СП 2014 - 1/2 финале | Холандија - Аргентина | 09.07.2014 (22:00)

Која репрезентација сакате да ја видите во големото финале?


  • Вкупно гласачи
    140
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Те бе те имам на пик уште од дамна кога збореше дека тиња се Аргентина .. Сега што ќе кажеш кога се во финале ?
педер еден,доста бе :D

Реално целокупната игра е тапа,одвај се провлекуваа.Дури и против факинг Иран одвај се извлекоа,против Нигерија исто,против Босна со еден автогол на сам почеток.Против изгубените швајцарци со очајна одбрана исто така одвај се провлекоа.со препотентните белгијци исто така.
Против Холандија без тренер одвај на пенали.
Ама ај,битно во финале се гаучосите
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Ако гледаме така како што збориш тогаш ниту Грција заслужи европско 2004 ,ниту Италија заслужи светско 2006 ниту Шпанија 2008 европско а камо ли 2010 па со по еден даден гол само ништо не покажаа ...а да не зборам за Мурињо и повекето негови титули како се освоени, или па за Реал како освои ЛШ во последна минута...се од ова што набројав е незаслужено :pos::pos:

Ама овде Меси е во тимот и за тоа за повекето како Аргентина стигна до финалето нема да биде заслужено, да беше некој друг тим како Коста Рика или Грција ке се ценеше тактичката игра и муабетот ке беше "Они се тактички тимови кои играт на резултат и заслужено се таму'' а за Аргентина ''Овде игра Меси , треба да издрибла 5-6 играчи , да направи магија како во DragonBall онаа на Гоку со Ка Ме Ка ме , да шутне од 30 метра и да даде гол е тогаш ке биде заслуженo"

И двете репрезентации стигнаа до овде со своја замисла, кој и да освои ке биде заслужено, едино ке ми биде криво што веке 10 години се збори за Меси како без светска титула неможе да биде признаен од хејтерите како најдобар играч на сите времиња и да го надмине нивото на Марадона Пеле и другите во историјата , а доколку се случи некако тоа во недела новите барања ке бидат "Светска титула со гол+асистенции на секој меч и со над истрчани +20Км секој меч:("
Италија не заслужи 2006? Шпанија не ги заслужи титулите? Другар ти препорачувам повеќе фудбал да гледаш а помалку маалски муабети да слушаш.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Италија не заслужи 2006? Шпанија не ги заслужи титулите? Другар ти препорачувам повеќе фудбал да гледаш а помалку маалски муабети да слушаш.
Иронично го кажав само тоа....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема да флопне Ван Гал во ПЛ затоа што оди во пензија. Без менаџер ќе играме наредна сезона, РвП и Руни ќе водат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom