СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.151
Поени од реакции
164.829
Го дигавте во облаци,не заебавај.Убаво се сеќавам дека уште на почетокот јас бев единствен кој потегна паралела со Мојс.Да не буричкаме низ минатото.:)


Јас сум првиот во одбрана на Емири:icon_lol:,спасителот наш.Што би рекол еден драг член,госпоТ.
Дај боже да успее со нас преварантов.


Ми текнува кога го споредувавте со Анри и моите одговори на тие постови.Дури после толку години еве дури во Мбапе гледаме нешто што е најблиску до Тити.:)
Епа сте гледаш, ништо поразлично од други фан клубови :) од Кајганава што се сеќавам само Бенитез во Реал и Бенитез во Челзи биле дочекани на нож, за сите друго имало оптимизам ;)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.197
Поени од реакции
9.578
Епа сте гледаш, ништо поразлично од други фан клубови :) од Кајганава што се сеќавам само Бенитез во Реал и Бенитез во Челзи биле дочекани на нож, за сите друго имало оптимизам ;)
Една работа,наспроти десет.На кантар исто.:)Не може некој константно да прави бисери и некој повремено и на крај абе исти се.
Иронично е што мене ме цитираш за Емери.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.151
Поени од реакции
164.829
Една работа,наспроти десет.На кантар исто.:)Не може некој константно да прави бисери и некој повремено и на крај абе исти се.
Иронично е што мене ме цитираш за Емери.:)
Епа истото и јас го мислам за Марсијал :) Уживај, знам кое е твоето мислење за него.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.995
Поени од реакции
31.879
Вида со ново видео... која селска, кооперациска фаца има...

- Слава Украини, Београд гори! - тоа вика малоумников.

Чекај бе, па нели за ова баш сеа го опоменаа?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.041
Поени од реакции
3.446
Ок е друже, не секој што заиграл за Јунајтед е играчиште, не ми го кажувај Флечер милион утакмици имам изгледано, просечен играч кој во системот на Ферги изгледаше добро и вршеше добра работа. Како играше после Јунајтед просветли ме? Јас не викам дека не е добар играч он, ама играчиште у реду е. Играчиште е Модриќ, Чаби Алонсо, Чави, Снајдер, не и Флечер со две леви нозе. :D
Не го споредив со никој од овие што си ги пишал и не реков никаде дека е светска класа. Пишав стрикно за тој период а дека беше играчиште тие 2 сезони и покажа класа, покажа. Болеста го спречи да изигра повеќе сезони на тоа ниво и да стане светска класа и тоа е тоа.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.590
Поени од реакции
15.446
Сколс беше „крем де ла крем“ играч што би рекле Милковски и Стерјов, од нивото на Чави и Пирло, или сега Модриќ, веројатно најталентираниот од таа славна генерација.


ЕлНињо, ти си? :D
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.735
Поени од реакции
41.376
Него, приметивте дека како што поминува првенствово се помалце и помалце се користи ВАР и се помалце се збори за ВАР? (y)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.071
Него, приметивте дека како што поминува првенствово се помалце и помалце се користи ВАР и се помалце се збори за ВАР? (y)
вероватно пошто помалце утакмици се играат
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.751
- Слава Украини, Београд гори! - тоа вика малоумников.

Чекај бе, па нели за ова баш сеа го опоменаа?
Београд се вика кафаната, не мисли на градот. :)
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.735
Поени од реакции
41.376
вероватно пошто помалце утакмици се играат
Па не верувам да е само тоа. На почетокот видоа сите дека нема ништо да помине непрегледано, па сигурно сега и самите играчи се свесни дека треба повеќе да пазат и дека нема простор за глупирање.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
690
Поени од реакции
264
Според ФИФА, најверојатно следното СП во Катар ќе биде од некаде 20 ноември до 20 декември 2022 година.
 
На врв Bottom