Протести во Србија

Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Нагрнал невладиниот џган пак во белград. Сцените се исти , шаблонот е тој, само се надевам дека исходот ќе биде различен, а исходот зависи од ќутекот.
Тепање на васиљите додека не им се нивелираат хормоните. :D
bi platil pari da gledam kako tepaat vasiljevci i bogoevci
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Се оштрат српските антончиња и локванчиња. Ќе бутаат режим. Само со Вучиќ да не го изедат подолгиот крај.
kje go izedat, gospodinot Vuchich dosega uspeshno se spravuva so wannabe leshinari
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
kje go izedat, gospodinot Vuchich dosega uspeshno se spravuva so wannabe leshinari
Во Србија нема никаква опозиција така што Вучиќ си е раат. Го прошетаа народот и толку од т.н. туркање. Во продолжение имате одлична анализа на настанот
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
884
Поени од реакции
1.407
Мене ми личи ко да се решија Вучко да го буткаат. Се надевам и јас дека нема да заврши ко кај нас и дека србите ке покажат колку-толку памет и дека нема да потклекнат кон рептиливе сороски ко што го лапнавме ние.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Мене ми личи ко да се решија Вучко да го буткаат. Се надевам и јас дека нема да заврши ко кај нас и дека србите ке покажат колку-толку памет и дека нема да потклекнат кон рептиливе сороски ко што го лапнавме ние.
Кој тоа ќе го турка Вучиќ. Самиот протест е доказ дека нема шанси да го турнат. Не е поентата да изведеш народ на прошетка туку на протест кој ќе резултира со рушење на власта. Организаторите се уплашија од бројноста и го издишаа протестот.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
884
Поени од реакции
1.407
Кој тоа ќе го турка Вучиќ. Самиот протест е доказ дека нема шанси да го турнат. Не е поентата да изведеш народ на прошетка туку на протест кој ќе резултира со рушење на власта. Организаторите се уплашија од бројноста и го издишаа протестот.
Ne znam, imam prijateli na FB koi se od stranata na reptilive i ne mozam da go objasnam fenomenot so im se slucuva na srbive posledniov mesec ali se slucuva nesto sto tera kon masovna hipnoza na nekoj nacin...

nejkam da zvucam premnogu spooky ili da vrtam kon konspirasi teorii ama nekako ovie nastani so se desavaat niz srbija deluvaat kon psihata na lugeto i veruvam deka nastanive se prethodnici za menjanje na vlasta.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Поентата е што во Србија нема реална опозиција. Сите се или отворено за Вучиќ или прикриено за Вучиќ. Тоа е и причината што Вучиќ владее сите овие години. Народот реално нема друг избор. Во видеото што го постирав има одлична анализа на целиот протест.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.477
Ne znam, imam prijateli na FB koi se od stranata na reptilive i ne mozam da go objasnam fenomenot so im se slucuva na srbive posledniov mesec ali se slucuva nesto sto tera kon masovna hipnoza na nekoj nacin...

nejkam da zvucam premnogu spooky ili da vrtam kon konspirasi teorii ama nekako ovie nastani so se desavaat niz srbija deluvaat kon psihata na lugeto i veruvam deka nastanive se prethodnici za menjanje na vlasta.
Па и кај нас некоја " чудна случајност " беше што сите колења низ автобуси и останти немили настани како Диво Насеље се исподесија во последната година во владеењето на Грујо.

А Мајдан во Украина веќе е школски пример како се бука режим со (калашникови и многу поткупи) пенкало.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Па и кај нас некоја " чудна случајност " беше што сите колења низ автобуси и останти немили настани како Диво Насеље се исподесија во последната година во владеењето на Грујо.

А Мајдан во Украина веќе е школски пример како се бука режим со (калашникови и многу поткупи) пенкало.
Поентата е што Вучиќ е човек на западот и неговото туркање би било бесмислено. Било кој друг да дојде не може да го држи толку зомбиран народот како што го држи Вучиќ кој цело време ги крши своите уставни ингеренции, се поставува над премиерот иако ги има истите ингеренции како Стево Саксијата, и никој од опозицијата со прст не мрднува.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Се оштрат српските антончиња и локванчиња. Ќе бутаат режим. Само со Вучиќ да не го изедат подолгиот крај.
Не знам за Локванчињата, ама сите ако се како антончињата, Вучко ќе владее дури е жив..Од геријатрија ќе издава декрети :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Ги дрибла Вучко србите, најавува зголемување на пензиите во 2024та, ама пред тоа по брза постапка си изгласа зголемување на акцизата на гориво, алкохол и цигари за 8%, моментално литар дизел кошта 107 денари, со зголемување на акцизата ќе скокне преку 110 македонски денари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.927
Поени од реакции
17.637
Ги дрибла Вучко србите, најавува зголемување на пензиите во 2024та, ама пред тоа по брза постапка си изгласа зголемување на акцизата на гориво, алкохол и цигари за 8%, моментално литар дизел кошта 107 денари, со зголемување на акцизата ќе скокне преку 110 македонски денари.
Ќути пак вас не ве дриблаат со години така, само плус и едно 3 масакри со автобуси и болници ви направи Дуи а вие еден камен не фрливте на протести.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom