Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Lokacijata ne treba da e povrzana so online/offline.

Ako ja isklucis lokacijata ni online ni offline ke znae kaj si (bilo koj servis za navigacija) pa sakal ti i cela memorija napolni ja so istata mapa, inace pretpostavuvam deka ke raboti i ako zgasis internet, so druga aplikacija jas gledam da, ama na trcanje primer ne nosam telefon so mene saatot mi nema internet sam od sebe i nemam nikakva mapa simnato na nego za offline upotreba, pa doma se sinhroniziraat i pak ja dobivam rutata sto sum ja trcal

Toa sto sakav da kazam e lokacijata mora da ti e vklucena, a dali mora da imas internet mozes lesno da proveris izlezi bez telefon (ova pod pretpostavka deka nemas pretplata samo za saatot) vidi dali ke ja dobies mapata koga ke se vratis doma
Немам саат само телефонот го користам да знам колку точно сум пешачел. Туку сакам да не ми се троши на телефонот батеријата. Мислам дека локација ја троши колку толку батеријата исто и без интернет ако може, би го исклучил интернетот додека пешачам.
Без локација на Google Fit не ми ја дава мапата, затоа ми беше прашањето дали може да симнам цела мапа од градот и така offline да ја користам на Google Fit. Убаво е што се гледа и мапа па знаеш од каде до каде ти мерело пешачење.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
Па побарај во опциите за вртење броеви има Blocked Numbers или слично. Оваа опција е во dialerot од гугл..
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
21
Поени од реакции
57
Zdravo dali nekoj ima problemi so primanje (dojdovni) povici. Konkretno imam A51 Samsung kade sto vo nego se vmetnati 2 sim karticki (edna Vip i edna Tmobile). Poslednive 2 meseci nemozat da me dobijat na vip iako se e vo red mrezno. Dali e do uredot ? I dali istiov moze da se odnese da se sredi. Vi blagodaram
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
Проблем нема ама ако имаш резерва мобилен стави ја од А1 сим картичката во него и пробај
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

многу добриот софтвер на самшунг пун со блотвер


Screenshot_21.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.662
Поени од реакции
38.845


Прегледај го приврзокот 366972
ајде псај, ти пастираа и скриншот луѓе како ОС зафаќа 50+ гб на Самсунг. Не да е блоут, ова ќе прсне веќе, 60 гига за оперативен. :popce:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.755
Пред да преминам на Андроид 13(А51), кога ќе влезев во internal storage ми покажуваше 16.7 GB System, а сега на новиот андроид покажува над 34 GB, што гледам дека е заедно со некои апликации.
Вероватно сега на поинаков начин ја пресметува пополентоста на меморијата, бидејќи работата на телефонот е скоро иста( не би била иста ако нешто драстично беше сменето)

Screenshot_20230212_122743_My Files.jpg
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
ајде псај, ти пастираа и скриншот луѓе како ОС зафаќа 50+ гб на Самсунг. Не да е блоут, ова ќе прсне веќе, 60 гига за оперативен. :popce:
Инфомирај се пред да тресеш зелени.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Еве ви тазе слика од S23

Screenshot_20230214_005107_My Files.jpg

Ама и апликациите ги пресметува таму, доколку се направи промена на приказот, ова е реалната слика.

Screenshot_20230214_005438_My Files.jpg
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
13 ноември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Момци кој телефон би го одбрале како најдобар избор меѓу Samsung, Honor, POCO i Xiaomi до некои 22-23.000 денари? Фала ви!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom