Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
ми се исплати ли да мењам нокиа н78-јас за Сони ериксон j10i2? да ги мењам глава за глава ?
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=/JbjK+gyP+Y=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/RHArnrDLOz0zUJaAH3 dsSQn3IXHjIsGpNF1wBi3DFJ8vvZCc/Q5qaFb4 QU49YLM=
ми го нудат овај телефон за замена само шо телефон ќе е, дали може да биде некоја копија? и цената му е ниска или во турција се многу евтини?:toe:
Неможеш да знаеш додека не го видиш/расчепкаш ... сликата не е од телефонот така да неможе да погодиме
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Неможеш да знаеш додека не го видиш/расчепкаш ... сликата не е од телефонот така да неможе да погодиме
а како се распознава оригинал од копија? различен ке биде и во маската?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а како се распознава оригинал од копија? различен ке биде и во маската?
Ај маската може и да те излаже, ама расчепкај го софтверот и се ќе ти стане јасно ... ако не си упатен во телефониве до толку тогаш земи си некој со тебе што се разбира
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Ај маската може и да те излаже, ама расчепкај го софтверот и се ќе ти стане јасно ... ако не си упатен во телефониве до толку тогаш земи си некој со тебе што се разбира
Па и не се разбирам многу во тие телефони, ако сакаш малку да ми објасниш на што да обрнам внимание можи ќе се снајдам некако?
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
исклучи го па уклучи го, на н96 мана им е спора работа ако се уклучува повеќе од 1 минута нечини да знаеш, отвори ја камерата види дали има голема резолуција ако е 640х480 значи е кинески и има вга камера, провери тоа се некој општи работи. види дали има вифи и тн.

е сеа јас имам еден проблем, имам самсунг д900и, на екранот имам како мртви пиксели т.е. црни точки, дали е тоа вирус или е до екранчето и може ли да ми каже некој колку би коштало да се смени екранче на д900и. поздрав
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
исклучи го па уклучи го, на н96 мана им е спора работа ако се уклучува повеќе од 1 минута нечини да знаеш, отвори ја камерата види дали има голема резолуција ако е 640х480 значи е кинески и има вга камера, провери тоа се некој општи работи. види дали има вифи и тн.

е сеа јас имам еден проблем, имам самсунг д900и, на екранот имам како мртви пиксели т.е. црни точки, дали е тоа вирус или е до екранчето и може ли да ми каже некој колку би коштало да се смени екранче на д900и. поздрав
До екранот е да, скап е екранот не верувам дека ќе сакаш да го смениш :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Jo, имам еден самсунг г800 на кој му го обожавав слајдот. На ветарче се отвараше.
Арно ама вчера почна да се осеќа ко стар телефон да отварам, поради маалце песок и слично.. е сега, денес се напнав и му нанесов лубрикант (ова озбилно:)) и работи совршено. Сега ми чукна, може да му биде нешто? Дека си го сакам, ради фината камери4ка.

:pos:

Од дурекс е бај д веј лубрикантот, квалитетен е.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Имам проблем со Нокиа н95 8 гб. Седев на нет преку wireless и ми влезе вирус најверојатно :( Ми се отвори прозорче како за симињање го изгасив(прозорчето) пак ми се отвори и ми се појави бел екран се блокираше моб . Го рестартирав се најнормално си се уклучи али немам wireless. На позадина ја нема иконата, а кога одам преку Tool/Wlan ми вика Систем ерор... Како да го направам ?:)
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
јас имам проблем со nokia 6303c не ми работеше camera i bluetooth земав да ја flashuvam стигна до некаде ми покажа дека врската е прекината и не сака повеке сега не можам ни да ја вклучам ништо ако има некое решение pls.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам проблем со Нокиа н95 8 гб. Седев на нет преку wireless и ми влезе вирус најверојатно :( Ми се отвори прозорче како за симињање го изгасив(прозорчето) пак ми се отвори и ми се појави бел екран се блокираше моб . Го рестартирав се најнормално си се уклучи али немам wireless. На позадина ја нема иконата, а кога одам преку Tool/Wlan ми вика Систем ерор... Како да го направам ?:)
*#7370#
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Planiram da si zimam utre n8 no citajki po net vidov deka ima nekoi problemi so AMOLED-ot.. Necro kolku e seriozen problemov i dali ima care.
btw za nova nokia zboruvame.?
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Ќе може ли некој во најбрзо време сега да ми каже некое изврсно телефонче до 7200 ден? Со камера по можност од 3.2 мегапиксели!

--- надополнето ---

Си купив од 120 евра едно ериксонче али сеа да прашам колку пари земаат од едно најавување на фб и користење интернет?

--- надополнето ---

Колку кошта мобилниот интернет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom