Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
B

babsyy

Гостин
Во прилеп никаде немам видено артеко.
Ако знаете каде кажувајте одма !
Јас нивните производи ги купувам во Јуник и Космо Тинекс дрогериите. А колку што сум информирана Космо во Прилеп е затворено. Можеш да провериш во некои подобро снабдени парфимерии, или евентуално кога ќе дојдеш во Скопје да набавиш некои од нивните производи. :)
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Дале е за сува кожа? Мене ми е доста сува кожата на лицето..па мора некоја помрсна,а сакам да е и покривна..

Ако имаш многу сува, а не многу проблематична кожа, пробај ја ББ кремата на Гарние.
Не е скапа 200 и нешто денари, па ќе можеш и да си дозволиш некој добар коректор плус.
Е сега, проблем може да имаш само со нијансата, затоа што онаа што треба да биде за светла кожа е... како да кажам...
За НЕ МНОГУ СВЕТЛА кожа. Јас кога ја купив ми се плачеше кога ја ставив на фаца.
Ама јас сум премногу бледа така да и не сум некој фактор.

Или можеш да си ја пробаш Healthy Mix од Bourjois, само ќе ти треба малку помрсна крема како подлога.

А, да. И Natural Touch од Gosh. Само трајноста и е еднаква на две трепкања и веќе ја нема на лицето.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Најдобрата пудра за мене до сега, која многу добро покрива а сепак делува природно и не се приметува е Revlon ColorStay
Пробав многу од Max Factor, Maybelline но оваа е најдобра! Со многу малку постигнуваш ефекат :)
hqdefault.jpg

 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Најдобрата пудра за мене до сега, која многу добро покрива а сепак делува природно и не се приметува е Revlon ColorStay
Пробав многу од Max Factor, Maybelline но оваа е најдобра! Со многу малку постигнуваш ефекат :)
Прегледај го приврзокот 76108


Оваа е ептен caky.
Барем според мене.
 
B

babsyy

Гостин
Ревлон е доста пигментирана пудра и е тешка за секојдневна употреба. Со Виши на Дермабленд, имаат доста висока пигментација и одлична покривност. Исто и Flower perfection, која ми е одлична зашто е матирачка и немам потреба од фиксатор, компактна или пудра во прав одозгора. Бар ја преферирам да си ја користам самостојно со добар прајмер.

Инаку деновиве си ја купив CC - кремата 1 2 3 на Боржуа. Тонираната крема со екстракти од бел чај е уствари замена за прајмер, која ја осветлува кожата, ја хидратира, го изедначува тенот со SPF 15.
Има пигменти кои делуваат против замор на кожата, зелени за прекривање на црвенилата на лицето, и пигменти за прекривање на темните подочници.

За поголема покривност и коригирање си го користам коректорот на Артдеко и/или Ревлон, и одозгора поминувам со компактна пудра. Супер замена за високо пигментирани пудри осoбeно за секојдневна, дневна употреба.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Ја има некој пробано оваа пудра? И ако да, како е задоволна/ен.

 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Абе како може пудра да ставате, да не може човек да ве излиже... Еееее, колку мразам и пудра и горчлив парфем на врат и шминки и др. Па жена се гледа колку е убава кога ќе стани утрото од кревет, а не кога ќе испадне во петок навечер.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Жената користи шминка за поголема самодоверба и за самата да си се чувствува убаво, за да си дели комплименти со другарките, сигурно не очекува маж да и каже дека совршено го нанела тушот или дека убаво и прилега новата нијанса на кармин.
Можеби се гледа дали е убава кога ќе стани од спиење, но уште поубава може да биде кога
е си ги истанкне испакнатите јаболчници или прекрасните очи, големите усни итн.
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Менхетен за мене најдобра.
Многу пудри сум сменала, и конечно некоја да ми одговара.
Мат е, таман за мрсно лице
 

Kajgana Shop

На врв Bottom