Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
20 февруари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
п.с Телефонот е заклучен со SL3.
 
С

сашенко

Гостин
Мемориската ми е полна со вируси:nerv::nerv::nerv:.Му ја дадов на другар за на пат малце музика да си послуша и којзнае какви песни и што ставал на неа ама ми направил триста проблеми.Има вируси, некои фолдери не се бришат од неа. exe фајлови некои, ми се појавуваат некои фолдери со имиња veliki и внатре exe фајлови и не се бришат.Неможеше компјутерот да ми ја прочита меморискта, сега може ама ако ставам нови работи во други фолдери.Се што ставал другарот е недостапно преку компјутер да се види.Проверив на линукс ги покажува со катанче тие фолдери а на xp срањето нормално не сака ни да ги отвори.Пробав формат да и правам несака да и направи формат, неможело.Ако знае некој некоја програма која ке среди работа и да и мавнам формат би бил многу благодарен.Ако не тоа тогаш чаре?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали е можно да се направи некако скирените броеви да се гледаат кога ме повикуваат, има ли некое програмче или апликација за такво нешто?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ЅONYERICSSON X10 MINI PRO - колку чини овој телефон?
Околу 150-200 евра зависи нов стар

Дали е можно да се направи некако скирените броеви да се гледаат кога ме повикуваат, има ли некое програмче или апликација за такво нешто?
Неможе за жал
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
10x.
А инаку овој ценовник - T-MOBILE значи од овој месец нема да важи или?
+ цена во готово на LG Optimus P500 е околу 7000 а на HTC Wildfire 9000 нели?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.088
Поени од реакции
8.138
I900 кога ми пракаат преку блуту, неможам после да најдам каде ми се клиповите, некој да знае?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
I900 кога ми пракаат преку блуту, неможам после да најдам каде ми се клиповите, некој да знае?
По дефолт треба да се снимаат во My device > My documents ... ако си кликнал save
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Постое ли Нокиа н8 кај нас или тешко?
420 бел
430 црн :) фул пакување.

--- надополнето ---

Мемориската ми е полна со вируси:nerv::nerv::nerv:.Му ја дадов на другар за на пат малце музика да си послуша и којзнае какви песни и што ставал на неа ама ми направил триста проблеми.Има вируси, некои фолдери не се бришат од неа. exe фајлови некои, ми се појавуваат некои фолдери со имиња veliki и внатре exe фајлови и не се бришат.Неможеше компјутерот да ми ја прочита меморискта, сега може ама ако ставам нови работи во други фолдери.Се што ставал другарот е недостапно преку компјутер да се види.Проверив на линукс ги покажува со катанче тие фолдери а на xp срањето нормално не сака ни да ги отвори.Пробав формат да и правам несака да и направи формат, неможело.Ако знае некој некоја програма која ке среди работа и да и мавнам формат би бил многу благодарен.Ако не тоа тогаш чаре?
Моментално и икспето ти е заразено од истиот вирус, но нема да се примети на компјутер затоа што тој вирус е само за Symbian и WM телефони. Барем колку што знам јас, има решение - малце комлицирано, побарај на forum.gsm.mk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom