Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

A

Auditore

Гостин
Ми треба помош околу декодирање на сим картичка на телефонот, имено, мојов фоун функционира само на т-мобајл картичка и сега земав број од вип и сакам да ја користам и таа картичка ама кодиран ми е бројов, слушнав од некои извори дека имало сајт кај ги имало тие броеви за декодирање и како се декодирало, па доколку го некој знае или знае некој друг начин да се декодира ако сака да помогне би му бил многу благодарен, фала однапред.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми треба помош околу декодирање на сим картичка на телефонот, имено, мојов фоун функционира само на т-мобајл картичка и сега земав број од вип и сакам да ја користам и таа картичка ама кодиран ми е бројов, слушнав од некои извори дека имало сајт кај ги имало тие броеви за декодирање и како се декодирало, па доколку го некој знае или знае некој друг начин да се декодира ако сака да помогне би му бил многу благодарен, фала однапред.
И ние би ти биле благодарни да ни кажеш за каков мобилен се работи :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
HTC desire, кодиран на Т-мобиле дали може да се декодира и со тоа ќе се изгуби ли гаранцијата? Кај еден прашав требало внатре да се отвори и со тоа се губела гаранцијата.

И колку чини декодирањето?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
HTC desire, кодиран на Т-мобиле дали може да се декодира и со тоа ќе се изгуби ли гаранцијата? Кај еден прашав требало внатре да се отвори и со тоа се губела гаранцијата.

И колку чини декодирањето?
Ti prativ pp.
Kakov i da e nacinot na dekodiranje i preku kod i preku oprema i preku softver - se gubi garancijata za zal. No sto ke ti e? :) ni gaz nemozes da izbrises so nea, premnogu e tvrda duri i da nemash hemoroidi.

--- надополнето ---

Ми треба помош околу декодирање на сим картичка на телефонот, имено, мојов фоун функционира само на т-мобајл картичка и сега земав број од вип и сакам да ја користам и таа картичка ама кодиран ми е бројов, слушнав од некои извори дека имало сајт кај ги имало тие броеви за декодирање и како се декодирало, па доколку го некој знае или знае некој друг начин да се декодира ако сака да помогне би му бил многу благодарен, фала однапред.
Еве ти, само никаде не постои бесплатно:
http://www.gsmliberty.net/shop/sony-ericsson-c510-unlock-software-p-2671.html
Да беше така едноставно и бесплатно како што ти кажувале за "сите" телефони немаше годишно по илјадници евра за опрема да фрламе ние сервисерите. Точно е дека има страни со бесплатни кодови што генерираат, но за евтините МТК алкателчиња, ZTE телефони брендирани на ти-мобајл и старите дцт3 нокии ххх
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Колку чини исторшен сообраќај од 1 мб сурфање на мобилен?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Зависи и од тарифата, јас си имам нет тарифа на космофон - 4гб за 550 денари :) додека татко ми еднаш преку неговиот ај фон ни 20мб не симал му беа наплатени 250 денари :)
 
В

Вори

Гостин
Дечки зедов Xperia x8,да ми дадете некој совет или инструкција во врска со телефонот.Фала ви однапред.
 
С

сашенко

Гостин
Ваљда овде треба...Micro Sd мемориска драјвери? Многу споро т.е премнооогу споро префрлува од компјутер на телефон податоци...за песна од 4 мб почнува да кочи.Телефонот иначе подржува 16гб мемориска а мојата е 4 гига иначе и претходно од мојот компјутер тешко се префрлуваа податоци на мемориска и на други телефони и мемориски.Па си помислив да не е до некои драјвери да не бара мемориската.Ама кога ја купив ми рекоа дека нема драјвери никакви за неа:toe:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ваљда овде треба...Micro Sd мемориска драјвери? Многу споро т.е премнооогу споро префрлува од компјутер на телефон податоци...за песна од 4 мб почнува да кочи.Телефонот иначе подржува 16гб мемориска а мојата е 4 гига иначе и претходно од мојот компјутер тешко се префрлуваа податоци на мемориска и на други телефони и мемориски.Па си помислив да не е до некои драјвери да не бара мемориската.Ама кога ја купив ми рекоа дека нема драјвери никакви за неа:toe:
Ако си на Win98 ти требаат драјвери, за се останто е виновна твојата конфигурација или неквалитетна картичка.
 
С

сашенко

Гостин
Ако си на Win98 ти требаат драјвери, за се останто е виновна твојата конфигурација или неквалитетна картичка.
Абе каква 98ца :pos: xp имам солиден е не прави никакви проблеми други ама може да е до виндовсот зашто на линукс без проблеми ги префрлува брзо:toe:.Компјутерот на линкус кај што проверив не е нешто многу појак од мојот дома, солиден е и не би требало со таа конфигурација да прави проблем за мемориска ама и за други мемориски така ми има правено.
 
В

Вори

Гостин
Дечки си земав Xperia x8,арно ама некако после првото полнење од 5-6 саати батеријата брзо ми се потроши?Има ли тоа некаква врска што го полнев помалку на почеток или...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom