Саем на книгата

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
Еи овој Александар Алексов ако продолжи вака догодина свој сопствен штанд ќе има ко Драган Таневски што имаше :pos:
Македонските Коелјовци! Има уште еден, тој Душко Трифуновски.[DOUBLEPOST=1557083201][/DOUBLEPOST]Полица

Има интересни наслови.
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Македонските Коелјовци! Има уште еден, тој Душко Трифуновски.
Еднаш случајно го гледав во интервју овој Александар, рече нешто во смисла „ние писателите се раѓаме, што да правиме, тоа е тоа“ и после раскажуваше илјада срцепарателни приказни од реалниот живот, проследени со тажна инструменталка во позадина. Емисијата ја водеше онаа бабана со големи цицки, заборавив како се викаше, одамна е ова ако ја најдам ќе ја постирам (иако постов нема врска со темава, за во друга е :D )
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.197
Поени од реакции
35.747
Или-или уште не пуштија каталог?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
Темплум
@Zlatikevichius Маус во Хардкавер 600 денари (знам еднаш го имавме зборено стрипов негде по форумов :D )
Да, знам дека го издадоа на македонски, ама малце соленичок ми е, најискрено. Не викам дека не вреди за таа цена, ама јас не можам да си го дозволам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.257
Да, знам дека го издадоа на македонски, ама малце соленичок ми е, најискрено. Не викам дека не вреди за таа цена, ама јас не можам да си го дозволам.
Taчно.
Затоа и те тагнав уствари, и мене ми беше соленичок мислам 900 беше оригинална цена ако не се лажам..па вака попуст од 200-300 денари (again, ако не се лажам..можда и лошо да сум запамтил шо знам..) и не е така лошо ме става на мисла некако :D
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Не знам за Вас, но мој заклучок од овие видени 10-тина каталози е дека: Издавачите годинава се тркаат кој ќе биде најскап :) и саемот ќе го има колку да се рече дека сме имале саем. Ни С од саемски попусти. Жими Бегемот и Бата Прес имаат пристојни цени, другите изгор скапи со безобразно астрономски цени!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
Не знам за Вас, но мој заклучок од овие видени 10-тина каталози е дека: Издавачите годинава се тркаат кој ќе биде најскап :) и саемот ќе го има колку да се рече дека сме имале саем. Ни С од саемски попусти. Жими Бегемот и Бата Прес имаат пристојни цени, другите изгор скапи со безобразно астрономски цени!
Навистина се скоро сите поскапи од што биле минатите години, но:

-Антолог имаат понуда - 10 книги за 600 денари, и интересни наслови во понудата
-Или Или сигурно ќе имаат многу романи по 100 денари, пак
-На ПНВ Публикации скоро се им е по стотче, пак
-Магор, исто, традиционално - квалитетна понуда, и речиси се им е од 100-250 ден.

Така што, има што да се купи.
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
И да се 20 книги за 600 ич ама ич не ме влечат, нема трилери таму, ни одблизу. Јас може сум ограничен малку со жанрови ама овие што им се во понудата гарант прашина им фаќаат со години па ајде да ги исчистат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom