СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Од 21 ноември до 18 декември 2022. :(

Згора на тоа може ќе биде проширено на 48 репрезентации, нешто што се планираше за 2026 година. Веројатно катарските шеици барале така. Што се нема ФИФА да дозволи за повеќе пари...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
светсково ми беше уживанција, се изнагледав фајтерски дух, сите екипи беа горе доле симпатични. Гледав Хрватска како да гледам филм режиран од стивен спилберг, гледав една Кореа која душа немаа против Германија и со крајни сили дадоа два гола. Гледав едни Лидеришта како Роналдо, Модриќ, Шмајхел, Годин. Виртуози како Хазард, Мбапе, Кутињо. Изгледав утакмици на екипи кој немаа големи имиња во тимовите ама едноставно гинеа на терен до последна стотинка. Недостатокот на индивидуалци го покриваа со огранизирана колрктивна игра.
за вас незнам ама за мене е what a time to be alive. после 2006 најдобро светско првенство во мојот живот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
светсково ми беше уживанција, се изнагледав фајтерски дух, сите екипи беа горе доле симпатични. Гледав Хрватска како да гледам филм режиран од стивен спилберг, гледав една Кореа која душа немаа против Германија и со крајни сили дадоа два гола. Гледав едни Лидеришта како Роналдо, Модриќ, Шмајхел, Годин. Виртуози како Хазард, Мбапе, Кутињо. Изгледав утакмици на екипи кој немаа големи имиња во тимовите ама едноставно гинеа на терен до последна стотинка. Недостатокот на индивидуалци го покриваа со огранизирана колрктивна игра.
за вас незнам ама за мене е what a time to be alive. после 2006 најдобро светско првенство во мојот живот.
Дефинитивно, најдобро заедно со 2006 и 1998, хајлајт момент ќе ми останат Јапонците против Белгија, толку сакав да поминат во тој момент, ама генерално беше одлично првенство, интересни утакмици, фаворити кои потфрлија, послаби репрезентации кои стигнаа таму каде никој не очекуваше, вклчително и сребрените од финалето, многу дадени голови, ВАР со прво претставување на голем настан, со сите негови предноти и мани и секако Мбапе, пред се на утакмицата со Аргентина.

А самата органзација е посебна тема која треба убаво да се опише, накратко, на целиот геополитички контекст, лоша слика од англофонските медиуми русите беа перфекни домаќини, никакви инциденти, убава атмосфера, без хулиганства, тепачки, топ стадиони, топ организираност, среќни и весели навивачи, чиста десетка од тој аспект.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По кои параметри се бирани одредени 4-5 души за кои верувам сите се согласуваме, да не ги набројувам?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.819
Поени од реакции
24.176
Не знам како е можно во тимот на првенството да ги нема Најдобриот голман одбран на првенството и Најдобриот голгетер одбран на првенствово. Куртоа мораше пред Љорис да биде, исто и Кејн место Нејмар. За Паулињо и Јанг не ми се ни коментира.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Јас не најдов официјално да е објавен овој тим.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е изглеа официјален, моја грешка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom