Протести во Србија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.557
Поени од реакции
4.579
Što ke pravime posle 15ti juli? Posle 15ti sekako je.ani sme koj i da pobedi na izborite Murtino VS DPMNE. Tek ke se vlošuva kaj nas sostojbata na site možni polinja slednive meseci. Srbija i so site problemi koi gi ima na grb nataloženi i od minatoto kako i od segašnosta pak e poveke nivoa podobra od nas. Ednostavno kažano ne Srbija tuku Makedonija, Kosovo i Bosna se tempiranite Balkanski bombi na koi ne im se pišuva voopšto na arno !
Автоматски споено мислење:


Batalete go Zaev Murtinecot on e propadnat slučaj vo politikata, sve što kaža sve izlaža i točka, nego što ke pravime ako dojde na vlast onaa drugata opcija, pa koj ke gi trpi pa niv ušte cela edna decenija na vlast. Narodot koj glasa na izbori za SDSM vsušnost ne glasa za SDSM poradi nivnite pozitivni politiki, tuku glasa protiv VMRO, za da ne dojdat oni na vlast !

kurtone, ne se site isti.

ednite lazat i ne unistija kako nacija.

drugite da ne bea prasanje dali supak kako tebe dali i kompjuter ke videse.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Да, да не ги споредуваме со секој некој, тоа е небеска нација која секогаш го прави правилното и која сосема случајно му даде 62% на тој што им се дере по медиуми како на мали деца и им потценува интелигенција со секој јавен настап, а српска мајка е Цеца. Под тешки дроги да беше немаше вакви глупости да тресеш.
дај бе скиними се скурца, глуп си како кур, по тебе и грујо ги добиваше изборите заслужено, епа исти модус операнди е во Србија и во време на грујо овде, на една тема констатирав дека некој србин здраво ти ја има расплачено мајкати па толку огорченост.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.708
Поени од реакции
14.762
дај бе скиними се скурца, глуп си како кур, по тебе и грујо ги добиваше изборите заслужено, епа исти модус операнди е во Србија и во време на грујо овде, на една тема констатирав дека некој србин здраво ти ја има расплачено мајкати па толку огорченост.
Небески народ се србите, како е можно исто да ги лажат како и на македонците? Појаки се, поратоборни, помоќни, не ми се верува така да се дале како нашите.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Нема разбирање со овој куртон мораш да го игнорираш.

Инаку карантинскиот ден ми го разубави информацијата дека Трифуновиќ се појавил на протест и бил шамаран од протестантиве, господ здравје да им даде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.453
Поени од реакции
9.025
Eдна содржина на протестиве, ке ми дозволите малку подолг пост.

1. Голема е вмешаноста на Државната Безбедност, т. е. тие ги предизвикуваат овие немири се со цел да се обезвредат протестите.
2. Главни на протестиве се десницата, не сакам да се повторувам со пикса, кој го читал знае што е зборот.
3. Има луѓе од опозицијата кои сакат да приграбат некој поен, вчера видовме ги избркаа некои, сега исто така не им дадоа да дојдат до израз. Некои дури и изедоа ќотек (Сергеј Трифуновиќ).
4. Има и обичен народ на кој му е преку она од кур-ташак играње.
5. Видовме дека службата како во разбивање се покажа и те како добра во мавање на демонстрантите. Вчера видовме многу лиа во цивилка како апсеа без да се легитимораат. За ова треба да се дада одговори кои се тие лица и од каде имаат овластување.
6. Ова се генерални проби пред признавањето на Косово, кое ке се деси на есен, најдоцна пролет 2021. Мислам дека ке бидат помасовни, ке видиме.
7. Овој не го бутаат додека западот не го аминува тоа, па и Русија, доколку го признае Косово. Исто така и додека некои соработници не преминат во спротивниот табор нема надеж дека ке падне. Она што го видовме е дека службата е сеуште силна и дека параполицијата и полицијата се спремни да гинат за диктаторов.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.302
Поени од реакции
6.352
Свесен си дека вмро уште е под контрола на Грујо така?
Da i? Toj istiot grujo so tvoive go osudija taka? So sase vo ista kelijaa so lezi, taka?
Tie istite osuduvaci so go osudija od neshkoski ubiecot, taka? Istite tie so donesoa red i mir vo drzavavaaa, a? niv ce gi glasaS?
Автоматски споено мислење:

Да не идеме со оф топиви, ја нема да излезам да гласам. После ако почнете сите да пекате, ама имаше избори, ова она, а сега не затварате, немој да барате кривица во организаторите на изборите. А јас сум на страна на демонстрантите затоа што не сакаа избори. Не сакам ни јас да има овде додека ситуацијата со коронате не биде решена. :)
Брат ти си со крстот на чело што би рекле стари. Наивен скрос.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.174
Поени од реакции
5.240
Србија за разлика од нас во вакви протести излегоа поспремни. Полицијата пуштени на најако.

Не сум за насилство тепање ама не може протестантиве да гаѓаат и провоцираат полиција и да очекуваат полицијата мирно да си ќути.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Србија за разлика од нас во вакви протести излегоа поспремни. Полицијата пуштени на најако.

Не сум за насилство тепање ама не може протестантиве да гаѓаат и провоцираат полиција и да очекуваат полицијата мирно да си ќути.
Тоа не се протестанти, туку уфлрени провокатори со цел да изнудат реакција на полицијата за да утре режимските медији трубат како тоа се обични хулигани и ништо повеќе, имаш милион снимки за батки што чекаат само наредба.
Инаку од протсетиве посебно ми се свиѓа тоа што Ѓилас и Тадиќ беа буквално избркани, додека Трифуновиќ и ќотек изеде што ми го разлепша денот, исто така омладина покажа муда, на тотално не соодветна реакција на полицијата, јас разбирам да си накурчен некој да те гаѓа и пцуе ама работата ти е да го истрпиш тоа и ако нема потреба да не реагираш, а пандурите легнат човек на улицу кој како пројде го лемаат, некои деца малтретираат на точак и останати непромислени работи...
 
Член од
28 август 2009
Мислења
890
Поени од реакции
1.079
Тоа не се протестанти, туку уфлрени провокатори со цел да изнудат реакција на полицијата за да утре режимските медији трубат како тоа се обични хулигани и ништо повеќе, имаш милион снимки за батки што чекаат само наредба.
Инаку од протсетиве посебно ми се свиѓа тоа што Ѓилас и Тадиќ беа буквално избркани, додека Трифуновиќ и ќотек изеде што ми го разлепша денот, исто така омладина покажа муда, на тотално не соодветна реакција на полицијата, јас разбирам да си накурчен некој да те гаѓа и пцуе ама работата ти е да го истрпиш тоа и ако нема потреба да не реагираш, а пандурите легнат човек на улицу кој како пројде го лемаат, некои деца малтретираат на точак и останати непромислени работи...
Преку к*р им е и на овие и на овие. Овие протестираат права некакви бараат, пола не знаат за што се излезени, а полицијава трпи све и свашта. И резултатот е тоа.. Некој ќе го изеде. Ако народ сака промени, вакви протести се задолжителни, па дури и повеќе. Ако излезеш и само мериш улици со разглас, нишо не добиваш. Се знае што треба. Палење, тепање, кршење...нереди. Така ќе добиеш (можеби) тоа што го сакаш од балкански политичари.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Преку к*р им е и на овие и на овие. Овие протестираат права некакви бараат, пола не знаат за што се излезени, а полицијава трпи све и свашта. И резултатот е тоа.. Некој ќе го изеде. Ако народ сака промени, вакви протести се задолжителни, па дури и повеќе. Ако излезеш и само мериш улици со разглас, нишо не добиваш. Се знае што треба. Палење, тепање, кршење...нереди. Така ќе добиеш (можеби) тоа што го сакаш од балкански политичари.
и те како знаат, а на темава е објаснето... инаку да со балкански политичари само така има резултат, пичкоустастиот се повлече пред студентите, сега се повлече со полицискиот час и пред протестантиве, уште појасно ке му бидне дека ако случајно потпише нешто за Космет немад а ме чуди и како гадафи да заврши.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.424
Поени од реакции
10.576
и те како знаат, а на темава е објаснето... инаку да со балкански политичари само така има резултат, пичкоустастиот се повлече пред студентите, сега се повлече со полицискиот час и пред протестантиве, уште појасно ке му бидне дека ако случајно потпише нешто за Космет немад а ме чуди и како гадафи да заврши.
Вучиќ нема да потпише ништо за КиМ, но тоа ќе го направи владата по него, како што било случај во 2004.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Вучиќ нема да потпише ништо за КиМ, но тоа ќе го направи владата по него, како што било случај во 2004.
Вучиќ и те како беше спремен, после ова неверувам ниту он, ниту било кој друг после него.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.424
Поени од реакции
10.576
Вучиќ и те како беше спремен, после ова неверувам ниту он, ниту било кој друг после него.
Спремен може бил ама и тие шо сакаат да го признаат Косово знаат како ќе реагира народот, затоа ќе треба да се случат вакви работи, па нова влада, за подоцна да се дојде до тоа решение, нешто слично како што беше кај нас.

Мислиш дека пред 10, 15 години да дојдеше до промена на име кај нас народот ќе реагираше млитаво како сега?
Не, владеењето на Груевски беве вовед во сето тоа исто како шо е и на Вучиќ, сам би требало да знаеш дека народот во Србија пред 2000 и после тоа не е истиот, но и во овие 10 години исто така е сменет по овие прашања.

ПС:Не прави споредба помеѓу двата народи, јасно ми е и на мене дека народот во Србија далеку пожестоко ќе реагира на такво прашање и дека многу повеќе се дава до значење за вакви теми.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.392
Поени од реакции
3.696
Спремен може бил ама и тие шо сакаат да го признаат Косово знаат како ќе реагира народот, затоа ќе треба да се случат вакви работи, па нова влада, за подоцна да се дојде до тоа решение, нешто слично како што беше кај нас.

Мислиш дека пред 10, 15 години да дојдеше до промена на име кај нас народот ќе реагираше млитаво како сега?
Не, владеењето на Груевски беве вовед во сето тоа исто како шо е и на Вучиќ, сам би требало да знаеш дека народот во Србија пред 2000 и после тоа не е истиот, но и во овие 10 години исто така е сменет по овие прашања.

ПС:Не прави споредба помеѓу двата народи, јасно ми е и на мене дека народот во Србија далеку пожестоко ќе реагира на такво прашање и дека многу повеќе се дава до значење за вакви теми.
Мислам дека си грешка, али ке покаже времето па живи били па видели.
 
На врв Bottom