Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
Единствен извор на хумор во државава ми е кога ќе добијам некоја ваква нотификација за страна што сум ја лајкнал кога Велија беше слободен човек:


:ROFLMAO:

JA SAM TAJ PRAV PATRIOTA STO LAJKNUVA VAKVI STRANI USTE PRED DA SE MEJNSTRIM!

И очекувам сега за некое време да почне да шерува линкови од типот на "ШОКАНТНО! ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР ФАТЕН НА ДЕЛО КАКО КОРИСТИ ЧИТОВИ ЗА ГТА САН АНДРЕАС!!"
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
ДК... Јас да бев некој и нешто во "државава", Хитлер ќе беше мало маче во споредба со мене. :)

Доста е за денес..
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Утре ако успеам да станам од кревет, арно ќе е. Да си се пофалам многу сум спортувал прегеска, и тоа чучњеви за нозе и стомачни итн.
Дури и сам се изненадив како добро ми идеа чучњевите, со оглед на тоа што левата нога после кршеницата и атрофијата на мускулите и не ми е баш најстабилна и добра. Требаше многу порано да почнам со спорт.
Да се стопли времето и планирам да трчам :pos:
Деновиве знам и сам да си седнам навечер да пијам кафе, а после да удрам еден саат шетња по улиците. Не ги сфаќам луѓето кои ќе седат дома ако не се договорат со некого да излезат на кафе. Сепак излезете, ако ништо друго со некого ќе направете здраво. Па и никого да не сретнам, сепак ем ќе се проодам, ем онака без некој да ми додева ќе си шетам.
Убаво ми е кога си шетам сам, главата наведната, сам со мислите.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Славејчиња, колку прекрасно пеат. Можеби годинава подранија.
 
S

StormRage

Гостин
Кајг
Погрешни приоритети ќе ти го сјебат животот... И никој не ти е крив за ништо. Ако те заебале сам си крив што си дозволил. Ако си ја заебал сам си крив шо си ја заебал.
Малку Self Hate соочување со реалноста :)

gg wp ez
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Драга,

Нека и каже некој на многуфина дека мексикансиот ресторан Амигос не е битпазарска биртија и функционира по принципот на претходни резервации . Значи да, може да се случи сите празни маси да бидат веќе резервирани и семејството е вратено поради тоа, не затоа што се албанци. Веројатно многуфината првпат излегува од своето маало, па затоа не го знае ова. Тоа е нашата трагедија, што луѓе полни со предрасуди се борат наводно против предрасудите. На крајот од денот и да не биле резервирани масите, приватен ресторан е кој сака ќе прими и кого сака ќе вработува. На кој не му се допаѓа нека не влегува. Simple as that. А јас ветувам дека ќе почнам почесто да навраќам во Амигос и парите да им ги оставам. Сепак му направи одлична реклама на ресторанот :)

 
A

Antigona

Гостин
Кајги ,
Дошло викенд па што ко имам само 1 ден слободен и утре уште рано сабајле сум на работа - летам за Барселона.
Туку сакав да кажам не си свесен друже колку молитви се кажани и сеуште се кажуваат,мислам дека ја имам една од ретките работи кај што често мора да се молиш, плус веке ритуал ни е на сите колеги да се прекрстиме пред да полетаме..... Еве последиот лет бев Филаделфија, едно 4 саати турбуленции , повраќање , врескање во авионот, една паника ги фати патнициве , ко да не беше доволно тоа што патуваше патник со медицинско лице пошто во текот на цел лет мораше да му се дава кислород од боцата и да се набљудува човекот.

Ај да се симнам до долу на фитнес малку . Поздрав друже :D

 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Драга бев седнат со другари на кафе во Connect 2 во Битола и дојде чупето, нарачавме и ко замина од позади на маицата и пишуваше "ФИКТ! Факултет за ИКТ - Битола" os:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
После долго време не излегов преку ден, и ја го ја, се расипа времето скроз.
Дознав дека сум имал дааааааааааалеееееееееечни предци (пред повеќе од 200 години) кои биле од Прилепско некаде, ама убиле некој турчин и си пребегале во мојот крај.
Кој знае од каде се немаме потекло...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom