Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Се мислам помеѓу Шаоми 12 лајт или Самсунг А53, тука негде се со цената, преку Т Хоум би се земал телефонот со буџет.
Мислење ?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Се мислам помеѓу Шаоми 12 лајт или Самсунг А53, тука негде се со цената, преку Т Хоум би се земал телефонот со буџет.
Мислење ?
12 лајт у скоро све е боље, освен селфи камера и батерија
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Се мислам помеѓу Шаоми 12 лајт или Самсунг А53, тука негде се со цената, преку Т Хоум би се земал телефонот со буџет.
Мислење ?
12 лајт ... А53 е непогодена серија со матичните
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Вредат за парите?
29к плус некои блутут слушалки.
Ги видов па само ме интересираше дали воопшто достапно им е Google апликации бидејќи прочитав Miui оперативен систем.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.662
Zdravo decki,
Na komsijata Iphone XR Passwort e zaboraven podobro receno decata si igrale i sega ne znaat sto vnesile, kako mozhi da se trgni bez da se izbrisi telefonot.
Slikite mu se vazni!

Pozdrav,
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Zdravo decki,
Na komsijata Iphone XR Passwort e zaboraven podobro receno decata si igrale i sega ne znaat sto vnesile, kako mozhi da se trgni bez da se izbrisi telefonot.
Slikite mu se vazni!

Pozdrav,
koj password?
za da go otkluci telefonot ili od akauntot?
eventualno da proba preku kompjuter da se logira na negoviot icloud account (za tuka ti treba password of accountot ne za otklucuvanje na telefonot) ako ovoj ne go znae mislam deka so telefonski broj sto bil povrzan na nego moze da se promeni.
Ako e toj password sto ti go opisav i da go formatira telefonot nema da pomogne, zastiten mehanizam na apple.

Koga ke se logira na icloud ke moze da si gi vidi i zeme slikite i na kompjuter
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.662
Go palis telefonot i bara Passwort za da go orkluci ekranot i da go prikazi Desktop.
Taka zapalen bez Passwort reagiea koga ce pratis poraka.
Toa icloud i ostalo coekov mema pojma.
Kupen mu e pred 2-3 godini.
Nekoj mu go namestil da raboti i toa e se. Nito znsj sto e toa icloud nitu ima pojma sto e staveno, ako e nesto staveno.

Gledav nekoi videa na YouTube ima nekoe pragramce sto mozhi da go izbrisi Passwort ama go brisi i cel telefon.znaci i slikite.

E sea kako da gi spasam slikite ili da go otklucam telefonot?

Ima nekoj program sto mozhe da se najdi?
 
Член од
2 јануари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zdravo !
Sakam da prasam nekoj sto dobro go poznava Samsung modelot osobeno serija A.
Od neodamna imam Samsung A 71 (poloven) kupen so nadograden Android 12, na 3 - ti Dekemvri 2022 mi pristigna nadogradba Android 13, utrovo mi pristigna nekoe novo azuriranje od UI 5.1 , dali nekoj znae za sto stanuva zbor.
Mislev deka Samsung ke nema poveke od 3 azuriranja po model.
Fala !
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.662
Zdravo !
Sakam da prasam nekoj sto dobro go poznava Samsung modelot osobeno serija A.
Od neodamna imam Samsung A 71 (poloven) kupen so nadograden Android 12, na 3 - ti Dekemvri 2022 mi pristigna nadogradba Android 13, utrovo mi pristigna nekoe novo azuriranje od UI 5.1 , dali nekoj znae za sto stanuva zbor.
Mislev deka Samsung ke nema poveke od 3 azuriranja po model.
Fala !
Intaliraj i ne prasuvaj
Za Details ce prasas na Google.
Pishuva povejce od jasno
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Zdravo !
Sakam da prasam nekoj sto dobro go poznava Samsung modelot osobeno serija A.
Od neodamna imam Samsung A 71 (poloven) kupen so nadograden Android 12, na 3 - ti Dekemvri 2022 mi pristigna nadogradba Android 13, utrovo mi pristigna nekoe novo azuriranje od UI 5.1 , dali nekoj znae za sto stanuva zbor.
Mislev deka Samsung ke nema poveke od 3 azuriranja po model.
Fala !
А што ти смета да имаш нов софтвер? Ако било за да користиме ствари од историјата земи си Нокиа 3210 да не ти е многу нова 3310

УИ е софтвер на Самсунг и е неповрзано со Андроид кој е софтвер од гугл
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
На колку проценти од health на батеријата на ајфон 12 се менува батерија? :)
Стасав до 86ка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom