Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Ч

Чек Он Ит

Гостин
:cds:
Пудра....
Ја користите ли воопшто?И зошто-да ги покриете(корегирате) недостатоците на лицето,заради акните, или пак заради подочњаците,а можеби и само заради ефектот ?
Каква течна,камена,во прав, или слој по слој од секоја?
Која пудра ја користите?
И колку е таа штетна воопшто?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pudra koristam zasto......paaa i samata neznam zasto koristam,site vikaat deka nemam potreba,a jas uporna sum vo mislenjeto deka ne mi e ednakov tenot,pa deka imam podocnjaci i takvi nekoi gluposti,koristam max factor,od avon personal match i color trend
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
check_on_IT напиша:
Пудра....
Ја користите ли воопшто?И зошто-да ги покриете(корегирате) недостатоците на лицето,заради акните, или пак заради подочњаците,а можеби и само заради ефектот ?
Користам понекогаш, зависи. Летно време два пати сила сум ставила, а кога користам, ставам само за вечерно излегување. Па мора нешто да има за да го покрие уморот и подочњаците од работа пред компјутер:) Акни немам, затоа немам потреба да ги покривам.

check_on_IT напиша:
Каква течна,камена,во прав, или слој по слој од секоја?
Само течна пудра. Камена ставив еднаш, цело лице со лушпи ми се направи, ама среќа експериментирав дома. Само течна, затоа што имам суво лице, а во прав ставам над течната само кај челото.
check_on_IT напиша:
Која пудра ја користите?
Макс фактор исклучиво. Многу сум задоволна, нема шанси да ја сменам.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Koristam ali pudrata mi e poveke kako komleks otkolku nesto drugo!
Ne bi mozela da izlezam bez pudra zs cela vecer nema da mi bide ubava !Taka si mislam ja a se slucilo ponekogas i da sum bez pudra a ubavo da si minam.Vo sekoj slucaj sakam da kazam deka ja koristam i da prekriam nekoi akni i beleci a i zaradi samata sebe!Toa mi e poveke,bi kazala slaba tocka!Jas glavno ja koristam pudrata od oriflame !Dobra mi e ne se zalam samo sto vo letno vreme sega, koga ke mi stane zesko mnogu me poti i vednas mi sveti liceto a zatoa moram da ja nanesuvam posle i pudrata vo prav zs od nea se gubi toj sjaj!Drugi pudri retko koristam zasto ne mi se ubavi i ednostavno ne gi podesuvam!!
Za stetna ponekogas sum zabelezala deka od nea poveke mi izleguvaat akni ama ponekogas me podobruva!Sega ne veruvam deka e do pudrata ali vo sekoj slucaj se sto ne e prirodno e stetno zar ne?
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Речиси секогаш користам пудра. Обично за да го покријам шаренилото на лицето или да покријам некоја акна(иначе немам акни) или само заради ефект. Користам течна пудра. Камената не ми се свиѓа, лицето ми го прави како нечисто,како со лушпи. Не користам никоја посебна марка пошто често ги мењавам. Последниов пат купив "Impala" или сл. и баш ми се допадна.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
57
Па вака, фактот дека сеуште ја користам пудрата што ја купив пред нова година, зборува за тоа колку самата јас користам пудра!
Едноставно немам потреба од неа, чат пат кога ќе ми влезе во глава дека имам некоја акна, тогаш си ставам пудра!
Оваа што ја имам е од орифлејм, ок ми е, уствари и незнам шо треба да значи убава пудра зш многу ретко ја користам!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Користам пудра само за излегување, колку да го изедначам тенот, инаку имам релативно чисто лице. Веќе некое време користам течна пудра од Visions и сум многу задоволна.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
66
Користам пудра од Gosh-sunny, малку е потемна за да ми одговара со новиот тен, ми се допаѓа составот, не е ни премногу кремаста, ни прашкаста (жити објаснувањето :pos:), значи не дава ни мрсен ни талкосан изглед на лицето.
Ја користам скоро секогаш, освен кога е премногу жешко, најчесто да за и даде поубава текстура на мојата кожа и да ми ги сокире подочњаците кои понекогаш знаат да пркнат во незгодни моменти.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Многу ретко користам пудра, а особено ретко во вака жешки денови. Имам релативно чисто лице без акни и, освен подочњаците, друго немам потреба да сокривам.

А подочњаците не ги кријам бе, џабе ли водам вака нездрав живот со опачен биоритам, која е поентата ако никаде нема физички доказ во форма на темни кругови под очите. :pos:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Koristev dolgo vreme Seventeen i bev zadovolna, a sega izvesen period koristam tecna pudra na Gosh i mislam deka e praviot izbor. Kamena pudra ne stavam, stavam samo minimalno kolicestvo na pudra vo prav i toa samo za vecerno izleguvanje
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Не користам често пудра,од причина што немам некоја голема потреба.Лицето ми е чисто(освен на периоди),подочњаци речиси никогаш немам,така да ретко ставам пудра.

Инаку имам дома пудра на Севентин,една у шишенце што е Тајм + ,така нешто беше.Добра е.Таа највеќе ми одговара од сите други,бидејќи сум ептен бела и ретко можам да погодам пудра како што треба.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Пудра користам редовно за да ги прикријам подочњаците. Ми се допаѓа ефектот што се постигнува со нанесување на пудра.
Преку ден користам само течна пудра на Oriflame ( flawless foundation)
и една од Аvon што дава само сјај на лицето.
Навечер ставам течна пудра на Gosh и камена пудра.
Воопшто не е штетна ако потоа лицето убаво се исчисти.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
15
реткост е со пудрата посто имам цисто лице и ставам маски за да ми е ок али со пудра само за енкое искачање :)
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
34
Скоро секогаш кога се шминкам ставам и пудра. Тоа ми е подлога за шминката, а и да ги корегира одредени делови како подочњаци. Користам само камена пудра, често експериментирам со нив.. сега за сега користам Манхаттан и задоволна сум од неа..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.900
Поени од реакции
3.268
имав другарка што ставаше толку многу пудра на лицето(беспотребно) што кога и да се поздравев со неа, онака цмок у образ, ми оставаше траги на мојот.Грдо, нема што.Јас не користам пудра, евентуално ако ми излезе некој рог на лицето, па тогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom