Ремедика vs Систина

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Една познаничка ми кажа дека не била задоволна од Ремедика и затоа се префрли кај овие во чаир.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам да додадам дека во персоналот на Систина што е на рецепција е собрана целата Македонска дрскост и некултура.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
А јас сакам да прашам дали некој има информација какви се цените во Систина?
Значи колку кошта комплет гиниколошки преглед?
За да не се јавувам да прашам за се детално,дали некој може да ми ја даде оваа информација?
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
А јас сакам да прашам дали некој има информација какви се цените во Систина?
Значи колку кошта комплет гиниколошки преглед?
За да не се јавувам да прашам за се детално,дали некој може да ми ја даде оваа информација?
Најубао да се јавиш да прашаш.Затоа што има различни ценои на тоа што го бараш.Најверојатно зависи дали си матичен или не.ЈАс на пример одам во неуромедика и сум задоволна.Една моја добра другарка е бремена и оди на пргледи во систина и задоволна е.НАјубаво ти е да се јавиш да прашаш за цените и за докторите.Затоа што од нив зависи репутацијата на клиниката.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Најубао да се јавиш да прашаш.Затоа што има различни ценои на тоа што го бараш.Најверојатно зависи дали си матичен или не.ЈАс на пример одам во неуромедика и сум задоволна.Една моја добра другарка е бремена и оди на пргледи во систина и задоволна е.НАјубаво ти е да се јавиш да прашаш за цените и за докторите.Затоа што од нив зависи репутацијата на клиниката.


Одамна се имам откажано од лоповите телеком,а од мобилен не ми се врти пак за да прашам.Имам закажано преглед па си помислив некој од вас да незнае колку кошта затоа и прашав.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ремедика е фино. Персоналот е супер, условите се сосема во ред... Е сега скапичко е, ама не би знаела да направам паралела со Систина...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
во ремедика има одлична услуга. ми правеа колоноскопија со опојка и помина добро. има огромна разлика од државна болница, каде што бубашваби лазат по зидовите
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Sistina OWNS! Nema bolji u Makedonija, dokazani milion puti!
Да знаеш само колку скандали се случени зад кулисите на таа клиника. Само многу добро се грижат сето тоа да не излезе во јавност.
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Да додадам уште едно мислење на темата, од лично искуство:

Сите тие специјалисти или 95% од нив во приватните извикани установи, каде го имаат стекнато своето образование и каде работеа паралелно до некаде половина на 2007-ма? Во клинички центар!

Е сега, ако си платиш приватно, и клинички центар ти ги нуди истите услови (поефтино од другите) и те третираат како господин, на современа апаратура, која работи (која иако е донација, не е во стандардниот пакет услуги покриени од ФЗО :tapp:... пример 4D ехо со доплер)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Лично искуство немам нити со едната нити со другата клиника, но колку што имам слушнато од искуството на другите барем јас лично би заминала во Систина. Не дека ми се посигурни од другиве, а другиве се на послабо ниво, туку едноставно можеби дури и од самата помисла дека Систина е наменета конкретно за гинекологија и акушерство ми влева повеќе доверба. А освен тоа и голем број од оние кои ги примиле нивните услуги се задоволни така што несомнено би се одлучила за Систина.
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Хммм, и во двете има само стучни кадри... ама треба да имаш пари :uvo:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
1
zdravo na site,jas sum nova na forumov,site ve pozdravuvam, i koga sme veke kaj sistina i remedika dali bil nekoj kaj dr.petanovski da mi kaze dali e dobar,sakam da odam mi go falea
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
zdravo na site,jas sum nova na forumov,site ve pozdravuvam, i koga sme veke kaj sistina i remedika dali bil nekoj kaj dr.petanovski da mi kaze dali e dobar,sakam da odam mi go falea
Не сум била никогаш пациент на д-р Петановски, но многу ми го имаат фалено како екстра добар стручњак. Знам дека специјалност му се инвитро оплодувањата и истите му се многу успешни.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Не сум била никогаш пациент на д-р Петановски, но многу ми го имаат фалено како екстра добар стручњак. Знам дека специјалност му се инвитро оплодувањата и истите му се многу успешни.

Абе сите тие се специјалисти, стручнњаци, арно ама коа ќе згусти малку повеќе одма рикверц на Клиника горе, па после они очи да си вадат, прекасно на пример кога е, затоа двете ми ги водеа во ГАК и двете таму ги родив, сите се супер и грижливи, и фала им што ми помогнаа да донесам на свет две прекрасни дечиња, значи немам коментар алал да им е:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom