Саем на книгата

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.047
Поени од реакции
34.719
^Изгледа дојде време да се земи целиот комплет од Памук.
Не вреди! Единствено само дека изгледаат убаво заедно. Инаку ги имаш сите книги (освен Жената со црвена коса и Нов живот) од други издавачи со далеку подобри преводи (овие се преведувани посредно, од англиски): Истанбул и Се викам црвена ги имаш во таа едицијата „Нобеловци“ на Владата на Гwујо, ги има дури и со тврд повез, Се викам црвено дури ја имаш и во Табернакул со неверојатно добар превод од турски, а Белата тврдина ја имаш во Слово, тие малечките изданија од едицијата Најдобрите кратки романи или како и да беше, и истата се продава по 50 денари по книжарнициве. Ја имаш во Или Или.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.563
Поени од реакции
34.940
Комплетот на Петре М. Андреевски во декемвриските попусти го зедов за 100 денари по книга. А сега акциска продажба 230 ден и 160 денари :icon_mrgr:
Кундера е со истите цени.

Живко Чинго (Пасквелија), Ѓорги Абаџиев беа по 100 ден, сега се 280/230 ден
Се викам Црвена на Памук - 470 на „попуст“
Уметницата со Кана од 400 денари, со попустов 390 :pos:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Магор има попуст, истиот ценовник од пред некоја страна.

Култура
img_3_1676203784652.jpg

Антолог
img_2_1676203717725.jpg

Икона
img_1_1676203711224.jpg
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
img_1_1676642539981.jpgimg_1_1676642857247.jpg

Не е Саем, но нека стои:
Screenshot_20230217_150927.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom