Постои ли љубов?

Ani4ka

PhAt Baby
Член од
27 мај 2007
Мислења
120
Поени од реакции
0
Tender Girl напиша:
sigurna sum deka postoi ljubovta...
a za toa kako ja zamisluvam...pa mislam deka e najiskreno cuvstvo sto moze da se rodi kaj covekot i celosno da go izmeni istiot...
ljubovta moze da napravi da se cuvstvuvas najsreknata i istovremeno najtaznata zena vo svetot...te povreduva, te izlekuva....i na kraj pak te povreduva...no postoi ljubovta...sekako deka postoi...duri i kaj onie koi ne sakat toa da go priznaat...i kaj onie kaj koi gordosta ne im dozvoluva da go pokazat toa sto go cuvstvuvat...
no sepak...ljubovta e prisutna nasekade oklolu nas...


Potpolno se soglasuvam samo ke nadopolnam deka ljubovta e posilna od se i deka taa upravuva so nas a ne nie so nea>>>i sigurno postoi:)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
vo posledno vreme se poveke i poveke mislam deka ne postoi.. se se bazira na nekoja korist, zadovolstvo ...
uste nekoi dve tri postapki od nekogo ke se osiguram deka stvarno ne postoi...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Гарантирам оти постои!!!!Друго не кажувам, не објаснувам и сл...Ама чим јас тврдам да знаате оти е стварно така... :wub::pipi::wub:
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Постои, ама најчесто не се остварува:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
neznam ne sum ja pocuvstvuval vistinski
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
^Cutie^ напиша:
Гарантирам оти постои!!!!Друго не кажувам, не објаснувам и сл...Ама чим јас тврдам да знаате оти е стварно така... :wub::pipi::wub:




Баш ти фала,уште тој дел од мозаикот ми требаше :pos:


Некој погоре имаше напишано дека ако љубов е потреба, навика... тогаш постои... се согласувам со тоа
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
точкест напиша:
А добро некој да дефинира што е тоа љубов може ли?
Ke citiram a voedno i se soglasuvam:
" Ljubovta e igra na naddavanje i odrekuvanje, otkrivanje i povtorno skrivanje, malku osmev i sosema mala sramezlivost, ponekogas slatka bescelna rasprava. nikakvi tajni nadvor od denesninata, nikakvi bori okolu nevozmoznoto, nikakvi senki na ljubeznosta,nikakvi dopiri vo dlabocinata na temninata..."
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Postoi strast,simpatija,privlekuvanje,a potoa toa se pretvora vo obvrska i odgovornost,strav od osamenost i poradi opstojuvaat brakovite.Ne veruvam vo ljubov za cel zivot.Jas ne bi mozela da sakam samo eden covek cel zivot,ednostavno eden den ke ti zdosadi pa makar i da e Brad Pitt...

Kako sto rekol Oskar Wild:,,Covek sekogas treba da bide zaljuben,toa e pricina poradi koja nikogas ne treba da se ozeni."
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Се разбира дека постои, најчесто петок, сабота вечер. Тогаш е време за љубов.

I'm gonna make love to ya woman
gonna lay ya down by the fire
And caress your womanly body
make ya moan and perspire
Gonna get those juices flowin'
we're makin' love gravy, love gravy,
lovelovelovelovelove GRAVIH
love, luh...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Ani4ka напиша:
Potpolno se soglasuvam samo ke nadopolnam deka ljubovta e posilna od se i deka taa upravuva so nas a ne nie so nea>>>i sigurno postoi:)
И јас мислам исто...А и знам оти е така, оти сум сакала...А и сега сакам......:wub::pipi:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Љубовта сама по себе си е дефиниција!!!:back:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.181
Изгледа од шо јадам многу корпи и ми се чини mission imposible
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
dzimej напиша:
Изгледа од шо јадам многу корпи и ми се чини mission imposible
Немој така да мислиш, фино лепо си ја земал корпата а ѓубрето си го оставил.:helou:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
61
Поени од реакции
0
НЕМА ЉУБОВ, СЕ Е ХОРМОНИ??

најпрво видов многу мислења ама некако не доволно...(дајте нешто сериозно)
второ да ви кажам дека не сум повреден, ако тоа би го помислиле, не сум излегол од тешка депресија, туку само се замислив за тоа и си викам што мислите и вие за ова
Дали некогаш сте помислиле што вушност е љубовта? Во последно време се појавија толку многу статии, за тоа како се е хормони а не љубов како што гледаме на телевизија, по филмови и читаме книги. Така да и јас веке почнав да се чудам, дали навистина љубовта постои?
Се повеке се убедувам дека навистина тоа можат да бидат само хормони?

Тргнуваш со една девојка, ти се допага многу, а и ти неа, одете многу време, се разбирате, запознавате се со семејставата ви, одете на летување, правите се заедно, споделувате, станувате како неразделен дел од вашиот живот и доага моментот кога се вљубувате , кога ке почнете да откажувате на вашите другари и секакви предлози дадени од други луге, моменти кога ништо друго не постои освен вашата сакана.

НО, доага ли моментот кога ке се разбудите и си велите секој ден се исто, со еден и исти човек?

исто како да јадете секој ден едно исто јадење?

како ги примате и што мислите за тие ситуации, и тие важни моменти за секој во животот?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Се разбира дека постои, исто колку што постои и омразата, бесот.
Но не е точно дека е најискреното чувство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom