Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
jas prvo stavam tecna pudra pa posle kamena..no nikako ne mozam da si pogodam nekoja kvalitetna pudra...moze nekoj da mi preporaca nekoja? sum slusnala deke pudrite od hemel bile super...ama so znam...iskustvo?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
jas prvo stavam tecna pudra pa posle kamena..no nikako ne mozam da si pogodam nekoja kvalitetna pudra...moze nekoj da mi preporaca nekoja? sum slusnala deke pudrite od hemel bile super...ama so znam...iskustvo?
Јас користам Gosh youth, баш ми е погодена.:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Како машко можам да прокоментирам дека не ми се бендисуваат женски кои знаат салам да се “варосаат“ со пудра ама она ептен апла да се познава од авион. Значи се да е во нормала.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Vo leto ne koristam mnogu cesto, a vo zima skoro sekoj den i za izleguvanje.Koristam tecna Max Factor i Revlon
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
retkooo, skoro samo za iskacanje... i toa seventeen
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Spored mene najdobra pudra e od Max Factor, dolgo tstoi na lice.Podobra pudra nemam koristeno.Ama cenata e okolu 900 den.Koristam i od Seventeen i bas mi e pogodena.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
Koristam iako vikaat nemam potreba od toa.

едитирано од модератор:

Без CAPS LOCK. Не сме ќори.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Користам Seventeen течна пудра но многу ретко. Обично ставам кога навечер некаде одам или ако е преку ден во пределот околу очите доколку ми се модри :pipi: :smir:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
нема ништо поубаво од природно лице на девојка.. . нормално е да се стави ама се додека е у нормала. .. :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
сосема се согласувам со двајцата,се е убаво доколку е во нормалата,а не некоја да има пудра како гипс да акнала на лице:)
Па после да го вади со шпакла :pos2:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Користам
perfect wear foundation spf 10
од повеќе причини
1.Лесно се корегират недостатоци(бемки , мозолче...)
2.Има SPF10 заштитен фактор(кој не е потребен само летно време)
3.Ми служи како подлога за шминката која со течна пудра полесно се фиксира и трае подолго
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
jas koristam sekogas koga ke izlezam no mnogu malku samo kolku da se izednaci tenot znaci korektor malku pod ocite i minimalno pudra! a koristam pudra na seventeen! a mnogu mrazam koga ke vidam nekoja iznalupala pola kilo pudra i plus koga na nekoja i se razlikuva bojata na vratot i liceto zaso stavila premnogu pudra samo na liceto! ili sakaat da izgledaat potemno da imaat bronzen ten pa na kraj ispaga na nisto ne licat, ili premnogu bleda pudra, moze da licat samo na vampir!
ali toa e:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom