Ремедика vs Систина

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Gorco, 9 август 2007.

 1. rossonerka

  rossonerka too good to be true

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  6.081
  Допаѓања:
  880
  Имам братучетка која 2 деца роди со царски рез во Систина, колку што знам таа е презадоволна од се. Третманот, грижливост, хигиена, исхрана ...
  Имам друга тетка која имаше проблеми со забременување и се реши за редовни прегледи кај гинеколозите од Ремедика. Ги реши проблемите, си забремени и сега се породи во Ремедика и колку што знам е задоволна.
  Е сега компликации има и во државните иснтитуции и во приватните. Не значи ако си дал пари и сега се ќе помине во најдобар ред, може и тука да се случат компликации. Она што е добро во приватните клиники е третманот што го добива пациентката, кон која постојано се грижат.
  Но сите ние сме родени во државните болници и сите сме си здрави живи. Така што кој сака подобри услови ги има приватните клиники. Јас ако имам сретства би одбрала приватно.
   
 2. Спенсер

  Спенсер Гостин

  офф топик: стајте си анкета
   
 3. peperutka25*

  peperutka25*

  Член од:
  21 ноември 2008
  Мислења:
  1.157
  Допаѓања:
  17
  Remedika se super imam iskustvo so pregledi , definitivno sum prezadovolna od kompletnata usluga i strucnosta na doctorite...i def ne ja menuvam :nenene:
   
 4. leila

  leila .o0

  Член од:
  10 октомври 2008
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  46
  хм

  Ова со дрскоста не го слушам прв пат.... А за Ремедика навистина слушам пофалби, е сега кој од каде си видел арно...
   
 5. peperutka25*

  peperutka25*

  Член од:
  21 ноември 2008
  Мислења:
  1.157
  Допаѓања:
  17
  da jas imam odeno i definitivno odi i nema da zgresis,covekot e stvarno profesionalec da ne preteram ama moze e i najdobar lekar vo remedika
   
 6. Pravnice

  Pravnice The Don

  Член од:
  15 ноември 2007
  Мислења:
  2.462
  Допаѓања:
  1.427
  До пред некое време бев прилично близок со Петановски и можам да ви кажам дека е вистински професиоанлец.на располагање ви е 24/7. Е сега човекот си е специјализиран за ин витро породувања и до пред 3-4 месеца имаше еден од најдобрите проценти на успешни ин витро породувања во цела Европа.за волја на вистината имаат и многу добра опрема!
   
 7. magdalena.mk

  magdalena.mk

  Член од:
  21 декември 2008
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  1
  Систина е за еден чекор пред Ремедика во поглед на опрема сместување итн
   
 8. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.934
  Допаѓања:
  11.273

  Но, два три чекори назад со професионалност.
  За сместување има фини понуди во хотели.
   
 9. Holivuda

  Holivuda

  Член од:
  12 ноември 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  3
  remedica spored mene,probao i dokazano :wink:
   
 10. ●Mαrια...«3*

  ●Mαrια...«3* ♥ 3 ♥

  Член од:
  3 април 2009
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  68
  Ремедика. :helou:
   
 11. bibenka

  bibenka

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ej, bash sakam denovive da zakazam ginekoloshki pregled, odnosno pap test vo Sistina. Dali moze da mi objasnish kako odat cenite, zakazuvam preku internet termin notamu ima samo za ginekoloshki pregled a nema za pap. Dali vo ginekoloski pregled spaga toa pap? celosno... ili soznam jas. Stvarno ne mi e jasno :)))
  Fala odnapred ;)
   
 12. santelli

  santelli IP

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  333
  Ништо страшно, освен што треба поредовни контроли да прави. Како и да е, посочените установи и да треба хируршка интервенција препраќаат на Клинички. Според мене, Клинички и покрај сите муабети е најдобар избор. Имаат посебни апартмани ако сакате приватност кога ќе дојде бебето.
   
 13. mar30

  mar30

  Член од:
  30 март 2010
  Мислења:
  513
  Допаѓања:
  266
  дали ако отидам на лекување во една од овие две приватни болници фондот за здраствено осигурување ке ги плати трошоците кон приватната болница?
   
 14. GangstaLover

  GangstaLover

  Член од:
  30 март 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Spored mene podobra bolnica e Remedika.Golemi pofalbi za dr. Jane Stojkovski.
   
 15. Бат Елохим

  Бат Елохим One with the waves ~~~

  Член од:
  8 ноември 2008
  Мислења:
  2.512
  Допаѓања:
  575
  Ако не тргне на лошо супер ама вo случај на компликации на пораѓај жените се носат во државна. така да налет и систина и ремедика. Инаку и на клиника има апартмани, и на клиника има спешл кер за трудници со парички :), врски или под закана со канал 5 :)))

  Инаку една познаничка моја, отиде во ремедика со болки во стомакот, ама поради недоволен песонал, анестезиолог и хирург (кои работат уствари прва смена на клиника), отиде дури до Солун за операција.
   

Сподели преку: