Протести во Србија

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.848
Поени од реакции
10.663
Куче секогаш останува куче.
Ова ми личи на Милошевиќ-овото Нико не сме да бије српски народ (осим ја)
А знаеме како заврши Слобо.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.287
Поени од реакции
4.951
I koga beše t.n. Šarena revolucija i koga bea onie slučuvanjata od 27/04/2017 makedonskata policija si stoeše onaka nastrana i nemo si posmatraše što toa se dešava, da bideme realni našata policija isto postapuvaše meko, anemično, apatično i so šarenite revolucioneri, no i so onie protestanti koi vlegoa vo sobranieto pred tri godini 27/04/2017. Koga protestiraa i šaraa šarenite revolucioneri policijata samo posmatraše što se slučuva i tolku, a na 27/04/2017 god. koga tolpata vleze vo sobranie da bideme realni toj den skoro i voopšto nemaše nitu obična nitu pak specijalna policija vo i okolu sobranieto, na nekoj način kako i namerno policijata da beše trgnata nastrana baš toj den za da narodot komotno vleze i divee vo sobranieto. E vo Srbija nema takvo nešto da se ostavi državno sobranie bez nitu eden džandar na milost i nemilost na protestantite !
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.454
Поени од реакции
9.037
I koga beše t.n. Šarena revolucija i koga bea onie slučuvanjata od 27/04/2017 makedonskata policija si stoeše onaka nastrana i nemo si posmatraše što toa se dešava, da bideme realni našata policija isto postapuvaše meko, anemično, apatično i so šarenite revolucioneri, no i so onie protestanti koi vlegoa vo sobranieto pred tri godini 27/04/2017. Koga protestiraa i šaraa šarenite revolucioneri policijata samo posmatraše što se slučuva i tolku, a na 27/04/2017 god. koga tolpata vleze vo sobranie da bideme realni toj den skoro i voopšto nemaše nitu obična nitu pak specijalna policija vo i okolu sobranieto, na nekoj način kako i namerno policijata da beše trgnata nastrana baš toj den za da narodot komotno vleze i divee vo sobranieto. E vo Srbija nema takvo nešto da se ostavi državno sobranie bez nitu eden džandar na milost i nemilost na protestantite !
ДА не спамам, од чии редови беше тогаш министерот на МВР? И како овде да се тргне полиција кога ја води власта?
Автоматски споено мислење:

Овде Србија покажа дека има добра полиција.Тоа што ние го немаме.Во рок од неколку саати спречи поголем влез у скупштина,одма ги разбрка,мава по кој стигне дури и видео гледав на три момци кои седат,полиција им иде со куче и пендрек и ги сомели без причина,онака .Кај шарениве коа беа и влезот у собрание,полицијата ти беше пуси големо ....Требаше обезбедување на заев да извади пиштол кога го нападнаа ....Еј Србиве со кучиња, коњаница,оклопни возила и три саати солзавец да смири одма ситуација ...Доказ дека се држава,а ние банана
Има вучиќ и своја паравојска (Тие што рушеа во Савамала, ја обезбедуваа неговата инаугурација и прават ред други обезбедувачки работи за него). Е сега за време на упад во Собрание министер беше од дпне, протестите беа исто од нив организирани па како сакате да се одбранат кога полицијата имаше команда да не е во и околу Собранието.
Автоматски споено мислење:

Ова ми личи на Милошевиќ-овото Нико не сме да бије српски народ (осим ја)
А знаеме како заврши Слобо.
Да, само што е овој многу полош криминалец од Слобо, само што е профинган за надворешна политика малку. ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.287
Поени од реакции
4.951
ДА не спамам, од чии редови беше тогаш министерот на МВР? И како овде да се тргне полиција кога ја води власта?
E da tamu policijata si e vo racete na vlasta (Vučić) a ne kako kaj nas vo racete na razno-razni tehnički kvazi-ministerčinja, načalničinja i partiski poslušničinja od DPMNE (vo toa vreme MVR go vodeše Čafkata) koj namerno ja trgna policijata za da narodot koj protestiraše bez nikakov problem da si vleze vo sobranie !
Автоматски споено мислење:

Ова ми личи на Милошевиќ-овото Нико не сме да бије српски народ (осим ја)
А знаеме како заврши Слобо.
Niko ne bije narod, samo onako malo prevaspitavanje :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.396
Поени од реакции
3.706
Прво да се разбереме, неможе на некого како ке му текне да влегува во парламент, полиција одлично изреагира кога ги одби од парламантот и толку, тука требаше да се заустават, но бидејќи власта е толку суетна неможе да прости такво нешто истата даде наредба за бркање на демонстранти по улици, при што се јави пак контра реакција им запалија две три возила, како и да е овде ке има реперкусии 100 посто...
Инаку не споредувајте со Македонија бидејќи е неспоредливо, ниту полицијата е на исто ниво, ниту пак свеста на граѓаните е на исто ниво, луѓето вчера дојдоа да изразат протест ради власта која прави будали од нив со тоа што кога на курац им одговара уведува полициски час, а се со цел конттрола на масата бидејќи следат како што кажа Вучиќ преговори за Космет, додека овде народот влезе во собрание координиран од штаб.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Коментар од српски форум:
Vakcinisanje je tek posebna prica. Glave ce padati, ali bukvalno zbog toga! Voleo bih , samo, da dodje on i povede svoju decu da proba vakcinisati mene i unucad moju!
Uzgred, mozda nisam bio jasan...ja veceras idem na protest, da ne bih morao zbog Kosova i Metohije!
 
Последно уредено:

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
:pos: По банана држава од Србија нема во моментов, дури и Албанија не е толку загревота.
Не заебавај бајо !!!!! Србија банана биле бетер од нас?! Па кај нас Боки 13 беше најголем факинг кримо-рекетар?!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.303
Поени од реакции
6.361
Ме интересира овие што сте на страната на демонстрантите во темава, дали че излезите на протест после 15ти месецов, кога и нас че не снајде истото?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.454
Поени од реакции
9.037
Ме интересира овие што сте на страната на демонстрантите во темава, дали че излезите на протест после 15ти месецов, кога и нас че не снајде истото?
Ја да поставам прашање, а дали ке излезете воопшто на 15ти месецов? :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.303
Поени од реакции
6.361
Ја да поставам прашање, а дали ке излезете воопшто на 15ти месецов? :)
Да. За ВМРО че гласам. Не дека чинат, туку атер за ваквите ко ставро и остали идиоти кои ми докажуваа 3 год дека референдумот е успешен, ЕУ влегуваме, тргнало напред итн. А сето тоа зборг плата.
На претходните за СДС гласав, т.е против Грујо.
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
62
Поени од реакции
33
Да. За ВМРО че гласам. Не дека чинат, туку атер за ваквите ко ставро и остали идиоти кои ми докажуваа 3 год дека референдумот е успешен, ЕУ влегуваме, тргнало напред итн. А сето тоа зборг плата.
На претходните за СДС гласав, т.е против Грујо.
Свесен си дека вмро уште е под контрола на Грујо така?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.454
Поени од реакции
9.037
Да. За ВМРО че гласам. Не дека чинат, туку атер за ваквите ко ставро и остали идиоти кои ми докажуваа 3 год дека референдумот е успешен, ЕУ влегуваме, тргнало напред итн. А сето тоа зборг плата.
На претходните за СДС гласав, т.е против Грујо.
Да не идеме со оф топиви, ја нема да излезам да гласам. После ако почнете сите да пекате, ама имаше избори, ова она, а сега не затварате, немој да барате кривица во организаторите на изборите. А јас сум на страна на демонстрантите затоа што не сакаа избори. Не сакам ни јас да има овде додека ситуацијата со коронате не биде решена. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.426
Поени од реакции
10.578
Не знам зошто ама мислам дека ако победи Заев пак и направи коалиција со ДУИ или па уште шолошо со сите албански партии, очекувам после изборите вакви протести.Ако сега се дозволи Заев да победи и да формира влада стануваме следната Црна Гора.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.287
Поени од реакции
4.951
Što ke pravime posle 15ti juli? Posle 15ti sekako je.ani sme koj i da pobedi na izborite Murtino VS DPMNE. Tek ke se vlošuva kaj nas sostojbata na site možni polinja slednive meseci. Srbija i so site problemi koi gi ima na grb nataloženi i od minatoto kako i od segašnosta pak e poveke nivoa podobra od nas. Ednostavno kažano ne Srbija tuku Makedonija, Kosovo i Bosna se tempiranite Balkanski bombi na koi ne im se pišuva voopšto na arno !
Автоматски споено мислење:

Не знам зошто ама мислам дека ако победи Заев пак и направи коалиција со ДУИ или па уште шолошо со сите албански партии, очекувам после изборите вакви протести.Ако сега се дозволи Заев да победи и да формира влада стануваме следната Црна Гора.
Batalete go Zaev Murtinecot on e propadnat slučaj vo politikata, sve što kaža sve izlaža i točka, nego što ke pravime ako dojde na vlast onaa drugata opcija, pa koj ke gi trpi pa niv ušte cela edna decenija na vlast. Narodot koj glasa na izbori za SDSM vsušnost ne glasa za SDSM poradi nivnite pozitivni politiki, tuku glasa protiv VMRO, za da ne dojdat oni na vlast !
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.718
Поени од реакции
14.782
Инаку не споредувајте со Македонија бидејќи е неспоредливо, ниту полицијата е на исто ниво, ниту пак свеста на граѓаните е на исто ниво, луѓето вчера дојдоа да изразат протест ради власта која прави будали од нив со тоа што кога на курац им одговара уведува полициски час, а се со цел конттрола на масата бидејќи следат како што кажа Вучиќ преговори за Космет, додека овде народот влезе во собрание координиран од штаб.
Да, да не ги споредуваме со секој некој, тоа е небеска нација која секогаш го прави правилното и која сосема случајно му даде 62% на тој што им се дере по медиуми како на мали деца и им потценува интелигенција со секој јавен настап, а српска мајка е Цеца. Под тешки дроги да беше немаше вакви глупости да тресеш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.454
Поени од реакции
9.037
Да, да не ги споредуваме со секој некој, тоа е небеска нација која секогаш го прави правилното и која сосема случајно му даде 62% на тој што им се дере по медиуми како на мали деца и им потценува интелигенција со секој јавен настап, а српска мајка е Цеца. Под тешки дроги да беше немаше вакви глупости да тресеш.
Па му даде на наместени избори, кои не може никој жив да ги направи. Опозицијата го бојкотираше. Како и да е 62% = 25% од населението го подржува.
 
На врв Bottom