Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Користам max factor пудра и добро ми ги прикрива мозолчињата.
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0


Си ја купив Sand нијансата пред недела дена. Имам комбинирана кожа, ама конечно некоја пудра да ми го контролира сјајот. Задоволна сум! :pipi:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Највеќе сакам природно лице , без пудри , нормално шминка но пудрата некако го извештачува лицето , од далеку , да можеби убаво изгледа ама од блиску :nesvest: .. Не користам воопшто , крем за лице доволно ми е ...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Користам само за вечерно излегување, али во зима само, во лето неам потреба. Ја користам некогаш за покривање на акни, но најчесто поради ефектот кој му го дава на моето лице. Сега моментално користам од Гош.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Имам пудра, ма да не знам зашто сум ја купила. Ретко користам, многу, многу ретко. Преку лето ни малку, а и кога ставам, само за навечер.
Ми требаа векови додека си ја најдов совршената. :pipi: L`oreal.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Шо напрај сите вие, од најскапи фирми користите пудра.
Јас, си користам импала, 140 денари е мислам, не сум многу сигурна, и баш е уба.
Какво лореал, какво севентин, гош, макс фактор, шо знам ти шо.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Шо напрај сите вие, од најскапи фирми користите пудра.
Јас, си користам импала, 140 денари е мислам, не сум многу сигурна, и баш е уба.
Какво лореал, какво севентин, гош, макс фактор, шо знам ти шо.
:pos: Мој човек :pos:

Стварно, не би дала толку пари за една пудра - барем не сега. Користам импала само последниотв пат за роденден добив од орифлем пудра. Баш и незнам како се вика ама многу ми се свиѓа:)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ептен ретко користам пудра само ко ќе имам некое мн грозно мозолче,а тоа мн ретко се случува.Тогаш користам Seventeen
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Koristam seventeen pudra tecna ama mnogu retko samo a vecerno izlegvanje ne mozam da podnesam pudra na liceto se custvuvam zapuseno ne mozam mi smeta.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Купив прв пат во животот пудра во прав -Manhattan, ама е 2 во 1, ако го навлажниш сунгерчето делува исто како течната.
Супер е,задоволна сум.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Купив прв пат во животот пудра во прав -Manhattan, ама е 2 во 1, ако го навлажниш сунгерчето делува исто како течната.
Супер е,задоволна сум.
Еј интересно...колку пари е?
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Не користам пудра.. порано користев на 2-3 пати импала и ми се допага.. а сега ја избегнувам усвари уопште не ставам подобро ми е овака без пудра.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Најчесто користам само течна Vichy, а кога има потреба и коректор исто Vichy и камена пудра Helena Rubеnstein, ама ептен ретко.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Често користам пудра, онака за едначење на тенот. Користам и течна и камена на Менхетен и мноооооогу сум задоволна. По добра пудра не сум користела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom