знам иако и физичкото си има влијание на психата.
  А за Џек Лондон исто има сомневање дека се самоубил само не толку директно. Ако љубовта е илузија можеби тие биле храбрите. :) Ма не, само зошто се вљубуваме таму каде што макар потсвесно знаеме дека ќе се разочараме а некој кој што вистински не сака не ни е атрактивен?
  Можеби ако сум јас со некој пријател и ти го имаш истиот пријател можда тогаш можеш да влезеш?
  Не можам да се начудам како успеа да влезеш да ми оставиш комнтар а не си ми пријател.За на профилот мој зборам:)
  Ова па, ко ќе се најде некој генијалец насред ферка да се плази од страна, крај ми е значи. :icon_lol: Просветли луѓето, свака част. Он магично знае дека сите што плукаат по шоуто уствари го гледаат! :vozbud:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom