Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не ми вади зборови од контекст;).НЕ ОПРАВДУВАМ НИКАКВО УБИСТВО туку реков дека дечкото си ја имал мувата на капата штом бегал.А,каде е семјството на тоа дете ДА СЕ ОГЛАСИ НА ТЕЛЕВИЗИЈА,НОВИНА!?Има две страни во случајов така да треба да сочекате пред да донесувате заклучоци;)
1. Од кај знаеш дека детето имало семејство?
2. Што ти менува тоа? Не го тепале тие.

Кои 2 црни страни човече?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Каква иронија низ медиумиве, го користат убиството со огромни примеси на политика... кај што владее пендрек нема правда. Не е за секое племе држава. Срам за Македонија.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.891
Еве слика од претепаниот „криминалец“ до смрт!


Ако некој на час го нема, тоа е Мартин нашата шема. Со девојки добро му оди, но учењето не му годи. Лозинка: Ај,не се понашај!

Според ова би рекол дека уште од основно не бил склон кон школо и учење, а мислам дека сите знаеме дека голем дел од таквите завршуваат како криминалци. Кај мене во основно школо голем дел од таквите слични на него после 18 години продолжија со дилање дрога, ситни кражби и рекетарства, за некои од нив да завршат и во затвор.
Всушност, самиот тип бил идентификуван по отпечатоци затоа што веќе имал досие во полиција. Дали луѓе што прават прекршоци имаат досие? Не би рекол.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.908
Абе и убиец да бил, ништо не го оправдува претепувањето до смрт. Нема врска каква личност била жртвата...за ова според мене треба доживотна казна.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сеа ќе почнете да намалувате одговорност за убиството зашто правел бељи, што всушност и повеќето од вас повеќето го правеле тоа како него? Умоболни...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
oo Господе ми се сере од такви како тебе,значи удираш на тоа дека го оправдуваш тепањето до смрт !

Бегало дете каде од страв каде од паника,ти што би направил/а да те брка некоја горила од 2 метра полна со стероиди ќе му се смешкаш ?!?
Идиот еден.
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
25
Не ми вади зборови од контекст;).НЕ ОПРАВДУВАМ НИКАКВО УБИСТВО туку реков дека дечкото си ја имал мувата на капата штом бегал.А,каде е семјството на тоа дете ДА СЕ ОГЛАСИ НА ТЕЛЕВИЗИЈА,НОВИНА!?Има две страни во случајов така да треба да сочекате пред да донесувате заклучоци;)
Ти друже
1.или си 12г
2.или си глуп
3. или си глуп

Кои се тие две страни кога има мртво дете. Да не имаме закон некој од полицијата да пресудува со смрт за некој што го прекршил законот, или можеби ќе уведете вие со вакви размислувања.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.398
Поени од реакции
58.288
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
Пак те прашувам: ШТО Е ТОА ВАЖНО???
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Е не ти ќе делиш правда.Или...г-це министерке,вие ли сте? :ROFLMAO:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Што д фак има врска детето што било, џанак, убиец, бегал, киднапирал, па не е тоа поентата бре, мртво е, смртна казна за никакво злодело не се дава... Се апси.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Не те разбираме: дечкото си ја имал мувата на капата, семејството не се огласило... и што сега? Како тоа ја намалува одговорноста за тоа што се случи?
Или несакаш да ме разбереш!Јас 50 пати реков дека треба да си одговара тој што убил и крај,но детето да е излезено од баптистичка црква или библиотека сигурно не е крај на приказната.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
Од кај знаеш па ти,може го бркал тој идиотот затоа што го погледнал на криво или може му прднал у фаца ?!?
Ако читаш наназад низ темава,пиша некој дека неговото семејство било дисфункционално,како сакаш да се огласат неговите родители кога да речеме кур ги болело за нивниот син каде е,со кој е,дали е жив или мртов ?
Удри ја главата од тастатура и свести се,претепан е до смрт,а основна должност на полицаец е да го уапси и да го однесе во станица на разговор а не крвнички да го претепа како да е животно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom