Протести во Србија

Член од
16 декември 2009
Мислења
1.172
Поени од реакции
763
Денес Вучиќ разговарал со рускиот амбасадор.Сигурно му кажал што се случувало,и што може Русија.
Амбасадорот ќе го пренесе тоа на Кремљ,тоа ќе се разгледа добро и ќе му се одговори на Вучиќ каде тие блефираат,каде е вистинската закана и каде Москва ќе ги притисне Париз и Берлин како олицетворение на длабоката држава.
Играта опасно се распламтува и за кратко ќе почне да се употребува и тешка артилерија.
Исходот на оваа битка клучна за Балканот ќе го детерминира и македонскиот пат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.428
Денес Вучиќ разговарал со рускиот амбасадор.Сигурно му кажал што се случувало,и што може Русија.
Амбасадорот ќе го пренесе тоа на Кремљ,тоа ќе се разгледа добро и ќе му се одговори на Вучиќ каде тие блефираат,каде е вистинската закана и каде Москва ќе ги притисне Париз и Берлин како олицетворение на длабоката држава.
Играта опасно се распламтува и за кратко ќе почне да се употребува и тешка артилерија.
Исходот на оваа битка клучна за Балканот ќе го детерминира и македонскиот пат.
И тој си продложува да меле и да си прави филмови, жива сила не ебе.

Поштујем, чесен збор. Мора да е јако да си живееш во свој филм.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.756
Поени од реакции
11.447
Денес Вучиќ разговарал со рускиот амбасадор.Сигурно му кажал што се случувало,и што може Русија.
Амбасадорот ќе го пренесе тоа на Кремљ,тоа ќе се разгледа добро и ќе му се одговори на Вучиќ каде тие блефираат,каде е вистинската закана и каде Москва ќе ги притисне Париз и Берлин како олицетворение на длабоката држава.
Играта опасно се распламтува и за кратко ќе почне да се употребува и тешка артилерија.
Исходот на оваа битка клучна за Балканот ќе го детерминира и македонскиот пат.
Од вакви муабети секоја друга теорија која не е прифатена од широките маси, е тема на смеа и не добива на тежина.Какви длабоки држави, какви спротиставени сили.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
11.001
Се разбира деке не се вратив случајно, дојдов да те малтретирам за монархијата.
Секако само продолжи... Твоите бурлески може и ќе развеселат 2-3 тука на форумов, чии тези никако да се протнат... Мора да признам достојно засилување добија, ако не по интелект, сигурно во комуњарска ароганција...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.673
Поени од реакции
4.169
Секако само продолжи... Твоите бурлески може и ќе развеселат 2-3 тука на форумов, чии тези никако да се протнат... Мора да признам достојно засилување добија, ако не по интелект, сигурно во комуњарска ароганција...
Абе види човекот е толку искомплексиран најверојатно толку бил малтретиран у прошлост, што своите накурчени идиотизми може само на форум да ги споделува, рака сечам дека на ниту еден член на форум не смее така да се обрати во фаца...
Истиот е воодушевен од усташка хрватска во која престојува, како и од западните вредности кои се косат со нашите вредности и мора да плука и омаловажува по истите... најбољи лек од него е да го игнорираш бидејќи на крај дискусија со него се сведува на навреди и пцовки со што ја уништи секоја тема...
На крај што очекуваш од човек кој има 36 години, менува сликички и 24/7 виси на форум во секоја тема.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.756
Поени од реакции
11.447
Абе види човекот е толку искомплексиран најверојатно толку бил малтретиран у прошлост, што своите накурчени идиотизми може само на форум да ги споделува, рака сечам дека на ниту еден член на форум не смее така да се обрати во фаца...
Истиот е воодушевен од усташка хрватска во која престојува, како и од западните вредности кои се косат со нашите вредности и мора да плука и омаловажува по истите... најбољи лек од него е да го игнорираш бидејќи на крај дискусија со него се сведува на навреди и пцовки со што ја уништи секоја тема...
На крај што очекуваш од човек кој има 36 години, менува сликички и 24/7 виси на форум во секоја тема.
Шо е најтрагично, барем од тој профил што ми го дадоа и јас што видов лани кога го банираа, изгледа као нормален и културен лик, ни по физичкиот лик не ми стоеше на комплексаш, ниту пак на лик кој по изгледот ќе кажеш дека вака комуницира и навредува непознати луѓе.
Каков човек е навистински тоа знае некој шо го познава лично, нормално дека не е како на форумот, со такви изливи на неандреталност како на форумот досега ќе бил во некоја установа.
Од која причина комуницира така појма неам, на форумот со половина членови имам различни мислења, еве јас и ти на пример, имало дискусии у политика од типот за Југославија, кои траеле со денови па немало такви лични и злобни навреди, дискусии со Албанци од навивачки групи и освен некоја ситна навреда и тоа во ПП немало ништо повеќе, но и при такви дискусии е очекувано, ама да очекуваш дека некој ќе те навреди затоа што не се согласуваш со него при прва реплика, тоа е неандреталност.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.428
Шо е најтрагично, барем од тој профил што ми го дадоа и јас што видов лани кога го банираа, изгледа као нормален и културен лик, ни по физичкиот лик не ми стоеше на комплексаш, ниту пак на лик кој по изгледот ќе кажеш дека вака комуницира и навредува непознати луѓе.
Каков човек е навистински тоа знае некој шо го познава лично, нормално дека не е како на форумот, со такви изливи на неандреталност како на форумот досега ќе бил во некоја установа.
Од која причина комуницира така појма неам, на форумот со половина членови имам различни мислења, еве јас и ти на пример, имало дискусии у политика од типот за Југославија, кои траеле со денови па немало такви лични и злобни навреди, дискусии со Албанци од навивачки групи и освен некоја ситна навреда и тоа во ПП немало ништо повеќе, но и при такви дискусии е очекувано, ама да очекуваш дека некој ќе те навреди затоа што не се согласуваш со него при прва реплика, тоа е неандреталност.
Не разбрав што е најтрагично. Всушност, не разбрав ни што е трагично.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.673
Поени од реакции
4.169
Шо е најтрагично, барем од тој профил што ми го дадоа и јас што видов лани кога го банираа, изгледа као нормален и културен лик, ни по физичкиот лик не ми стоеше на комплексаш, ниту пак на лик кој по изгледот ќе кажеш дека вака комуницира и навредува непознати луѓе.
Каков човек е навистински тоа знае некој шо го познава лично, нормално дека не е како на форумот, со такви изливи на неандреталност како на форумот досега ќе бил во некоја установа.
Од која причина комуницира така појма неам, на форумот со половина членови имам различни мислења, еве јас и ти на пример, имало дискусии у политика од типот за Југославија, кои траеле со денови па немало такви лични и злобни навреди, дискусии со Албанци од навивачки групи и освен некоја ситна навреда и тоа во ПП немало ништо повеќе, но и при такви дискусии е очекувано, ама да очекуваш дека некој ќе те навреди затоа што не се согласуваш со него при прва реплика, тоа е неандреталност.
Си има мака во главата, јас го жалам не е за исмевање човекот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.756
Поени од реакции
11.447
Си има мака во главата, јас го жалам не е за исмевање човекот.
Нема шо да го жалам или исмејувам некого што не го знам, поентата ми беше дека ваљда е нормала лик надвор од форумот ама од икс причини се понаша на форумот на тој начин, пак ќе кажам тотална неандреталност е да навредуваш некого константо и тоа од прва, ете со неговиот сограѓанин и имењак нема тема каде што не сме се спречкале па не паметам да имало навреди од тој тип.

А најверојатно само тука може да се однесува така па затоа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.673
Поени од реакции
4.169
Нема шо да го жалам или исмејувам некого што не го знам, поентата ми беше дека ваљда е нормала лик надвор од форумот ама од икс причини се понаша на форумот на тој начин, пак ќе кажам тотална неандреталност е да навредуваш некого константо и тоа од прва, ете со неговиот сограѓанин и имењак нема тема каде што не сме се спречкале па не паметам да имало навреди од тој тип.

А најверојатно само тука може да се однесува така па затоа.
Па тоа зборам, сигурно е покушаја у реалност сс такву арогантност и е наебаја, па остануе форум само.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.139
Поени од реакции
51.825
Денес Вучиќ разговарал со рускиот амбасадор.Сигурно му кажал што се случувало,и што може Русија.
Амбасадорот ќе го пренесе тоа на Кремљ,тоа ќе се разгледа добро и ќе му се одговори на Вучиќ каде тие блефираат,каде е вистинската закана и каде Москва ќе ги притисне Париз и Берлин како олицетворение на длабоката држава.
Играта опасно се распламтува и за кратко ќе почне да се употребува и тешка артилерија.
Исходот на оваа битка клучна за Балканот ќе го детерминира и македонскиот пат.
:lolzz: :pos:
ниси нормалан
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.172
Поени од реакции
763
Денес се сретнале и Лајчак со господин Чижов.
Прво господин Чижов ќе се обиде да извлече како оделе разговорите на Вучиќ со Макрон и сето тоа да се спореди со тоа што Вучиќ му го кажал на рускиот амбасадор во Белград.
Може да се случи Вучиќ нешто да не разбрал добро, да не кажал се, или пак да лаже.
Второ,господин Чижов ќе го поздрави мусје Макрон и фрау Меркел од Владимир Владимирович и ќе ги потсети на нивните обврски во врска со досегашните договори а тоа се Бриселскиот договор и резолуцијата 1244 плус враќаљето на бегалците и нивниот имот и .....
Трето и најважно ќе му напомене на Лајчак за одличната соработка во енергетската сфера помеѓу Русија и ЕУ,и во еден неврзан разговор ќе му каже дека "Силата на Сибир" е готов.
Ова е само почеток и влоговите ќе се зголемуваат се додека некој не попушти или двете страни не попуштат и го решат компромисно или го замрзнат конфликтот.
Сепак ова е само почеток и многу работи и одмерувања на силите па се до вистински дипломатски и секаков судир ќе се менуваат и искристализираат.
Ова е од витално значење за македонскиот народ и е поважно од било какви политички случувања кај нас.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.428
Денес се сретнале и Лајчак со господин Чижов.
Прво господин Чижов ќе се обиде да извлече како оделе разговорите на Вучиќ со Макрон и сето тоа да се спореди со тоа што Вучиќ му го кажал на рускиот амбасадор во Белград.
Може да се случи Вучиќ нешто да не разбрал добро, да не кажал се, или пак да лаже.
Второ,господин Чижов ќе го поздрави мусје Макрон и фрау Меркел од Владимир Владимирович и ќе ги потсети на нивните обврски во врска со досегашните договори а тоа се Бриселскиот договор и резолуцијата 1244 плус враќаљето на бегалците и нивниот имот и .....
Трето и најважно ќе му напомене на Лајчак за одличната соработка во енергетската сфера помеѓу Русија и ЕУ,и во еден неврзан разговор ќе му каже дека "Силата на Сибир" е готов.
Ова е само почеток и влоговите ќе се зголемуваат се додека некој не попушти или двете страни не попуштат и го решат компромисно или го замрзнат конфликтот.
Сепак ова е само почеток и многу работи и одмерувања на силите па се до вистински дипломатски и секаков судир ќе се менуваат и искристализираат.
Сега веќе почнав да мислам дека тролаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom