СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
И мене Керик и Флечер ми се добри играчи, ама никако играчишта од класата на другите што беа набројани овде.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па е просек и он, да не беше просек немаше вечно да игра за Марсеј и Вест Хем и немаше да игра по само едно полувреме а во другото да умира и да биде заменет накај 70-та минута.
Ееееееееееееееееј да ја читаше темата за ПЛ пред 3 сезони, како си го правеа класа :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не зезајте со муабетиве за Флечер. Каква класа бе луѓе? Точно дека знаел да одигра добро и на моменти еве може бил и најдобар на тој натпревар. Ама не може да се збори дека е класа само зашто играл во Јунајтед на Фергусон. И тој и Керик се просечни играчи. Повеќе за Харгривс би рекол дека беше еден од најпотценетите фудбалери.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Како и да ја вртиш, Флечер беше играчиште, да речеш дека е просек е нонсенс, ко јас што за Канте викав дека е просек или ко @The Procrastinator што за секој трет класа игрч мисли дека е просек.
Хахаха жити се не ги споредувај твојте лапсуси со мојте саркастични постови.. Признај си ко чоек без да мешаш други


Флечер класа.. Сум бил на интернетов 10+ год ама ваква глупост досеа немам прочитано
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде за Флечер дека бил просек разбирам ама Керик никако не е просек, еден од најпотценетите играчи е, баш тие што ги спомињате како репер го тврдеа тоа низ годиниве.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Ок е друже, не секој што заиграл за Јунајтед е играчиште, не ми го кажувај Флечер милион утакмици имам изгледано, просечен играч кој во системот на Ферги изгледаше добро и вршеше добра работа. Како играше после Јунајтед просветли ме? Јас не викам дека не е добар играч он, ама играчиште у реду е. Играчиште е Модриќ, Чаби Алонсо, Чави, Снајдер, не и Флечер со две леви нозе. :D
Не навлагам во тоа тоа каков играч беше Флечер, можеби ке бидам субјективен.

Ама ова, како играше после Јунајтед ти е малку глуп аргумент. Човекот 2 години мака мачеше со улцеративен колитис, и не можел да оди, а не да тренира на највисоко ниво. Болест во која во најтешка фаза ти се распаѓаат цревата, и имаш некотролирана потреба за голема нужда, проследена со крварење.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
И мене Керик и Флечер ми се добри играчи, ама никако играчишта од класата на другите што беа набројани овде.
Тоа е тоа, само изгледа тешко му е на некој да разбере очигледни работи. Ко сеа јас Мота да го јачам дека бил играчиште пошо беше клучен играч во 2010 кога освоиме Триплета, а реалноста вели дека Мота си е добар играч ама на негова позиција има еден куп класа играчи што се подобри и поконстантни од него.
 
L

Löwe

Гостин
Флечер е играчиште колку Џон Оби Микел што беше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не навлагам во тоа тоа каков играч беше Флечер, можеби ке бидам субјективен.
Не можеби, него ќе бидеш субјективен, како што е и цел ФК Манчестер Јунајтед за 99% од играчите. Да не се навраќаме на муабетите за Марсијал, Блинд, Ерера итн итн. Мада ова со Флечер е врвот, не верував дека може до таму да отидете. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Вида со ново видео... која селска, кооперациска фаца има...

Прееска со Џонтра зборевме за видеово, ми вика ууууууууу да му ебам изродот, како фаца од Wrong turn филмот е. :pos:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Не можеби, него ќе бидеш субјективен, како што е и цел ФК Манчестер Јунајтед за 99% од играчите. Да не се навраќаме на муабетите за Марсијал, Блинд, Ерера итн итн. Мада ова со Флечер е врвот, не верував дека може до таму да отидете. :D
Муабетите за Ван Гал беа врвот. :D Се започна од измената на голманите на светското...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Муабетите за Ван Гал беа врвот. :D Се започна од измената на голманите на светското...
Грешка си, за Ван Гал муабетите почнаа од анти Шпанија таборот кога го посрамоти Дел Боске, да не бараме сега постови, ама ок, навикнати сме да не вметнувате секаде :) зошто нели и вие ама ич не се откопавте од пастирање блогови периодов во одбрана на Емери зошто не успеал во ПСЖ. :)

Цитирајте го Ел Нињо за Флечер ама Керик да кажеш дека бил просек навистина треба фудбал на лајвскор да си прател.

П.С. И до ден денес тврдиме дека обраќањето внимание на Ван Гал до најмал детаљ (баш ова со голманите, лепењето на Фелаини на играчи, форите со кои Блинд искачаше со чист шут при прекин) беше онаа негова најсилна страна што ги доби речиси сите дербиња додека беше тука.

П. П. С. Се согласувам дека се претерува со високото мислење за Марсијал.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сите сте офтопик, така да знаете :P

Тема за светско тука ми дискутирате кои играчи на Јунајтед биле класа, па се знае сите се класа, и сегашни и бивши. :cool:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Грешка си, за Ван Гал муабетите почнаа од анти Шпанија таборот кога го посрамоти Дел Боске, да не бараме сега постови, ама ок, навикнати сме да не вметнувате секаде
Го дигавте во облаци,не заебавај.Убаво се сеќавам дека уште на почетокот јас бев еден од малкуте,можеби и единствен во тој период кој потегна паралела со Мојс.Да не буричкаме низ минатото.:)

зошто нели и вие ама ич не се откопавте од пастирање блогови периодов во одбрана на Емери зошто не успеал во ПСЖ.
Јас сум првиот во одбрана на Емири:icon_lol:,спасителот наш.Што би рекол еден драг член,госпоТ.
Дај боже да успее со нас преварантов.

Се согласувам дека се претерува со високото мислење за Марсијал
Ми текнува кога го споредувавте со Анри и моите одговори на тие постови.Дури после толку години еве дури во Мбапе гледаме нешто што е најблиску до Тити.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom