Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
69
ne koristam pudra osven mn mn mn retko nekoas inace ne sakam da stavam za da nemat eventualno nekoi posledici ali voglavnom neam potreba, a koa imam koristam od oriflejm tecna pudra :)
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Jas ne sakam mnogu da stavam pudra,ama nekogas mnogu retko stavam.I koga stavam stavam samo tecna pudra od oriflame ili od avon.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Искрено оваа година почнав да користам пудра... некогаш служи да ти покрие некој недостаток... ама сеуште не практикувам многу многу да ја користам... особено летно време... Иначе не знам колку е штетна не сум запознаена со таа страна... хехехе а користам течна. Имам слушнато дека таа била најдобра... од камената нешто се оштетувало лицето или не знам што хехехе
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Пудра користам секој ден, обавезно. Навика ми стана, не можам да замислам да излезам од дома без пудра.
Најчесто користам течна, па одозгора ставам и камена ама то само за излегвење.
Моментално ставам Делине крем-пудра и задоволна сум. :nokti:
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Сакала или не,мора да користам пудра зошто имам црвени обравчиња:icon_redfИмам прилично чисто лице,без подочници,само црвенилото ми е проблем
Користам seventeen (light beige), таман ми е ....
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Stavam pudra samo na onie delovi na liceto kaj sto treba korekcija togas t.e. crvenilo nesto mi izleglo i taka, ama znaci ne premnogu samo umereno i diskretno:):helou:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
па да, ставам пудра... некогаш повеќе, некогаш помалку... зависи од периодот! за ноќно излегување ОБАВЕЗНО, убаво се чувствувам кога шминката ми е комплетна. дење избегнувам колку што можам... ако е неизбежно ставам коректор за подочниците! ама секогаш дискретно, внимавајќи наместо корегирање да не постигнам потенцирање! :wink:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Скоро секогаш ставам пудра. Во лето ја избегнувам колку што можам, но за вечерно излегување секогаш ставам без исклучок, макар и најтенок слој. Користам течна пудра Seventeen TimePLUS и сум многу задоволна.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ова со пудрата создава маѓепсан круг. Почнуваме да ја користиме за да покриеме недостатоци (акни), што и функционира во прво време. Па ќе никне уште некоја акна и место само навечер, почнуваме и преку ден, па секој ден и завршуваме како чоколадо со лешници, со нерамнини кои веќе малтер не може да ги покрие.
Независно колку е квалитетна, скапа, хидратантна, кератинска, витаминска, онаква или оваква, пудрата ги затвора порите, да не речеам ги зачепува и ги иницира анаеробните процеси, кои резултираат со гноење. Од руга страна, порите се шират и се создава простор за собирање на маснотии и нечистотии, односно за создавање митисери. Бљак!
Затоа, ако веќе сте почнале да користите пудра:
  1. Темелно чистење на лицето, пред легнување, со млеко и со тоник.
  2. Избегнувајте да ја користите секој ден. Ако веќе мора да се покрие нешто, локално со коректор.
  3. Никако пудра на подочњаците. Кожата под очите е многу тенка и веднаш, на првиот виц се создаваат брчки смеалки, кои знаат грдо да изгледаат.
Доле пудра!
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
ne koristam a nema ni da koristam u bliska idnina..poso neam potreba ne deka iam mlecno lice...ali gnasno se osekam so pudra..na matura sminkerot mi stai 23 sloja,odvaj cekav da dojdam doma da se izribam...pudra sucks!:nenene:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
пудра користам многу ретко затоа што иам добар тен(генетски најверојатно)..преку лето тотално ја избегнувам и не ми е потребна..најчесто пудра ставам навечер,и тоа течна,користам од авон fresh face oil-free и personal match а некогаш за да не светам ставам и пудра во прав manhattan.задоволна сум и од трите
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Често користам пудра, прво за да си го прикријам црвенилото на лицето кое често ми се појавува или пак некоја бубулица што ми се појавила, а второ зашто ми се свиѓа како ми изгледа лицето кога ќе ставам пудра. Користам и течна и камена. Прво ја нанесувам течната, па потоа камената.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Користам пудра речиси секој ден.Не е секогаш дека имам потреба,едноставно се навикнав и не излегувам без пудра никаде.Користам само течна пудра,евентуално некогаш за излегвање можи да ставам и камена.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Imam edna mala tecna pudra,neznam bas kako se vika,od oriflejm so ja koristam samo koga e toa potrebno,koga imam podocnjaci ili nekoe mozolce sto odvratno izgleda...majkami mi pojasnuva deka liceto ke mi bide kako harmonika od pudra koga ke ostaram ako stavam sekoj den i so toa me plasi:nesvest: ama koga e stvarno potrebno nemozam da ne stavam...pretezno e toa samo za iskacanje...za vo maalo ili za u skolo epten retko!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Pudra koristam skoro sekoj den,ama moram zatoa sto sega mi e toj problematicen period i mi se pojavuvaat nekoi pomali bubuljicki koi sto ne jas ne mozam da gi podnesam i moram da gi pokrijam, no koga liceto totalno bi mi se iscistilo ne bi koristela pudra tolku cesto, samo za iskacanje navecer, nemozam da sfatam nekoi sto nemaat bubuljici i nisto slicno a stavaat premnogu pudra,samo ne sfakam sto sakaat da pokrijat,toa e stvarno glupo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom