Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Ја користам Menhetten Anti Shine , но само преку зима кога е поладно оти многу е густа. Имам мрсна кожа па таа ми е супер оти има талкаста структура и убаво покрива и нема мрсен отсјај на челото. Преку лето не користам многу, ама кога ставам, ставам Young Derm, нежна е и воздушеста и не ги затнува порите, ама убаво покрива.
Значи убава си :back:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Користам пудра и имам секави, течна најчесто ставам.
Посебна за дење посебна за навечер.
Дење ставам РЕВЛОН и многу сум задоволна од таа, зошто имам сува кожа и најдобро ми прилега, МАКС ФАКТОР мирикл тач ја имам ама нешто посебно не сум задоволна од неа исто како воздух е, МЕНХЕТЕН е исто многу добра ама неможам да најдам нијанса за мене, и најсветлата ми е темна!!!!!
А и од течните на МАКС ФАКТОР не сум најзадоволна зошто ако ме фати малку сонце одма ми се познаваат точки по лицето.
А коректор на користам зошто пудрата ја употребувам и како коректор
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Во право си за Менхетен, и мене најсветлата нивна ми е темна на мојот тен, за жал а имаат убава текстура. Макс Фактор ми го пресуши лицето а и ми се појавија некакви пеги (незнам дал од сонцето дал од нивната пудра
), па сега земав Севентин Time Zone, како кадифе е, преубава, број еден.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Да ја користев и на севентин пудрата ама ми се засити лицето бидејки повеке од 5 месеци ставав од таа , имаш право добра а!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Користам ама само малите(ко ке не сум спана поголеми) подочници да ги покријам. А иначе акни многу ретко ми се појавуваат:pipi:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
пудра користам речиси секогаш и смачено ми е веќе но морам бидејќи кога бев 2ра година средно имав проблеми со лицето и одев на козметичар доооолг период...а сега се каам зошто ми останаа многу лузни и црвени точки на лицето и поради тоа користам пудра за да ги прекријам... ако знаеете некој лек за тоа ве молам кажете ми?
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
пудра користам речиси секогаш и смачено ми е веќе но морам бидејќи кога бев 2ра година средно имав проблеми со лицето и одев на козметичар доооолг период...а сега се каам зошто ми останаа многу лузни и црвени точки на лицето и поради тоа користам пудра за да ги прекријам... ако знаеете некој лек за тоа ве молам кажете ми?
До црквата Св. Димитрија во Скопје, има една мала да не речам неугледна продавничка, Козметика Снежана. Тие се козметолози со традиција, и само кај нив се продава еден пилинг кој многу помага за овие работи. Имено, не етоа пилинг со зрнца за површинско чистење туку длабински. Се става памукче на шпатула и исчистено и суво лице се премачкува со оваа смеса. Настанува пецкање и црвенило ама се трпи. По 4-5 дена кожата почнува да се лупи, малку е непријатно, баш лушпи паѓаат и тоа трае околу 7 дена мислам лупењето. после тоа кожата е обновена, нови млади клетки на површина...милина. Со неколку такви лупења (да речеме еднаш месечно) ќе има видливо подобрување на тенот.

Кажи ни за резултатот инаку не е скапо, 150 денари е.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Impala и Delin течна пудра за во критични случаи за излегување навечер.. :)
Ама не многу често.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Samo za pokrivanje na moite podocnjaci koga ne sum spiena i zimno vreme zaradi toa sto stiti od ladno. Inaku koristam najcesto IMPALA...:coffee:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
мене пудрата ми стана навика и скоро секогашставам затоа што имам подочнјаци сега само камена користам многу ретко течна пудра:toe:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
па ставам течна пудра,камена речиси никогаш.maxfactor,menheten i revlon се покажаа како најдобри.:pipi:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
ПРАШАЊЕ..да не знаете каде можам да најдам пудра слична на онаа што светка од севентин,ама некоја поефтина варијанта? СЕСТРА МИ МЕ ПУКНААААААА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom