Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
934
Која би била точната цена на телефонов? На 2 места во Нептун различно стои:

1713255750711.png

1713255781141.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.016
Поени од реакции
41.289
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.016
Поени од реакции
41.289
и кај другата ги има бе.
Прегледај го приврзокот 413218

изглеа им е некоја грешка
Флаерот што го правел тој ги згрешил. Цените на сајтот се тие по кои треба да се водиш. А иначе телефонов не вреди за тие пари. S23 Ultra е многу поефтин, поготово у мобилара, околу 37 илјади помалце, а скоро ист перформанс има со S24 Ultra.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
934
Флаерот што го правел тој ги згрешил. Цените на сајтот се тие по кои треба да се водиш. А иначе телефонов не вреди за тие пари. S23 Ultra е многу поефтин, поготово у мобилара, околу 37 илјади помалце, а скоро ист перформанс има со S24 Ultra.
не сакам од мобилара :) а и ми треба на рати.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Predlozete najdobra opcija do 500 evra. Bitna mi e ksmerata da doagja vo kutija so polnac po moznost 67 wats i nagore i da mu trae bsterijata i da e na voda i prasina otporen. Ne mi e bitno da igram igri na Telefon. Fala za sekoja pomos.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.192
Predlozete najdobra opcija do 500 evra. Bitna mi e ksmerata da doagja vo kutija so polnac po moznost 67 wats i nagore i da mu trae bsterijata i da e na voda i prasina otporen. Ne mi e bitno da igram igri na Telefon. Fala za sekoja pomos.
Samsung A54 си гледал, ама полначот не знам колку ватен е
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.442
Поени од реакции
7.894
samsung a54 ne doagja so polnach vo kutija, a inaku poddrzhuva samo do 25W polnenje. do 500 evra so 67+W polnenje najverojatno kje si go najdesh chareto kaj xioami. dzirni si go redmi note 13 pro, a ako ti e mnogu bitno da e otporen na voda vidi si go redmi note 13 pro plus (toj ima IP68, a prviov IP54)
Веќе ретко кој телефон доаѓа со полнач, само кабелче ти даваат. Нема ни слушалки.
Јас зедов Samsung A25 немаше полнач само кабелче. Полнач докупив кој среќа ми остана од буџетот во Телеком малку пари па ми дојде евтино за два полначи само адаптерот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.188
Поени од реакции
15.237
Ajde mala pomoš od site....

Ćerkata treba da odi na ekskurzija, ima Ajfon, pa mi treba dobra verzija na e-Sim za interent niz Evropa.
Dali Ajfonite podrzuvaat e-sim kako vtora sim karticka ili moži samo edna da bidi bez obzir dali e e-sim ili fizicka karticka


Koj operator nudi dobar roaming internet???
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.149
Ajde mala pomoš od site....

Ćerkata treba da odi na ekskurzija, ima Ajfon, pa mi treba dobra verzija na e-Sim za interent niz Evropa.
Dali Ajfonite podrzuvaat e-sim kako vtora sim karticka ili moži samo edna da bidi bez obzir dali e e-sim ili fizicka karticka


Koj operator nudi dobar roaming internet???
Ako ajfonot ima opcija za e-sim mozes da imas dve karticki (edna fizicka i edna e-sim vo isto vreme)

Kolku sto znam za pripaid vo mkd samo Telekom dava e-sim (u A1 koga prasuvav samo so dogovor)


Ako sakas najdobra opcija togas verojatno ke bide kupuvanje na e-sim koga ke vleze vo nekoja od EU zemjite i taka ke dobie internet niz cela EU, kupuvanje na istoto od mkd ne veruvam da e nesto mnogu povolno. Ako veke ides so kupuvanje na nekoj paket od mkd pa i ne gledam zasto bi plakal za nova karticka (bez razlika dali sim ili e-sim i na nea da aktiviras paket, koga pretpostavuvam mozes samo da si aktiviras paket na momentalniot broj)

PS samo moe mislenje ne vikam deka e ispravno
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.615
Поени од реакции
7.236
Ajde mala pomoš od site....

Ćerkata treba da odi na ekskurzija, ima Ajfon, pa mi treba dobra verzija na e-Sim za interent niz Evropa.
Dali Ajfonite podrzuvaat e-sim kako vtora sim karticka ili moži samo edna da bidi bez obzir dali e e-sim ili fizicka karticka


Koj operator nudi dobar roaming internet???
NEMASH POTREBA od E Sim.
Pa i na mars ako saka da odi.

E-Sim ti treba primer za SmartWatch so LTE i slichni takvi raboti ama ne za iPhone.

Cela EU ja imam zavrteno i redovno nosan pi 3-4 aktivni telefoni od razlichni provajderi. Nikoj nikade ne ostanal bez mrezha.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.188
Поени од реакции
15.237
Muabetot mi e e-sim da kupam preku internet.....i od zemja členka na EU, od kaj nas nema sansa da dadat dobra ponuda
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.615
Поени од реакции
7.236
Muabetot mi e e-sim da kupam preku internet.....i od zemja členka na EU, od kaj nas nema sansa da dadat dobra ponuda
Ti pishav,
Ne ti treba !
Esom e aplikacija i nishto drugo.
Go troshi pobrzo telefonit i najloshito, ti pajga delefonot i se krshi ekranot ili odnostavno se rasipuva. I ti si bez komunikacija a so obichna sim i telefon od trafika i ponatamu si dostapen.

A za ceshka ne bi i preporachal na cerkati da nosi iPhone.mozhi mnogu lesno da ostani bez nego.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.149
Muabetot mi e e-sim da kupam preku internet.....i od zemja členka na EU, od kaj nas nema sansa da dadat dobra ponuda
Tesko deka ke go ostvaris toa zasto skoro sekade ke ti treba pasos da prilozis itn itn
Plus ne sekoj operator ima ponuda za stranci i za kratok prestoj :(
Taka sto ostanuva ona pri vlaganje vo EU ke se strpi nekoj period bez internet pa koga ke dojde vo nekoj od gradovite sto gi posetuva da si kupi broj sto ke i ovozmozi konekcija (ama i za ova ocekuvaj deka nema da bide nesto super eftino, gledam u Telekom Madzarska nekoi Marathon paketi 5GB internet za 10€ ama ne sum siguren dali vklucuva internet niz cela EU)


Ti pishav,
Ne ti treba !
Esom e aplikacija i nishto drugo.
Go troshi pobrzo telefonit i najloshito, ti pajga delefonot i se krshi ekranot ili odnostavno se rasipuva. I ti si bez komunikacija a so obichna sim i telefon od trafika i ponatamu si dostapen.

A za ceshka ne bi i preporachal na cerkati da nosi iPhone.mozhi mnogu lesno da ostani bez nego.
E-sim e poveke od dobra rabota i ne e korisna samo za smartwatch, nit pa go prazni tolku brzo telefonot kako sto napravi.
Od druga strana si setal so 3-4 telefoni, koja e potrebata za ucenik vo sredno da patuva taka sto od skolo da ne go bara nastavnickata muzikco da proveri klasicno peenje.

Po toa sto pretstvi Gjoko naracka na karticka i aktiviranje na paket online, covekot ednostavno saka da go spremi deteto uste od doma so site raboti i da i go olesni patuvanjeto (za zal malku tesko vozmozno ke mu bide). Za negovata idea i dokolku bese vozmozno da kupi online lesno karticka i da ja isporacaat na nekoja adresa nema operator sto ke mu isporacase fizicka karticka do doma u mkd sto znaci tvojata preporaka e neostvarliva od mnogu aspekti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom