Пост на кој сте се изнасмеале

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Каква бе црна дебата дали е земјата равна? Нормални ли сте, забегани сте, неписмени сте, какви сте?

Мајко мила, во Македонија има најглуп и најнеписмен народ на метар квадратен во Европа.
Дискусија очекувал да се развие. Никогаш немало да дознаеме дали Земјата е равна или топка. :facepalm:

Равни сте сите во мозоците, со една црта на средина, како аспиринот.
Мора да ја внесам навредава во речник. :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Во приказната за Столе и Деки-бој

Што кур барат у 4 саатот вечерта излезени, ај да е Сабота па да премижиш, ама понеделник бе човече.И после оти сме биле слаби, кога нема С од спортист кај нашиве.
На тренинг тргнале 3 сати порано :)


:aplauz:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.281
Мора да ја внесам навредава во речник. :D
А овој па... :pos:
Ja само да прашам нешто. Што мислиш, дали е можно малезискиот авион да излегол од курсот и да исчезнал(веројатно да излетал преку работ, патниците да просведочиле со свои очи каде завршува плочата... или нешто слично) и затоа никој демек "не успеа да го најде"? Има тука многу нејаснотии, а и се поклопуваат работиве со многу од тоа погоре што сте споделиле со љreal.
 
L

Lu

Гостин

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Zote Iznerviran prizna se! :vozbud:

Значи НАСА не дав аодговор ти сега си попаметен и од некој научници? Па еве излези на дебата со некој познавач на овие работи и кажи му ги твоите аргументи, он неговите, ние ќе гледаме и ќе процениме кој е во право.
А дебата зашто нема? Затоа што видовте и погоре, истите газди на "сателитите" се и газди во холивудф, се газди на тв куќи. значи масоните држат се и да не може вистината д аисплива на виделина. Зашто некој се плаши од дебата на тв?
ццц дечк озашто нема филм снимен за слетувањето на месечината? Затоа што филмот ќе нема разлика од она што ни го прикажаа во шеесет и некоја како слетаа на месечината.
Значи тоа со вселената е све лага. И едните ид ругите лажеа за време на студената војна за да го контролираат народот, му правеа лажна перцепција. Кој ги донесе комунистите на власт во русија? Тие не признават креатор, Бог. Затоа и демек ќе идеме во вселената ќе го бараме нашиот одговор од сме дошле на оваа земја и од кого потекнуваме?
 
Т

Триптико

Гостин
a ne ti smeta sto sekoj ponedelnik se otvara tema fan klub Real ili xxx
a ima za nego tema veke otvoreno pred 4 nedeli i pred 6 meseci i 3 god.
ili bar koga si evidenticar veke javi im na onie rasirinoze deka veke ima
tema-dali sum bremena, a ne da otvaraat posle sekoe e.... ista tema
.
-------------
ajde moderatori eve vi rabota, vi dadoa,
ama sepak skopje imalo tramvaj pred Bitola, i nekogo moz go interesira ova.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
И после екстерно, епа екстерно. Учил ли е овој народ биологија бе!? Ужас.
Слично прашање пред две години ми постави еден пријател (ја дека гинеколошко дете, многу ги разбирам овие работи). Ја триел преку гаки, она му го мавала со десна рака, свршил у рака, се избришал со салфетка, и после пак ја триел преку гаки и ајде трудна ќе останала. Кога ми дојде да му пукнам една по нос...
Сакаше и со татко ми муабет да прави, му реков дека и двајцата ќе изедеме ќотек од стариот, он дека е прост, ја дека сум го довел.
:чда:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.557
кур од овца да јадам бе што ја играм таа циганска Звезда која моментално има светлосни години појак состав од Партизан и на крај пак го сркаат.

’бем ви говедата
:pos::pos::pos:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Нишо не се случува без божја воља
зато убаво читајте ја Библијата каде стои дека секоја власт е од бога дадена и кој се противи на власта се противи на бога!
Лет3 повторно за поврзаноста на политиката со религијата :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
:)

Луѓе добив просветлување дебатирајќи со вас овде. Слава на Господ Исус Христос за ова сознание.

Значи единствена сила во универзумот е електрицитетот. Така?
Кај сите народи врховниот Бог бил тој што фрлал молњи? Значи пак имаме електрицитет.
Никола Тесла го викале господар на молњите поради тоа знаење за електричната енергија кое ја имал и тој сакал таа енергија која ја има во универзумот да ја употреби беспалтно да ја користат сите луѓе на земјата.
Џедаите изучуваат за силата која постои во универзумот, а тоа сега закључуваме логички е електрицитетот, дури и тој што ја познава силата од рацете испушта електрична енергија.
Војна на ѕвездите го зимам како пример затоа што тој филм е доказ дека масоните го знаат сето ова.

И сега кога ќе ги собереме сите докази доаѓаме до фактот дека Господ Бог е всушност електрична енергија која ја исполнува целата вселена.

За да ви доловам сликата на таа енергија еве една слика од еден филм TRON- Legacy



Значи овака нешто би зигледало царството небесно и ангелите на тоа царство и самиот Господ Исус Христос кој неговиот дух е токму од ваква електрична енергија. И затоа не случајно е дека све што е направено во универзумот е фреквенција исполнета со електрична енергија.

исто така видовте пример и како свети сонцето со помош на електрична енергија, штитот на куполата каде живееме е од електрична енергија итн.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.034
Поени од реакции
84.768
Не знам со кој образ Рафа lovers пишувааат на темава. :facepalm:
Стек оди пушти тикет, не умарај.
Оди буди ја женска ти у 6 сабајле и прашај дали смееш да смениш програма на телевизор, ти ебам тоа папратот на лице.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.557
Bravo LeBron,a ovoj mrtviov paul horhe da mu ebam pickata najgolema pa ako se plasis da vlagas na layup nemoj da mi glumis po twitter deka si igraciste da ti ebam majkata sea na nb2k14 koa ke ti gi napraam site ability na 1 ke se cudis da ti ebam brkot mrtov
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom