Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
ВЕ МОЛАМ БЕЗ ПРОТЕСТИ И НЕМИРИ. ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕВЗЕМА СЛУЧАЈОТ ВО СВОИ РАЦЕ.
нема ништо лошо во мирни протести, треба да се донеси до знаење дека вакви работи треба да престанат, алфа,ебр тигар, џандар немаат право да тепаат до смрт човек поради било каква осомниченост, срамота е тоа што во правна држава да игра пендрак.
некој треа да ги потсети уствари кој е главен во државава.
ако има во прилеп организирано ќе наминам за подршка
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Сакаш да кажеш дека би било добро да се прекриеше случајот? :rolleyes:
Не,воопшто,но да не се исполитизираше и одведеше во спротивна насока како што знае опозицијата и А1 да направат.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Да баш така му рекле. Кај е она смајлито :тапшање:
Мислете малку пред да купите тастатура...
Нема смајли иронија за да видиш на што мислев, ама имај на ум дека сигурно не им е сеедно сега кога поради притисок мораше да се открие дека е специјалец извршителот на делото. Си го нарушија уште толку никаквиот углед.

Повеќе верувам на Сабина Тарот, отколку на полиција.
 
I

Ivanovska

Гостин
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
А,зошто никогаш на телевизија не излегол да се жалат луѓе од Алфи со чисто досие,мирен живот туку се се некои Цигани и луѓе со досиеја во полиција?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Е не ти си !
 
Г

Грејвдигер

Гостин
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Опасна, порасни и не мора да пишуваш со толку големи и дебели букви, и така е читливо.
Никој не дели правда, се излегува на протест поради слободата што им се дава на цајканите и нивната бруталност.

А,зошто никогаш на телевизија не излегол да се жалат луѓе од Алфи со чисто досие,мирен живот туку се се некои Цигани и луѓе со досиеја во полиција?
Тоа не е оправдание. И дилер да бил, криминалец да бил... се знае која е постапката. Ќе се приведе со лисици и во станица, плус дечкото не пружел отпор.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Па нема ние да го палиме на клада, мори. Ќе се буниме на нешто што НАС ни смета. Алооо демократија си слушнала? Ооо боже, неможам паметно да и вратам, џабе ми е...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А,зошто никогаш на телевизија не излегол да се жалат луѓе од Алфи со чисто досие,мирен живот туку се се некои Цигани и луѓе со досиеја во полиција?
Ај бе луѓе не заебавајте, јас пишав дека од чиста мира Алфа ме малтретираше, ме бркаше по Партизанска и отидов одма да пријавам во полиција во Беко ми рекоа „нишо не ти направиле, нема везе де, еее голема работа“.

Стварно некои од вас мислат мед и млеко тече тука еј.

А па и оваа Ивановска, ние ќе делиме правда,.... НИЕ БАРАМЕ ПРАВДА!
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Срц прво намали тоа тастатурата зашто дерење на форум не трпам ...
Второ, која си ти да ми искратуеш со устав загарантирано право на протест кога не се согласувам со однос на држава бе ???

Наредниот што ќе се направи најпаметен у темава добива БАН на 99999 денови !!!
 
I

Ivanovska

Гостин
Случајов е премногу нејасен и јас се одјавувам од темава.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
женска прочитај ми го постот
нема ништо лошо во мирни протести, треба да се донеси до знаење дека вакви работи треба да престанат, алфа,ебр тигар, џандар немаат право да тепаат до смрт човек поради било каква осомниченост, срамота е тоа што во правна држава да игра пендрак.
некој треа да ги потсети уствари кој е главен во државава.
ако има во прилеп организирано ќе наминам за подршка
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
25
ВЕ МОЛАМ БЕЗ ПРОТЕСТИ И НЕМИРИ. ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕВЗЕМА СЛУЧАЈОТ ВО СВОИ РАЦЕ.
А зошто да те прашам?????
И што има ти да молиш?!? Ако гледам дека нешто криво се случува, зарем не смеам да излезам и да протестирам. И баш поради тоа што полицијата е вмешана. Протестот е гест на револт и барање за одговорност. Ако не се реагира, утре недајбоже, некој друг ќе го снајде тоа. Мора да се сменат некои работи.
Македонија=полициска држава УА!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ако стварно бил од Тигрите тогаш на плоштад се бил само Тигар не.
Да бил на задача ( а не може припадник на ЕСЗ да биде на задача на плоштад) ќе имал на него облека од Тигрите и ќе кажеш уште очевидците дека е припадник на Тигарите.

Овој на што задача и да бил мора да го јаде најмалце 20 години.
Дечково што е убиен и најголем криминалец да бил никој нема право да го тепа до смрт.Ако вечерта направил нешто можел само да биде приведен и ништо повеќе.
Најголема казна за убиецов !!!
Потврдено е дека од тигрите. Бил таму како обезбедување на целиот евент... Све може кај нас.... Иначе тоа за петицијата беше во иронија кажано, поради најавите за петиција за распуштање на алфите. Неможе цела единица да трпи заради еден, двајца, тројца, десет души.... Преголемата нивна слобода е проблемот. Се чувстуваат безбедни, и прават што сакаат . Тоа е најголемиот проблем.
А за последната реченица целосно се сложувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom