СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мајкл Керик и Дарен Флечер беа играчишта. Штета на овој вториов што му се деси болест во најдборите години од кариерата. Хендо е супер играч, стварно е потценет, имам одлично мислење за него, но мислам дека е еден степен зад овие двајца (знам дека Флеч не е англичанец, ама се сопваѓа во муабетов :D )
Можеби е степен позади нив ама во моментов се наоѓа во најзрелите години, што значи дека можеби и ќе дојде до тоа нивно ниво. Да освоеше годинава ЛШ и пример сега Светско со Англија одма на друг начин ќе се гледаше према него. Значи 2-3 утакмици можат да ти сменат цела перцепција за еден играч :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Значи 2-3 утакмици можат да ти сменат цела перцепција за еден играч :)
Да. Но, кои 2-3 уакмици ќе те натераат да ја смениш перцепцијата за играчот?
Како што викаш, да освоеше годинава ЛШ и пример сега Светско со Англија. Тоа би биле последните утакмици од ЛШ, или пак оние од СП.
Штом стигнал играчот да игра во тие утакмици, не гледам дека може повисоко да котира од тоа, во перцепцијата на набљудувачот.

(знам дека друга ти е поентата на муабетот)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.580
Мајкл Керик и Дарен Флечер беа играчишта. Штета на овој вториов што му се деси болест во најдборите години од кариерата. Хендо е супер играч, стварно е потценет, имам одлично мислење за него, но мислам дека е еден степен зад овие двајца (знам дека Флеч не е англичанец, ама се сопваѓа во муабетов :D )
Секако дека Флечер бил играчиште, не ме јеби. Исто ко Џон о Шеј што беше играчиште, со две леви нозе. :) Тоа што и инвалиден стршлен би играл добро под Ферги е друг муабет, ама Флечер и играчиште...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Вес Браун, Флечер, Џонс, Иванс, Силвестре, Клеверли, Гибсон, Андерсон сите овие беа играчишта.. Всушност Ферги e gum chewing fraud шо не освој поќе со овие


Канте не чинел, Флечер и Хендерсон биле играчишта, Ел нињо things :popce:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Можеби е степен позади нив ама во моментов се наоѓа во најзрелите години, што значи дека можеби и ќе дојде до тоа нивно ниво. Да освоеше годинава ЛШ и пример сега Светско со Англија одма на друг начин ќе се гледаше према него. Значи 2-3 утакмици можат да ти сменат цела перцепција за еден играч :)
Се слагам дека и една утакмица може да промени многу. Но ќе се гледаше у поглед на колку е победник и каков менталитт има, не верувам дека би утичело тоа во индивидуалниот квалитет. Уште еднаш ќе речам, мене ми е одличен Хендо, ама фудбалски е подруг од Керик.

Секако дека Флечер бил играчиште, не ме јеби. Исто ко Џон о Шеј што беше играчиште, со две леви нозе. :) Тоа што и инвалиден стршлен би играл добро под Ферги е друг муабет, ама Флечер и играчиште...
Важи, изгледај неколку утакмици од Флечер пред да се разболе и види дали пак ќе го имаш истиот став.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Флечер бил болен од 2008 ама се контролирало и криеле. Накај 2010 почна состојбата да се влошува и веќе не можело да се крие, едно време имал 45 кила, тоа е периодот кога зеде одмор од фудбалот, мислам 6-7 месеци го немаше. Од тогаш не беше истиот, пола од енергијата му ја немаше а баш тој период кај 2009, 2010 почна паметно да ја канализира енергијата и да влегува и во шанси за гол и да релизира. Со Парк памтам сами го размонтираа Милан на средината, Пирло тој момент и во автобиографијата го има. Штета :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.580
Важи, изгледај неколку утакмици од Флечер пред да се разболе и види дали пак ќе го имаш истиот став.
Сериозно за Флечер ми објаснуваш? Божем го немам гледано Манчестер во таа ера ебате... Да не беше Ферги ваквите ко Флечер, Браун, О Шеј ќе играа за Акрингтон во Лига 2. Тој вршеше супер работа во Јунајтед пред да се разболе посериозно ама дека е играчиште ќе си го прашам стојко. :D Сколс беше играчиште, Гигс такоџе, ама Флечер поздрав.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.503
Поени од реакции
6.129
Сериозно за Флечер ми објаснуваш? Божем го немам гледано Манчестер во таа ера ебате... Да не беше Ферги ваквите ко Флечер, Браун, О Шеј ќе играа за Акрингтон во Лига 2. Тој вршеше супер работа во Јунајтед пред да се разболе посериозно ама дека е играчиште ќе си го прашам стојко. :D Сколс беше играчиште, Гигс такоџе, ама Флечер поздрав.
Изгледај неколку утакмици од последната сезона на Роналдо во Јунајтед. Флечер беше моторот во тимот тој период покрај еден Харгривс, Сколс, Керик, Гигс...
Флечер пред да се оформи како играч беше Ошеј втори но кога се искали беше играчиште. Не играше со Барса во финалето поради црвен, со него во тим сигурен сум дека Јунајтед ќе пружеше многу поголем отпор. Штета што болеста го заеба па изигра само 2 сезони на највисоко ниво.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сериозно за Флечер ми објаснуваш? Божем го немам гледано Манчестер во таа ера ебате... Да не беше Ферги ваквите ко Флечер, Браун, О Шеј ќе играа за Акрингтон во Лига 2. Тој вршеше супер работа во Јунајтед пред да се разболе посериозно ама дека е играчиште ќе си го прашам стојко. :D Сколс беше играчиште, Гигс такоџе, ама Флечер поздрав.
Сколс беше „крем де ла крем“ играч што би рекле Милковски и Стерјов, од нивото на Чави и Пирло, или сега Модриќ, веројатно најталентираниот од таа славна генерација.

Керик беше класа играчиште, од калибарот на Чаби Алонсо, а сеа Бускетс.

Флечер да имаше кариера од нормална долготрајност, ќе беше сигурно вбројуван у погорнава категорија.

На крајот на кариерата веројатно и Хендо ќе биде ставан у таа катергорија, ако продолжи со игри на високо ниво.

Како и да ја вртиш, Флечер беше играчиште, да речеш дека е просек е нонсенс, ко јас што за Канте викав дека е просек или ко @The Procrastinator што за секој трет класа игрч мисли дека е просек.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.580
Изгледај неколку утакмици од последната сезона на Роналдо во Јунајтед. Флечер беше моторот во тимот тој период покрај еден Харгривс, Сколс, Керик, Гигс...
Флечер пред да се оформи како играч беше Ошеј втори но кога се искали беше играчиште. Не играше со Барса во финалето поради црвен, со него во тим сигурен сум дека Јунајтед ќе пружеше многу поголем отпор. Штета што болеста го заеба па изигра само 2 сезони на највисоко ниво.
Ок е друже, не секој што заиграл за Јунајтед е играчиште, не ми го кажувај Флечер милион утакмици имам изгледано, просечен играч кој во системот на Ферги изгледаше добро и вршеше добра работа. Како играше после Јунајтед просветли ме? Јас не викам дека не е добар играч он, ама играчиште у реду е. Играчиште е Модриќ, Чаби Алонсо, Чави, Снајдер, не и Флечер со две леви нозе. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ко јас за Пајет што викам дека просек.[DOUBLEPOST=1531222425][/DOUBLEPOST]Уствари он стварно е просек :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.596
Нит Флечер бил играчиште, нит Керик иако изигра неколку сезони на повисоко ниво, нит па биле маестри ко Чаби Алосно и Модрич
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.580
Ко јас за Пајет што викам дека просек.[DOUBLEPOST=1531222425][/DOUBLEPOST]Уствари он стварно е просек :D
Па е просек и он, да не беше просек немаше вечно да игра за Марсеј и Вест Хем и немаше да игра по само едно полувреме а во другото да умира и да биде заменет накај 70-та минута.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom