Протести во Србија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.040
Поени од реакции
5.142
Вечерва јаки протести во Србија сакаат да влезат во парламент. Полицијата фрла солзавци на демонстрантите.
Гледајте на N1.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.327
Поени од реакции
3.554
3-4 часа има сукоб со полицијата, има се и све и свашта од сузавец до коњи... медиумите известуваат дека е протест ради полицискиот час, јас тврдам дека е ради пробување на власта да го прави народот будали со тоа што корона не му сметаше да одржи избори на кои опозиција не учествува, за да сега кога треба да преговара за космет прогласува полициски час.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.938
Од денеска започнува процесот на буктање на Вучиќ од власт, како што беше кај нас во 2014, исто и тогаш после победата на ДПМНЕ почнаа бомбите, овде ќе биде прашањето со Косово.

Очекувам 5.11 пак да се случи у Србија и на крајот влада од типот на онаа после 2000 година.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.327
Поени од реакции
3.554
Од денеска започнува процесот на буктање на Вучиќ од власт, како што беше кај нас во 2014, исто и тогаш после победата на ДПМНЕ почнаа бомбите, овде ќе биде прашањето со Косово.

Очекувам 5.11 пак да се случи у Србија и на крајот влада од типот на онаа после 2000 година.
Јас признавам дека мислев после грујо полошо неможе да биде и погрешив, ама ова во србија што се дешава е тотален идиотизам и неверујем дека некој може полош да е од Вулин, Весиќ, Брнаба и остала болумента...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.453
Од денеска започнува процесот на буктање на Вучиќ од власт, како што беше кај нас во 2014, исто и тогаш после победата на ДПМНЕ почнаа бомбите, овде ќе биде прашањето со Косово.

Очекувам 5.11 пак да се случи у Србија и на крајот влада од типот на онаа после 2000 година.
05.10.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.062
Поени од реакции
7.681
Далеку е ова од 5.10 и било какво бутање на вучиќ, али се сложувам со пикса дека полошо и од било кој политичар на светов не можеш да најдеш. Инаку запалени се три полициски возила. Полицијата добива засилување. Ке видиме што уште ке се случува.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
18
Поени од реакции
73
Сега по изборите и тука ќе опнат карантин, смо тука ќе нема никој да илезе на протест, ќе се лае и колне по социјалните мрежи како и досега и толку.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.062
Поени од реакции
7.681
Куче секогаш останува куче.

Автоматски споено мислење:

Излезе паравојската на вучиќ - толку од протестите.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.830
Поени од реакции
5.531
Три саата солзавци фрлала полицијата,коњаница, кордон полиции,ги разбила сеа кажаа на Алџезеира ..... Кај нас шарениве коа беа,ќутат ...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.271
Поени од реакции
4.970
Vo Srbija seušte ima kakva takva nekakva opozicija i seušte ima narod vo vistinska smisla na zbor što vaka hrabro vo srede nok izleguvaat da protestiraat i da se mlatat so do guša opremenata specijalna policija/žandarmerija. Kaj nas na pr. nitu ima bilo kakva opozicija (osven nekoi retardirani klovnovi), nitu pak narodot poveke ima želba za protestiranje, a i zošto nekoja budala bi protestirala ovde kaj nas koga konečno dojde životot (vo sekoja smisla i vo sekoja sfera) vlegovme vo NATO i šibame na ekstra brza lenta za vo EU. Pravda, mir, sloboda, demokratija, ekonomija vo se sme top !
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
6.213
Ни полициски, ни опаметени граѓани. За др станува збор овде.
Сорос.
Толку.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.830
Поени од реакции
5.531
Vo Srbija seušte ima kakva takva nekakva opozicija i seušte ima narod vo vistinska smisla na zbor što vaka hrabro vo srede nok izleguvaat da protestiraat i da se mlatat so do guša opremenata specijalna policija/žandarmerija. Kaj nas na pr. nitu ima bilo kakva opozicija (osven nekoi retardirani klovnovi), nitu pak narodot poveke ima želba za protestiranje, a i zošto nekoja budala bi protestirala ovde kaj nas koga konečno dojde životot (vo sekoja smisla i vo sekoja sfera) vlegovme vo NATO i šibame na ekstra brza lenta za vo EU. Pravda, mir, sloboda, demokratija, ekonomija vo se sme top !
Овде Србија покажа дека има добра полиција.Тоа што ние го немаме.Во рок од неколку саати спречи поголем влез у скупштина,одма ги разбрка,мава по кој стигне дури и видео гледав на три момци кои седат,полиција им иде со куче и пендрек и ги сомели без причина,онака .Кај шарениве коа беа и влезот у собрание,полицијата ти беше пуси големо ....Требаше обезбедување на заев да извади пиштол кога го нападнаа ....Еј Србиве со кучиња, коњаница,оклопни возила и три саати солзавец да смири одма ситуација ...Доказ дека се држава,а ние банана
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
6.213
Ко секта се овие од нашата земја, што до вчера се крстеа во Тито. Преку вечер нивниот лидер ги пренасочи од спротива, косовска страна.
 
На врв Bottom