Протести во Србија

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.997
Ги дрибла Вучко србите, најавува зголемување на пензиите во 2024та, ама пред тоа по брза постапка си изгласа зголемување на акцизата на гориво, алкохол и цигари за 8%, моментално литар дизел кошта 107 денари, со зголемување на акцизата ќе скокне преку 110 македонски денари.
Veruvaj deka i kaj nas ke skokne gorivoto 120 den.. Zacuvaj mi go postov i okolu Nova Godina citiraj me da vidime do kade ke bide benzinot ..
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.997
Ние сме у подлабоки гомна, едно гориво што ни е евтино во споредба со другите.
Treba da si gledame u svoj dvor.. da gi trgneme kriminalcive sds i dui od vlast i da ja opravime drzavava.. dosta gledate vie tukasnite albanci za kosovo, sto tolku vi dava kosovo, kosovo li ve rani?? Tuka si roden (osven ako ne si ksoovar prebegan 98ma) i najverojatno tuka ke umres i kako mnogu albanci tuka na ovaa pocva ke bides zakopan (daj boze da si pozivees dolgo i site da docekame dlaboka starost), sè dodeka vie ne ja osetite ovaa drzavicka kako svoja, site nie ke propagjame.. mesto da izlezeme site masovno da ja soborime kriminalnava vlast, da napravime narodska vlast koja ke se grizi za obicniot narod, samo togas ke uspeeme.. A veruj deka mnogu povekje albanci se iseluvaat od makedonija vo posledniov period bas radi glupavava destruktivna politika..
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Treba da si gledame u svoj dvor.. da gi trgneme kriminalcive sds i dui od vlast i da ja opravime drzavava.. dosta gledate vie tukasnite albanci za kosovo, sto tolku vi dava kosovo, kosovo li ve rani?? Tuka si roden (osven ako ne si ksoovar prebegan 98ma) i najverojatno tuka ke umres i kako mnogu albanci tuka na ovaa pocva ke bides zakopan (daj boze da si pozivees dolgo i site da docekame dlaboka starost), sè dodeka vie ne ja osetite ovaa drzavicka kako svoja, site nie ke propagjame.. mesto da izlezeme site masovno da ja soborime kriminalnava vlast, da napravime narodska vlast koja ke se grizi za obicniot narod, samo togas ke uspeeme.. A veruj deka mnogu povekje albanci se iseluvaat od makedonija vo posledniov period bas radi glupavava destruktivna politika..
Сме навикнале веќе, што јужније то тужније, секогаш Македонија била најсиромашна.

Албанците гласаа за други партии, во 2016-та Дуи имаше 1/3 од албанските гласови и пак беа земени за коалиционен партнер, не е ни важно што ќе гласаат албанците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom