СП 2014 - 1/2 финале | Холандија - Аргентина | 09.07.2014 (22:00)

Која репрезентација сакате да ја видите во големото финале?


  • Вкупно гласачи
    140
  • Гласањето е завршено на .
R

Rigel Kent

Гостин
Цилесен простак мисли Меси ќе го изнервира хаххахаха
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кога сме кај добрите играчи за Холандија на оваа првенство Dirk Kuyt
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Na Roben ovaa shansa ke mu se vrakja na son i ke go izmachuva do nemajkade, ako izgubat razbira se.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Po se izgleda ke gledame Shpanija Germanija finale
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Нормално, кој друг би навивал за Аргентина.
Во досаден натпревар, победи подосадната екипа, која практично ништо впечатливо не направи на ова првенство и со дефанзивна и резервирана игра некако стигна во финале. Очај. Се надевам дека ќе изгубат многу од Германија.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ФАЛА КУРЦУ ИСПАДНАА КОПАЧИВЕ, КУФЕРИТЕ И НАКАЈ ДОМА! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: :love:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.345
Како си се провлечкаа до финале...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добро се отерасивме од надрогираните мизерни холанѓани, дури и грција заслужи подалеку да стигне него ли овие бедотии, гарант барем полуфиналето да беше Костарика против аргентиците ќе беше далеку подобро.

Овој очај од натпревар треба да се заборави што побрзо, да се избрише од фудбалската историја.

Верувам огромен број луѓе во светот ќе навиваат за Германија во недела, оти и аргенинците се влечеа на сила дотука, време е за Германците, време е за европски тим да го земе трофејот на јужноамеричкиот континент.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Премногу ќе беше два пенал рулети успешни, тоа е веројатност 0,00000001 % :D

Ќе биде одлично финале али тешко Аргентина ако Меси исчезне вака после 70та минута со оглед на тоа дека не се знае дали Ангеле ќе игра.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ван Гал ја заеба, кај Влар да шутира па и прв ццц
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мааакси! Макси Родригез! Runs down the wing for me! Танантанантан танантанантан, танантанантан, танантанантан. Макси Родригез! Ги дупна manure! Танантанантан, танантанантан!

@ManUtdChampions ве дупна Макси а?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.706
Ја погоди ли Ван Гал измената сега? :D

Добро е, двете екипи што сакав да тепаат во полуфиналето си победија.
Штета е Германија со таков состав да не се закити со злато, од друга страна штета е играчиште како Меси да остане без злато од СП, а мислам дека ова му е најголема шанса за тоа.
Дефинитивно според мене најдобар фудбалер од кога постои оваа игра. И без да трча, знае да намести шанса, топката не можат да му ја земат. Само ради него ми е мило што Аргентина влезе во финалето. И јас самиот ги типував они и Англија за најголемо разочарување на светсково. Сите очекувавме нивниот напад да биде најсилното оружје, ама испадна дека имаат ѕверска одбрана и не толку добар напад :icon_mrgr: Маскерано игра маестрално во текот на целото СП, а Рохо е играчот кој е комплетно изненадување за мене. Знаев дека Макси Родригез ќе го реши мечот на крај, иако му го паметам голот во продолжениет со кој го елиминира Мексико во 2006, сепак мило ми беше токму тој да го постигне решавачкиот пенал :icon_mrgr:
Горе-доле очекувано тврда утакмица, Холанѓаните одново играа прилично дефанзивно, одбраната им беше одлична, додека во нападот одново се потпираа само на Робен кој според мене им беше повеќе од пола екипа на ова СП. Ван Перси невидлив, а истотака позитивно во текот на целото СП изненади и Дирк Кајт.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е до Ван Гал, до Влар што ја заеба е, да се придржиме до пост Шпанија коментарите:icon_lol:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Ви реков дека ќе плачете :noze:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Ок предвидлив мечов али сепак мислев ќе падне бар 1 гол ако ништо друго и 1-1 да беше ама тоа е, двеве репрезентации си одиграа исто како што одиграа до сега.

Аргентина не изигра ништо посебно т.е. на ниеден меч до сега не беа ништо посебни.

Фала богу Германија ги посра Бразилциве и со тоа го спаси Светсково. :cuc: Сега истото ќе се памти по партијата на Германците над нив за разлика од тоа до сега "Па да..имаше светско се играше..и..да.."

Предвидување за Германија-Аргентина:Everyone hops on the Deutschland bandwagon и после мечот следат коментари "Германија беше 100% подобра од Аргентина"

Ајде тука мечов ќе ми биде израмнет колку толку ама мислам дека ќе победи Аргентина.

Во борбава за 3то место се надевам дека двеве екипи ќе имаат "Fuck it let's do it live" attitude и дека ќе видиме 3-4 па зошто да не и повеќе голови.

Така да

1.Аргентина
2.Германија
3.Бразил
4.Холандија

Ај да видиме дали ќе погодам
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
До вчера Холандија немала тренер,вечерва некојси Ван Гал кривец за поразот.
Нигде логика тебра.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
КОНЕЧНО Финале! Утакмица на Маске и Ромеро. Во недела останува да се завери најдобриот во историјата.

COMO TE AMO ARGENTINA!!!
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.419
Поени од реакции
42.676
Гледате ли сеа Цилесен 2 пенали имаше на рака, не фати. Значи потегот со Крул бил генијален. :vozbud:
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Полош тим од оваа Аргентина не сум гледал во финале на Светско а гледам од 1990.

Се протнуваат три меча по ред без никаква игра.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Рон фанкинг Влаар шутираше пред Хунтелар, порке? Успех им е и до тука на Холандија, со оглед на тоа дека тимот им е составен од деца што играат претежно играат во домашно првенство, плус многу им фалеше РвП, освен утакмицата против Шпанија слободно може да конкурира со Фред за најсмешен шпиц на првенствово.

За Аргентина ми е мило, Меси ќе игра финале, јебига се чуваше цела сезона :icon_lol:. И сметам дека Германија многу ќе се намачи против Аргентина, иако сите фејсбук фанови очекуваат 9-3 во недела. :cool:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ако го освој аргентина светсково со ваква игра,алал да им е .едвај Иран,Швајцарија г и победија а и тие што ги победија Со повеќе голови беше со гол разлика.2 разлика за Германија
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.236
По овој меч Германциве ако си ја задржат дисциплината и не влезат во филм после убедливата победа над Бразил ќе имаат лесна работа со Аргентина. Исто ќе беше и ако Холандија одеше понатаму. Маскерано е играчиште невидено според мене и да не е тој да им ја средува работат во одбраната, досега Аргентина ќе ги имаше спакувано куферите зошто да сме реални со онакви имиња во офанзива досега и во групна фаза, па и во нокаут рундата требеа да да се прошетат, а досега ништо фудбалско не прикажаа.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.221
Поени од реакции
35.825
Тоа е тоа тврда утакмица, двата тима добро потковани тактички и во одбрана и се дојде до лотарија. А пенали си се пенали јебига :) еден мора да плаче на крај.

Во однос на финалето иако повеќе посакував Холандија да игра финале и сакав они да тепаат, не би ги отпишал Аргентинците.

Нека не ги лаже германците победата против очајниот Бразил, опасни се Аргентинците, имаат добра одбрана и најдобриот играч во светот, а како бонус се игра во јужна америка. Нема да биде лесно до пехаро
 
F

Fl. Perez

Гостин
Сега е моментот да им се одмаздат на Германците за последните 2 Светски Првенства во кои испаднаа во 1/4 финалиња од нив. Во 2006 имаа среќа, а во 2010 ги утепаа. Нека доказат сега зошто ја имаат, можеби и најдобрата генерација на сите времиња. Оваа фенерација заслужува трофеј, дефинитивно.

VAMOOOOS GAUCHOOOOOOOOOOOOOSSS
 

Kajgana Shop

На врв Bottom